روکیدا
زندگی مدیریت و موفقیت در کسب و کار

چطور یک سال ۲۰۲۰ عالی داشته باشید؟

سال جدید میلادی شروع شده است. ولی چه اتفاقی می‌افتد بیشتر از راه‌حل‌های غیرالهام‌بخش و خسته‌کننده فاصله بگیریم و به جای آن به سمت نتایج واقعی، قابل عمل و الهام‌بخش پیش برویم؟

در این مطلب قصد داریم به ۱۰ نکته مهم اشاره کنیم تا بتوانید برای خود و کسب و کارتان یک سال ۲۰۲۰ عالی داشته باشید.

چطور یک سال 2020 عالی داشته باشید؟

هدف بزرگ داشته باشید

از کوچک فکر کردن دست بکشید. من اغلب اوقات مربیگری مدیران اجرایی را به عهده دارم و نکته‌ای که روی آن تاکید می‌کنم این است که باید بزرگ و وسیع فکر کنند.

من زمانی مربی یک مدیر ارشد یک شرکت بودم و از او در مورد اهداف بلند مدتش پرسیدم و او جواب داد «من می‌خواهم معاون رئیس این شرکت باشم.» من جلوی حرفش را گرفتم و پرسیدم «چرا مدیر عامل نباشی؟»

ما سپس در مورد این که چطور اهداف خود را وسعت دهد بحث کردیم. شما چطور؟ همانطور که سخنران انگیزشی T. Harv Eker زمانی گفته است «بزرگ‌ترین مانع برای رسیدن به ثروت ترس است. افراد از بزرگ فکر کردن می‌‌ترسند، اما اگر کوچک فکر کنید، تنها به نتایج کوچک خواهید رسید.»

اهداف خود را بنویسید

افراد خیلی کم اهداف محکم و دقیقی دارند و حتی درصد کمتری آن‌ها را می‌نویسند. برای هر بخش از زندگی خود هدف داشته باشید و امسال مطمئن شوید که آن‌ها را روی کاغذ می‌نویسید. تحقیقان نشان داده است اهداف زمانی که نوشته شدند تاثیرگذارتر هستند، بنابراین تلاش کنید در نهایت کاغذ و قلم به دست بگیرید.

چیز جدیدی را یاد بگیرید

سال جدید را در نظر بگیرید و سه چیزی را شناسایی کنید که دوست دارید یاد بگیرید، خواه شخصی، خواه شغلی باشد. منابع مورد نظر را پیدا کنید. می‌توانید یک مربی اجرایی استخدام کنید، در یک کلاس آنلاین شرکت کنید، به یک کلاس زنده بروید یا چند کتاب در مورد موضوع مورد نظرتان بخوانید.

زمانی که دائما در حال یادگیری باشید، احساس جوانی، هیجان و انرژی خواهید کرد.

بخشش کنید

با یک خیریه همکاری داشته باشید، برای کار در یک مرکز نگهداری از حیوانات داوطلب شوید یا می‌توانید سرپرستی یک کودک را در حد توان خود به عهده بگیرید.

زمانی که بخشش کنید، به سایرین کمک می‌کنید، ولی همچنین یک حس خوب در خودتان به وجود می‌آورید که چطور می‌توانید یک زندگی را تغییر دهید.

مدیریت استرس را تمرین کنید

زمانی که در مورد اصطلاح مدیریت استرس فکر می‌کنید، نشان می‌دهد که استرس را می‌توان مدیریت کرد و یک نکته جالب را حدس بزنید. با این کار یک مدیر استرس هستید.

یک فهرست از تمامی فعالیت‌هایی درست کنید که هر روز می‌توانید برای استرس‌زدایی استفاده کنید. شاید این فعالیت‌ مدیتیشین، باغبانی یا ورزش باشد. تست کنید ببینید از کدام فعالیت‌ها بیشترین نتیجه را می‌گیرید.

یک گروه مغز متفکر را شروع کنید یا به آن ملحق شوید

یک گروه مغز متفکر از ۵ یا ۶ نفر تشکیل شده است که همگی به رشد و توسعه تمامی اعضاء علاقه دارند. شما ماهی یک مرتبه در کنار یکدیگر جمع می‌شوید و در مورد ایده‌ها بحث می‌کنید و این که چطور می‌توانید به یکدیگر کمک کنید.

من به مدت چند سال در یک گروه مغز متفکر بودم و متوجه شدم تجربه فوق‌العاده قدرتمندی است. همانطور که ویل راجرز گفته است «یک انسان تنها به دو طریق یاد می‌گیرد: با خواندن و ارتباط با افراد باهوش‌تر.»

افکار منفی را محدود کنید

برای این که یک ذهنیت درست داشته باشید، باید بسیار حواستان به محتوای منفی اطرافتان باشد. از اخبار منفی تلویزیون و مهم‌تر از هر چیزی افراد منفی دوری کنید. من سال‌ها قبل تصمیم گرفتم دیگر دوست منفی نداشته باشم. تغییری که به جا گذاشت فوق‌العاده بود.

اگر هر گونه دوست فوق‌العاده منفی دارید، از ارتباط با آن‌ها در سال جدید خودداری کنید. حواستان باشد، چون آن‌ها شما را با خودشان به درون سیاه‌چاله افکار منفی می‌کشند.

با کسانی که دوستشان دارید در ارتباط باشید

خانواده شما بدون شرط دوستتان دارند و باید به آن‌ها محبتتان را نشان دهید. یک راه برای نشان دادن این محبت زنگ زدن، ایمیل زدن، پیامک زدن و سر زدن منظم به خانواده‌تان است.

با مادر، پدربزرگ، دختر و سایر اعضای نزدیک خانواده خود تماس بگیرید. همسر خود را شام بیرون ببرید. منظور ما این است به هر نحوی با کسانی که دوستشان دارید در ارتباط باشید.

یک سرگرمی جدید پیدا کنید

سرگرمی‌ها راهی عالی هستند تا به کار فکر نکنید. یک درخت بونسای پرورش دهید، به ماهیگیری بروید، نقاشی رنگ روغن را شروع کنید، رمان عالی بعدی فارسی را بنویسید. مهم نیست سرگرمی شما چه چیزی است، تا زمانی که از آن لذت ببرید.

کار تعطیل کنید

بزرگ‌ترین اشتباهی که بسیاری از مشتریان من انجام می‌دهند این است که هرگز وقت خود را خالی نمی‌کنند. آن‌ها همیشه «در دسترس» هستند که منجر به فرسودگی شغلی و از دست دادن بهره‌وری می‌شود.

خود را متعهد کنید که امسال به سفر بروید. یک پیشنهاد برایتان دارم: یک جایی را انتخاب کنید که هرگز به آن‌ جا نرفتید.

تازگی اماکن و تجربه‌های جدید می‌تواند بسیار طراوت‌بخش باشد. علاوه بر این، مطمئن شوید زمانی که کارمندانتان به تعطیلات می‌روند، کار را تعطیل می‌کنند.

Gretchen Bleiler زمانی گفته است «با سال جدید یک انگیزه مجدد برای بهبود سال قبلی می‌آید.» شک نکنید شما می‌توانید موفق شوید.

منبع: entrepreneur.com

مطالب مرتبط

چطور به کارمندان خود کمک کنید نسبت به شغلشان متعهدتر باشند؟

محمد امین نعمتی

چطور روابط سالمی با مشتریان داشته باشید و آن را حفظ کنید؟

محمد امین نعمتی

چطور برند خود را در صفحه اکسپلورر اینستاگرام قرار دهید؟

محمد امین نعمتی

۵ تصور اشتباه رایج که باعث می‌شود یک استارت آپ، از پوشش رسانه‌ای محروم شود!

محمد آقاپور

آیا واقعا امکان معکوس کردن سن بیولوژیک وجود دارد؟

محمد امین نعمتی

چطور فرآیند پیر شدن و بالا رفتن سن بیولوژیک خود را معکوس کنید؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟