دنیای خودرو

آیا ممکن است در آینده نزدیک خودرو‌ها به صفحه نمایش سه بعدی مجهز شوند؟

مدیران شرکت کانتیننتال (Continental) روز دوشنبه در نمایشگاه CES به روی صحنه آمدند تا حضار را از دیدگاه خود نسبت به آینده ای با رانندگی ایمن تر، باهوش تر و متصل تر مطلع کنند. 

پیش از هر چیز، این شرکت ویژگی های آینده “کاپوت شفاف” خود را بر اساس سیستم موجود “نمای اطراف” نشان داد. این مجموعه شامل چهار دوربین است که بر زیر اتومبیل نصب شده است که نمای جاده را از زیر وسیله نقلیه به نمایشگر مرکزی داخل اتاق می رسانند.

این کمپانی همچنین تصاویر مفهومی نمایشگر طبیعی ۳D خود را نشان داد. با استفاده از فناوری ۳D Lightfield که سال گذشته به بازار عرضه شده بود، نمایشگر مرکزی می تواند تصاویر و داده های سه بعدی را چند سانتی متر از سطح صفحه نمایش بیرون آورد. بر اساس گزارش ها، این تصاویر بدون نیاز به عینک مخصوص، از هر صندلی در خودرو قابل مشاهده است. با توجه به استقبال اندک مردم از فناوری های سه بعدی دیگر در سال های اخیر، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا این فناوری با استقبال گسترده روبرو شود.

این شرکت همچنین یک سیستم ردیابی جدید با نام CoSSy (سیستم سنسور تماسی) را به نمایش گذاشت. این سیستم از علائم صوتی برای پیش بینی تصادفات استفاده می کند. خواه در ضربه به سپر در حالی که وسیله نقلیه به طور اتوماتیک پارک می شود، یا یک حرکت تند و سریع در گلگیرها، شناسایی صاحب خودرو از طریق صدای او و یا یک عابر پیاده یا دوچرخه سوار که در حال برخورد به یک درب باز است.

کانتیننتال همچنین با معرفی مرکز عملیات امنیت خودرو (SOC)، تلاش های خود در زمینه امنیت سایبری را افزایش می دهد. مطابق با اعلامیه مطبوعاتی اخیر، SOC با بهره گیری از استعدادهای زیرمجموعه آن یعنی شرکت Argus Cyber Security، سازندگان را قادر می سازد “امنیت اطلاعاتی وسایل نقلیه خود را در جاده بطور مداوم رصد کنند، حملات را شناسایی کرده و هرچه سریعتر واکنش نشان دهند.” این شرکت همچنین در حال کار بر روی سیستم “باند فوق العاده گسترده” (Ultra Wide Band) است که می تواند سیستم های ورود بدون کلید و حتی پارک کردن خودرو از راه دور را ممکن سازد.

مطالب مرتبط

خودروی مفهومی مرسدس بنز، آینده ای شگفت انگیز از اتومبیل های خودران به تصویر می‌کشد

محمد آقاپور

اولین خودروی ساخت سونی چه امکاناتی دارد؟

محمد آقاپور

آیا استفاده از باتری پرظرفیت برای موستانگ Mach-E منطقی است؟

محمد آقاپور

خودرویی علمی-تخیلی و مفهومی نیسان به نام IMK

عباس رهامی

انتشار تیزری از هیوندای برقی آینده

کیوان

جولان برقی‌ها در المپیک توکیو!

کیوان

دیدگاه شما چیست؟