استراتژی کسب و کار مدیریت و موفقیت در کسب و کار

چطور در سال ۲۰۲۰ و بعد از آن به درآمد هفت رقمی برسیم؟

رسیدن به درآمد هفت رقمی در سال ۲۰۲۰ و فراتر از این دهه غیرممکن نیست. صنایع سریعا در حال رشد بوده و پیشرفت‌های فناوری و به اندازه کافی افراد و کسب و کارهایی وجود دارد که رشد و سود مالی را تجربه کنند.

در این مطلب می‌خواهیم به عادات و راهکارهایی اشاره کنیم که به شما کمک می‌کند به آزادی مالی برسید.

چطور در سال 2020 و بعد از آن به درآمد هفت رقمی برسیم؟

باید چندین جریان درآمدزایی داشته باشید

این جزو قدیمی‌ترین قوانین درآمدزایی است. هرچه جریان درآمدزایی بیشتری به وجود آورید، احتمال رسیدن به درآمد هفت رقمی بیشتر می‌شود.

یقینا حتی یک جریان درآمدزایی به صورت بالقوه می‌تواند به این رقم برسد، ولی قرار دادن تمام تخم‌مرغ‌ها در یک سبد مالی کار خطرناکی است.

جدا از درآمد به دست آمده، یعنی جایی که زمان خود را با پول معاوضه می‌کنید، باید در جریان‌های دیگری نیز سرمایه‌گذاری کنید که به آزادسازی وقت‌تان کمک کند ولی همچنین به استقلال مالی برسید.

درآمد منفعل اصلی‌ترین راه انجام این کار است، یعنی می‌توانید به عنوان مثال با تولید محصولات دیجیتال به درآمدزایی برسید. درآمد باقیمانده (تقسیم نشده) از بازاریابی همکاری در فروش یا درآمد از کرایه دادن ملک می‌تواند همچنین شما را به هدف هفت رقمی‌تان بیشتر نزدیک کند.

برای مدیریت موفق جریان‌های درآمدزایی متفاوت، باید مهارت محول کردن کارها به دیگری را یاد گرفت. همانطور که ریچارد برانسون گفته است «به همان مقدار که برای ساخت یک کسب و کار از صفر به شخصیت محکم نیاز دارید، به همان مقدار همچنین باید هنر محول کردن کارها به دیگری را یاد بگیرید. من باید عملکرد خوبی در کمک به سایرین در اداره کسب و کارهای فردی داشته باشم و باید بخواهم خودم را کناری بکشم. این شرکت باید به جایگاهی برسد که بتواند بدون من به مسیر خود ادامه دهد.»

محصولات و خدماتی به وجود آورید که افراد به آن نیاز دارند

محصولات و خدماتی که عرضه می‌کنید تاثیر مستقیمی روی درآمد شما می‌گذارند و اگر روی قیمت، ارزش و تقاضا دقت کنید رسیدن به درآمد هفت رقمی امکان‌پذیر است.

محصولات، خدمات یا بسته‌بندی‌های با هزینه بالا را در نظر بگیرید تا بتوانید اکثر مشتریان اختصاصی خود را جذب کنید. محصولات و خدمات جدید بدون توجه به قیمت هنگفتی که دارند یک راه خوب برای درآمدزایی بیشتر در سال و دهه جدید است.

گزینه‌های باارزش‌تری در اختیار مشتریان خود قرار دهید و آن‌ها قدردان آن خواهد بود و در همین حین کسب و کار خود را توسعه می‌دهید.

کسب و کار خود را به درستی توسعه دهید

قبل از توسعه و رشد کسب و کار خود، مطمئن شوید مشتریانتان محصولی که می‌سازید را می‌خواهند. کارآفرینان مبتدی اغلب اوقات با در نظر گرفتن این مرحله مرتکب اشتباه می‌شوند.

پس از توجه به این موضوع، مطمئن شوید برای برآورده‌سازی نیاز بازار به اندازه کافی موجودی در انبار دارید و همچنین به یاد بسپارید اکثر کسب و کارها موجودی کالاهای محبوب خود را بالا نگه می‌دارند.

استفاده از رسانه نکته کلیدی است

استفاده از رسانه در زمان نشان دادن کسب و کارتان و محصولی که عرضه می‌کنید به طیف وسیعی از مشتریان محتمل نکته مهمی است. تا جای ممکن از تبلیغات هدفمند استفاده کنید و از اصلاح مخاطبانی که تبلیغات خود را برای آن‌ها هدف قرار دادید نترسید.

نسبت به چیزی که عرضه می‌کنید رفتار شفافانه و اطمینان از خود نشان دهید تا به احتمال زیاد درآمدتان افزایش پیدا کند.

در کسب و کار و خودتان سرمایه‌گذاری کنید

برای توسعه کسب و کار خود، باید وظایف بیشتری را برونسپاری کنید و از افراد موثرتر کمک بگیرید.

همانطور که اشاره کردیم، سرمایه‌گذاری در حوزه‌های دیگر درآمدزایی مهم است ولی الزاما نباید به همین جا ختم شود. مطمئن شوید برای افزایش مهارت‌ها و سلامت خود سرمایه‌گذاری می‌کنید تا فعال و پر انرژی باقی بمانید. نه تنها باید کارهایی انجام دهید که به نفع کسب و کارتان است، بلکه نباید خودتان را نیز فراموش کنید.

از فرسودگی شغلی دوری کنید

با آن که تفکر افراد زیادی ممکن است چیز دیگری باشد، ولی همیشه کار کردن سالم نیست. استراحت نکردن سطح عملکرد را کاهش خواهد داد و تجربه فرسودگی شغلی مشکلات بیشتری را برای سلامت به همراه می‌آورد. تمرکز خود روی اهدافی که تعیین کردید را از دست می‌دهید و در سال جدید پیشرفت کم خواهید داشت یا هرگز پیشرفت نمی‌کنید.

برای دستیابی به اهدافتان مدیریت زمان داشته باشید و زمانی را به رشد و استراحت اختصاص دهید. همانطور که مربی موفق کسب و کار مرل کریگزمن می‌گوید «اگر سعی کنید یک استراتژی «به شنا کردن ادامه بده» را در پیش بگیرید، توانایی شما برای رسیدن به چیزهای شگفت‌انگیز در زندگی‌تان افت خواهد کرد و نتایجی که از کسب و کارتان می‌گیرید کمتر می‌شود و این زمان است که رفتار خود تخریبی شکل می‌گیرد و درد عظیمی برایتان به همراه خواهد آورد.»

با افراد دیگری که درآمد هفت رقمی دارند رفت و آمد کنید

تقریبا تمامی کارآفرینان موفق این جمله را توصیه کرده‌اند ولی علت واقعا مهم بودن آن است. اگر با ۵ میلیونر رفت و آمد داشته باشید، احتمال این که شما نیز میلیونر شوید بیشتر خواهد شد.

گاهی اوقات بهتر است به خاطر رشد مالی مکان کسب و کار خود را تغییر دهید. بر کسی پوشیده نیست که شهرهای بزرگ‌تر می‌توانند فرصت‌های بزرگ‌‌تر به وجود آورند.

بسته به نوع کسب و کاری که انجام می‌دهید و محلی که در حال حاضر زندگی می‌کنید، ارزش دارد به این جابه‌جایی فکر کنید.

رسیدن به درآمد هفت رقمی در سال ۲۰۲۰ و فراتر از آن نیاز به تلاش زیادی دارد ولی دستیابی به آن غیرممکن نیست. نکات بالا را تحلیل کنید و بببنید کجا جا برای پیشرفت دارد، چون اعمال و تصمیم‌گیری‌های بهتر در سال جدید درآمد بهتر به همراه خواهد داشت.

منبع: entrepreneur.com

مطالب مرتبط

چرا برای دستیابی و حفظ موفقیت باید همیشه در حال یادگیری باشید؟

محمد امین نعمتی

بهترین روش‌ها برای تقویت روحیه و تعهد شغلی در محل کار کدامند؟

محمد آقاپور

چطور فروش آنلاین فروشگاه اینترنتی را افزایش دهیم؟

محمد آقاپور

راهکارهای حرفه‌ای برای افزایش فروش آنلاین چیست؟

محمد آقاپور

چگونه می‌توانید در یک بازار رقابتی، کسب و کار خود را متمایز کنید؟

محمد آقاپور

چگونه شرکت خود را به گونه‌ای طراحی کنید که به سوددهی بیشتری برسد؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟