دنیای خودرو پیشنهاد سردبیر

استون مارتین چه نقشه‌ای برای خودروی تمام برقی خود دارد؟

سالهاست که استون مارتین نوید یک خودروی تمام برقی با نام رپید E را داده است. پس از یک شروع ناموفق، این خودروساز گفته بود که ساخت آن در سال ۲۰۱۹ از سر گرفته خواهد شد. اکنون، یک منبع نزدیک به این شرکت به خبرگزاری اوتوکار می گوید که رپید E هرگز به مرحله تولید نخواهد رسید. در عوض، این خودرو به یک پروژه تحقیقاتی تبدیل خواهد شد.

استون مارتین در ابتدا قصد داشت مدل رپید ۱۵۵ Es را تولید کند. این شرکت قیمت خودرو را اعلام نکرده بود و مشخص نیست چه تعداد از این خودرو سفارش داده شده بود. یا این که کمپانی چگونه بازپرداخت ها را مدیریت خواهد کرد. همچنین مشخص نیست که دقیقاً چگونه استون مارتین قصد دارد از رپید E برای تحقیقات استفاده کند. سخنگوی استون مارتین از “اظهار نظر در مورد حدس و گمان های محصول آینده” خودداری کرد.

به گزارش اوتوکار، استون مارتین در حال راه اندازی SUV DBX خود است، که قرار است در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ عرضه شود. اندی پالمر، مدیرعامل این شرکت سال ۲۰۱۹ را “سال بسیار ناامید کننده” نامید، زیرا در این سال سهام شرکت به پایین ترین سطح خود رسید. 

پیش از این، استون مارتین گفته بود که رپید E دارای یک خروجی معادل ۶۰۴ HP، حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت و برد بیش از ۳۲۰ کیلومتر است. این خودرو  قرار بود به یک سیستم باتری ۸۰۰ ولت، سازگار با شارژرهای سریع DC و موتورهای برقی دوقلو مجهز باشد. حتی شایعاتی وجود داشت که ممکن است در فیلم بعدی جیمز باند نیز از این خودرو استفاده شود. البته به نظر نمی رسد هرگز چنین اتفاقی رخ دهد.

 

مطالب مرتبط

چرا ماشین برقی جدید مزدا بیشتر شبیه به یک ماشین بنزینی است؟

محمد امین نعمتی

خودروهای الکتریکی به بالاترین سطح از محبوبیت رسیده‌اند

عباس رهامی

آیا تبدیل موتورهای قدیمی به برقی می‌تواند اتومبیل‌های کلاسیک را نجات دهد؟

محمد آقاپور

تسلا مدل اکس و پورشه تایکان امتیاز ۵ ستاره را در تست ایمنی اروپا دریافت کردند

محمد امین نعمتی

آیا قرار است خودروهایی با برند سونی را در خیابان‌ها ببینیم؟

محمد آقاپور

از اولین خودروی تماما ملی ترکیه چه اطلاعاتی دارید؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟