روکیدا
عمومی

چگونه می‌توانیم زمانی که حس درماندگی داریم، تمرکز کنیم؟

روکیدا - چگونه می‌توانیم زمانی که حس درماندگی داریم، تمرکز کنیم؟ - توسعه کسب و کار, مدیریت کسب و کار, موفقیت در کسب و کار

آیا از دیدن همه کارهایی که باید در طول یک روز انجام دهید درمانده شده اید؟ آیا بعضی اوقات تلاش می کنید تا تمرکز کنید و بفهمید که در مرحله بعد چه باید کرد؟ مدیریت زمان و متمرکز ماندن برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل کار دشواری است. هنگامی که لیستی چند متری از کارهای روزنه پیش روی شماست، تشخیص اینکه کجا می توانید وقت و انرژی خود را اختصاص دهید، دشوار است.

اگر تمرکز خود را از دست بدهید یا روی کارهایی که نباید انجام دهید، وقت بگذارید، وقت خود را به هدر می دهید. و همچنین سرمایه خود را. زیرا وقت خود را برای استفاده بهینه نگذاشته اید. اگر تمرکزتان را از دست می دهید و احساس درماندگی می کنید، بهتر است از “پنج کار اساسی” در زندگی خود استفاده کنید. این پنج کار ابزاری آسان برای اولویت بندی کارها است. باید بدانید که در کجا باید انرژی خود را صرف کنید. باید به آنچه که واقعاً مهم است توجه کنید.

این پنج کار اساسی کدامند؟

اکثر مردم وقت خود را روی همه کارها صرف می کنند. آن ها امیدوارند که وقت بیشتری برای کار های مهم تر پیدا کنند. دانستن این پنج کار اساسی به شما کمک می کند که در ابتدا به اولویت ها بپردازید. کمک می کند که به طور حساب شده کارهایی را که نباید انجام دهید، حذف کنید. اگر ۸۰ درصد از زمان خود را به این پنج کار اساسی اختصاص دهید، تأثیر شگرفی را در کسب و کار خود مشاهده خواهید کرد.

به پنج حوزه کلیدی که باید حتماً به آن بپردازید فکر کنید. این کارهایی است که ستون اصلی شرکت شما را می سازد. این کارها نباید نادیده گرفته شود. در این جا به نمونه ای از این پنج کار اساسی برای مدیرعامل ها و صاحبان مشاغل اشاره می کنیم.

۱. محتوا ایجاد کنید و چهره شرکت باشید.

۲. فرصت های جدید ایجاد کنید .

۳. برنامه های عملی را برای آن فرصت ها ایجاد کنید.

۴. جذب کنید، الهام بخش باشید و افراد را سازماندهی کنید.

۵. اعداد و ارقام را بررسی کنید و بر پیشرفت کار نظارت داشته باشید.

پنج کار اساسی مختص خود شما.

ممکن است این پنج کار اساسی برای شما متفاوت باشد. این موارد باید تنها شامل چیزهایی باشد که بیشترین اهمیت را دارد. همچنین باید از زمان شما بیشترین استفاده را ببرد.

یک تکه کاغذ بردارید و یک خط افقی در وسط آن بکشید. بالای خط، شما باید پنج کار اساسی خود را یادداشت کنید. در ابتدا، بسیاری از کارها وجود دارند که به شما مربوط نمی شود. نباید روی این کارها وقت بگذارید. کارهایی مثل هماهنگ کردن جلسات یا تهیه لوازم اولیه. آنها را در زیر خط بنویسید. وقتی همه چیز را مستند کردید، به کارهای زیر خط نگاه کنید. کدام یک به نقاط قوت شما مربوط نیستند؟ فکر کردن به کدام موارد موجب رنجش شما می شود؟ کدام یک را می توانید به شخص دیگری محول کنید؟ این ها مواردی هستند که شما باید از لیست خود خارج کنید. در این صورت می توانید برای پنج کار اساسی خود وقت بگذارید.

برای سپردن کار به دیگران و کمک گرفتن تردید نکنید. وقتی کار های خود را به شخص دیگری محول می کنید، به این فکر نکنید که باید بیشتر هزینه کنید. به این فکر کنید که زمان خود را پس انداز کرده اید. تا می توانید وظایفی را که جزء پنج کار اساسی نیستند حذف کنید. به این صورت، حفظ تمرکز آسانتر خواهد بود. شما نمی توانید به تنهایی همه کار های شرکت را انجام دهید. در عوض، شما تمرکز بسیار بهتری خواهید داشت و می توانید نقاط قوت خود را به حداکثر برسانید.

نکته دیگری که نباید فراموش کنید این است. همه این کارها یک شبه به وجود نیامده است. پس سعی نکنید یک شبه آن را به اتمام برسانید. از پنج کار اساسی پیروی کنید تا کارهای خود را با صبر و حوصله به اتمام برسانید.

مطالب مرتبط

بررسی کامل و تخصصی گوشی Mate Xs هوآوی: ۱ تیر با ۲ نشان

محمد امین نعمتی

جاسوسان آمریکایی می گویند، ویروس کرونا ساخت بشر نیست

محمد آقاپور

چه رازی پشت عدد ۶۶۶ نهفته است؟

محمد آقاپور

چه چیزی باعث می شود که شیشه شفاف باشد؟

محمد آقاپور

آیا بعد از بحران کرونا، هوش مصنوعی نقش بیشتری در زندگی ما خواهد داشت؟

محمد آقاپور

چگونه اندازه تلویزیون را به درستی انتخاب کنیم؟ کدام اندازه تلویزیون برای من مناسب تر است؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟