دانش و فناوری زندگی

۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه – بخش نخست

۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه – بخش نخست

سالانه میلیونها نفر دانشجو از دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند و آماده ی جذب شدن در بازار کار هستند تا از دانش خود در دنیای حقیقی بهری گیرند و درآمد زایی کنند .

اما دست نگه دارید ! موفقیت شغلی در زندگی پس از فارغ التحصیلی ، به معنای واقعی کلمه برای همه فارغ التخصیلان اتفاق ننمی افتد و بسیاری از دانشجویان فارغ از دانشگاه از روی اجبار جذب کارهای دیگری می شوند که مورد علاقه آن ها نیست و اغلب با تخصص ها و مهارتهایشان نیز سازگاری ندارد .

چه کار می بایست انجام دهیم تا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ، در زندگی موفق باشیم و شغل و زندگی کاملا دلخواه خود را داشته باشیم ؟

با ۱۰ نکته بسیار مهم و حیاتی برای موفقیت در زندگی پس از دانشگاه با روکیدا همراه باشید :

۱۰ – رابطه صمیمانه خود با دوستان دوره دانشگاه را حفظ نمایید :

۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه – بخش نخست

واقعیت این است که یافتن دوستان خوب بعد از دانشگاه مقداری سخت است و دوستان دوره دانشگاه که شما آن ها را طی یک مدت طولانی و بر اساس یک شناخت کامل انتخاب نموده اید ، می توانند بسیار کارآمدتر باشند و به شما از نظر روحی و فرصت ای شغلی ، می توانند بسیار کمک کننده باشند .

بنابراین بسیار هوشمندانه خواهد بود که شما پس از دانشگاه ، دوستان صمیمی و خوب دوران داشنگاه را همیشه همراه خود داشته باشید .

۹- شغل مورد نظر خود را انتخاب نمایید و همیشه برای آن آماده باشید :

۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه – بخش نخست

از همان دوران دانشگاه ، بر اساس علاقمندی ها و گرایش های رشته تحصیلی و نیازمندی های بازار ، شغل مورد نظر خود را انتخاب نمایید .

پس از تعیین شغل مورد نظرتان ، در مورد پیش نیازهای آن مطالعه کنید و هر دوره ای که برای افزایش تجربه ، مهارت و تخصص در آن شغل مورد نیاز هست را بگذرانید و مدارک آن ها را دریافت و نگه دارید .

حتما بخوانید:
صافی کف پا چیست؟ + تمرینات درمانی برای درمان صافی کف پا

زمانی که از دانشگاه فارغ التحصیل شدید ، شما با تعدادی مدرک تخصصی و دوره های فوق برنامه و مهارت بیشتر نسبت به سایر فارغ التخصیلان ، در مصاحبه های شغلی و تامین نیازهای بازار کار ، دست برتر را خواهید داشت . اگر بخواهیم کمی صادقانه تر با شما سخن بگوییم ، برخی از دوره های تخصصی حتی بیشتر از مدرک تحصیلی دانشگاهی در جذب شدن شما به بازار کار و دریافت یک موقعیت شغلی عالی نقش دارند !

در بخش بعدی سری مطالب ۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه با ادامه نکات حیاتی در کنار شما هستیم .

۱ دیدگاه

Avatar
سیامک جمعه , ۵ آذر ۱۳۹۵ at ۰۲:۱۲

این مطلب بسیار عالی بود

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟