استراتژی کسب و کار مدیریت و موفقیت در کسب و کار

چطور بازدیدکنندگان وب‌سایت شرکتی خود را بالا ببرید؟

بسیاری از کارآفرینانی که کسب و کارها آن‌ها از نوع B2C است، به عنوان راه اصلی جذب بازدیدکننده برای وب‌سایت خود از تبلیغات پولی در سایت‌های گوگل، فیس‌بوک، آمازون و سایر سایت‌های مهم اینترنتی استفاده می‌کنند و دلیل خوبی نیز برای این کار دارند: چون جواب می‌دهد!

ولی همانطور که همه می‌دانید تبلیغات در این سایت‌های بزرگ هزینه بالایی می‌طلبد، بنابراین چطور باید به یک شکل هدفمند و ارزان تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت شرکتی خود را بالا ببرید؟

چطور بازدیدکنندگان وب‌سایت شرکتی خود را بالا ببرید؟

جواب آن در اجرای صحیح تکنیک‌های مهم در حوزه وب است. با کمک آن‌ها، کسب و کارتان در بهترین جایگاه ممکن برای افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش و گسترش یک شهرت سالم قرار می‌گیرد.

در این مطلب به ۵ نکته کلیدی می‌خواهیم اشاره کنیم که برای جایگاه‌یابی برند شما مهم است.

مطمئن شوید برندینگ و تصویر شما کیفیت بالایی دارد

پیش از اجرای هر گونه فعالیت بازاریابی، مهم است که یک برند از نظر بصری جذاب و با ظاهر حرفه‌ای داشته باشید. اکثر افراد شما را براساس ظاهر خوبی که برندتان دارد قضاوت می‌کنند و با آن که عناصر زیبایی‌شناختی بصری تضمینی برای موفقیت نیست، ولی یقینا ضرر ندارد.

بعضی از مسائلی که در این زمینه باید در اولویت قرار دهید به صورت زیر هستند:

لوگوی شما

بدون شک اولین تاثیرگذاری مهم است. لوگو شما نقش نماینده شرک‌تان را در پیش مشتریان بالقوه‌تان دارد. اگر درک بالایی از عناصر زیبایی‌شناسی یک لوگو یا حداقل کمی پس‌زمینه در حوزه هنر تصویری ندارید، بهتر است ساخت لوگوی شرکت‌تان را به یک طراح گرافیک خبره برون‌سپاری کنید، ترجیحا فردی که تجربه صنعتی داشته باشد (وگرنه اسیر یکسری عناصر کلیشه‌ای بصری خواهید شد و مصرف‌کنندگان از آن خسته می‌شوند).

عکاسی محصول

این یکی ساده است: می‌خواهید مطمئن شوید که مشتریانتان به نمایش شفاف محصولاتی که دوست دارید بخرند دسترسی دارند. باید به هر بهایی که شده است از تصاویر مبهم یا با اشاره غیرمستقیم دوری کنید.

عکاسی سبک زندگی

با آن که تصاویر استوک را می‌توان از استفاده در مکان‌های مختلف در محیط وب در امان نگه داشت ولی این تصاویر عمومی کمتر می‌توانند نقش تقویت‌کننده اطمینان به برندتان را داشته باشند.

به جای آن یک عکاس حرفه‌ای استخدام کنید که از خودتان، اعضای تیم‌تان و مشتریان راضی‌تان عکس بگیرد. انجام این کار برتری و قابلیت اعتماد را نشان می‌دهد که هر دو آن‌ها برای موفقیت کارآفرینان  آنلاین مهم هستند.

برای کسب و کار خود در محیط وب یک خانه امن به وجود آورید

برای یک وب‌سایت وجود ترافیک طبیعی اهمیت بالایی دارد. برای این که اعتبار سایت خود را بالا ببرید، باید از قوانین بازی پیروی کنید.

به عبارت دیگر باید از رفتارهایی که موتورهای مهم جستجو مانند گوگل تعیین کردند پیروی کنید. نمی‌توانید از عهده هزینه بی خیال شدن این مرحله برآیید، چون اگر طبق قوانین بازی نکنید، گوگل ممکن است سایت شما را از نتایج جستجو کنار بگذارد.

برای این که طبق قوانین گوگل رفتار کنید باید از این ۷ نکته زیر اجتناب کنید:

استفاده نکردن از HTTPS

اگر تبادل داده‌ها در سایت شما رمزنگاری شده نباشد، اطلاعات خود و مشتریانتان را به خطر انداختید و گوگل بابت این کوتاهی سایت شما را شدیدا پنالتی خواهد کرد. جلوی این کار را با اطمینان از این نکته بگیرید که سایت‌تان پروتکل امنیتی لایه انتقال (TLS) را رعایت کرده است.

سرعت لود پایین صفحات

از استفاده از خدمات هاست متوسط، عناصر گرافیکی بهینه‌نشده و استفاده بیش از حد از پلاگین‌ها و اسکریپت‌ها خودداری کنید. تمامی این مسائل سرعت لود صفحات سایت شما را پایین خواهد آورد و نتیجه آن رتبه‌بندی ضعیف در صفحات نتایج موتورهای جستجو است.

بهینه نبودن برای نمایش در دستگاه‌های موبایل

اگر وب‌سایت شما به طریقی طراحی نشده باشد که از نمایش صحیح آن روی دستگاه‌های موبایل مطمئن باشید، گوگل قضاوت سختی در مورد کسب و کارتان خواهد داشت. استاندارد گوگل دیگر نمایش روی نمایشگر دستگاه‌های رومیزی و لپ‌‌تاپ‌ها نیست. حالا موتورهای جستجو همیشه نحوه نمایش سایت شما را روی دستگاه‌های موبایل در اولویت قرار می‌دهند.

سایر آسیب‌پذیری‌های امنیتی

کارآفرینان در هر حوزه‌ای فعالیت کنند تاکید فراوانی روی هدف نهایی دارند. با آن که مسئولیت مالی برای موفقیت کسب و کار مهم است، نباید با استفاده از نرم‌افزارهای قدیمی به دنبال کاهش هزینه‌ها باشید. انجام این کار منجر به پرداخت هزینه زیاد با کاهش رتبه‌ در نتایج جستجو خواهد شد.

به سئو سایت خود با استفاده از SEM کمک کنید

برای افرادی که اطلاعات کافی ندارند باید بگوییم SEM مخفف عبارت بازاریابی موتور جستجو است، در حالی که SEO (سئو) به معنای بهینه‌سازی موتور جستجو است.

تولید محتوا شاید بزرگ‌ترین نکته برای کارآفرینانی است که به دنبال افزایش بازدیدکنندگان سایت خود هستد. تا زمانی که برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها اشتباه نکنید، می‌توانید سایت خود را به یک آهن‌ربای جذب بازدیدکننده از موتورهای جستجو تبدیل کنید. نکات زیر به بهترین شکل به شما کمک می‌کنند به این هدف برسید:

فهرستی از کلمات کلیدی برند خودتان را درست کنید

اگر می‌خواهید برای سایت خود ترافیک جذب کنید، باید خودتان را با کلماتی که مردم جستجو می‌کنند آشنا کنید. ابزار Keyword Planner گوگل و Google Trends دو تا از بهترین راه‌ها برای دستیابی به کلمات کلیدی است که مرتبط با برندتان هستند.

در مطالب سایت خود از کلمات کلیدی هدفتان استفاده کنید

روزهایی که می‌توانستید با گنجاندن بیش از حد کلمات کلیدی در یک مطلب به رتبه بالایی در نتایج جستجو برسید سپری شده است، ولی الزاما به این معنا نیست که نباید کلمات کلیدی برند خود را به شکل معنادار و قابل اعتمادی در مطالب سایتتان قرار دهید.

کلمات کلیدی مورد نظرتان را در نواحی خاصی از سایت خود اولویت‌بندی کنید

توضیح محصولات‌تان، عنوان صفحات و هدینگ‌ها در مقایسه با سایر بخش‌های سایت‌تان بیشتر در الگوریتم جستجو گوگل اهمیت دارند. بیشتر از همه توجه کنید کلمات کلیدی برندتان را در این بخش‌ها قرار دهید.

در سئو یک موضوع خاص وجود ندارد که به تنهایی بتواند باعث موفقیت یا شکست سایت شما شود (جدا از این که سایت‌تان رمزنگاری شده نباشد).

بلکه، به سئو باید به عنوان مجموع بخش‌های زیادی نگاه کرد. تلاش کنید تا هر فیلد را با تعداد کرکترهای محدود و مناسب پر کنید و در همین حین قابلیت اعتماد برند خود و صدای آن را حفظ کنید.

چنین راهکاری به مراتب برای جذب بازدیدکننده به سایتتان بهتر است تا این که بدون فکر مطالب را با کلمات کلیدی زیاد خفه کنید که اصلا نتیجه خوبی به همراه ندارد.

اثبات اجتماعی را به نمایش بگذارید

نقدها از منابع معتبر (مانند گوگل، Yelp، Yotpo) کاملا مهم‌ترین راهکار برای این است که سایت خود را به سایرین نشان دهید. علت آن به این قضیه بر می‌گردد که موتورهای جستجو امروزه قابلیت اعتماد را به عنوان مهم‌ترین عامل در رتبه‌بندی نتایج جستجو در نظر می‌گیرند. این توصیه مفید را فراموش نکنید:

در مخاطبان خود برای نوشتن نقدهای مثبت انگیزه ایجاد کنید

زمان ایجاد مجموعه‌ای از نقدها تنها از روش‌های «کلاه سفید» استفاده کنید. اگر مشخص شود برای تشویق آن‌ها هدایا یا خدمات رایگان در نظر گرفته‌‌اید، به احتمال زیاد سایت‌تان از نتایج جستجو حدف خواهد شد.

اگر احساس می‌کنید باید از روش‌های «کلاه سیاه» استفاده کنید، پس مطمئن شوید انجام آن کاملا در محیط آفلاین باشد. گرچه یک روش بهتر این است که طی ارتباط‌هایی که با مشتریان راضی خود دارید از آن‌ها به شکل همکاری‌کننده و مهربانانه درخواست کنید نظر خود در مورد کسب و کار، محصلول و خدماتتان را شرح دهند.

مخاطب خود را بسازید

قواعد مهم و ضروری را رعایت کردید، حالا وقت مخاطب‌سازی است. در این زمینه باید دو نکته مهم را به یاد بسپارید:

پلت‌فرم‌های اجتماعی‌تان را در ارتباط با سایتتان قرار دهید

سایت شما و کانال‌های اجتماعی از نظر موتورهای جستجو  به شکل یک مجموعه یکسان دیده می‌شوند. اگر در یک پلت‌فرم رسانه اجتماعی تعداد تعقیب‌کننده زیادی دارید، مهم است سایت خود را با آن در ارتباط قرار دهید (از طریق ابزاری مانند نشانه‌گذاری اسکیما).

انجام این کار به این مکان‌های ظاهرا نابرابر در وب اجازه می‌دهد تا در چشم گوگل مرتبط با یکدیگر باشند و نمایان بودن سایت شما را بیشتر کند.

تاثیرگذاران را استخدام کنید

بازاریابی اینفلوئنسر (بازاریابی با افراد تاثیرگذار) (یعنی استفاده از افراد محبوب که در مورد برند و محصول شما صحبت کنند) ثابت شده است بهترین راهکار بازاریابی پولی به ویژه برای برندهایی است که بودجه کمی دارند یا به تازگی شروع کنند.

این راهکار برای شرکت‌های با بودجه بزرگ نیز جواب می‌دهد، به هرحال، فستیوال Fyre از طریق یک کمپین بزرگ تاثیرگذاری محبوب شد.

شاید چنین مثالی زیاد خوب نباشد، ولی یقینا چنین اتفاقی افتاده است! در کمال جدیت، در بین مخاطب هدف خود تاثیرگذارانی را پیدا کنید و با آن‌ها در مورد هزینه‌ای که درخواست می‌کنند صحبت کنید.

برخی از آن‌ها با تبادل یک پست یا چند پست در قبال دریافت محصول شما مشکلی ندارند. حتی تاثیرگذاران با تعداد تعقیب‌کنندگان زیاد در رسانه اجتماعی اگر به عنوان بخشی از معامله محصول خود را پیشنهاد دهید، ممکن است هزینه درخواستی را کاهش دهند.

نکات این راهنما به شما کمک خواهد کرد فهرستی از نکات مهمی داشته باشید که به خودراه‌اندازی یک برند کمک کند و شانس شما برای موفقیت را بالا ببرد. موفق باشید!

منبع: entrepreneur.com

مطالب مرتبط

چطور بدانید کارمندان خود را می‌ترسانید و جلوی آن را بگیرید؟

محمد امین نعمتی

بهترین روش‌ها برای تقویت روحیه و تعهد شغلی در محل کار کدامند؟

محمد آقاپور

چطور فروش آنلاین فروشگاه اینترنتی را افزایش دهیم؟

محمد آقاپور

راهکارهای حرفه‌ای برای افزایش فروش آنلاین چیست؟

محمد آقاپور

چگونه می‌توانید در یک بازار رقابتی، کسب و کار خود را متمایز کنید؟

محمد آقاپور

مهم‌ترین نکاتی که باید در یک استارت آپ رعایت شود چیست؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟