روکیدا
دانش و فناوری سلامت و تندرستی

مسواک الکترونیکی هوشمند کولگیت بی برای بهداشت دهان و دندان

مسواک الکترونیکی کولگیت

بخش بزرگی از دستگاه‌ها و فناوری‌های الکترونیکی این روزها شامل مواردی می‌شود که می‌توانند با اتصال به گوشی هوشمند اطلاعاتی که از ارزیابی وضعیت سلامت کاربر دارند را به او اطلاع دهند. از آن جا که سلامت و تغذیه از موضوعات داغ قرن جدید محسوب می‌شود، تمام تجهیزات و امکاناتی که به دستیابی به این هدف کمک می‌کنند هم به ترندهای سال‌های اخیر تبدیل شده‌اند. شرکت کولگیت بی یک نمونه از این دستگاه‌ها را ارائه کرده که به مسواک زدن بهتر و بهبود بهداشت دهان کمک می‌کند. این وسیله که Plaqless Pro smart electric toothbrush نام دارد در حقیقت یک مسواک الکترونیکی هوشمند است که برای جلوگیری از تشکیل پلاک و جرم دندان ساخته شده است. این مسواک الکترونیکی همان طور که از نامش پیداست پیش از هر چیز مأموریت از بین بردن جرم دندان را بر عهده دارد.

مسواک هوشمند کولگیت قادر است از طریق بلوتوث به گوشی هوشمند کاربر متصل شده و اطلاعات لازم را به او بدهد. ولی این اطلاعات از کجا به دست می‌آیند؟ از طریق حسگر بسیار کوچکی در مسواک قرار داده شده و می‌تواند جرم دندان‌ها را تشخیص دهد. به این ترتیب شما هم زمان با مسواک زدن، قادر خواهید وضعیت دندان‌هایتان را هم بررسی کنید. زمانی که این حسگر جرم دندان را تشخیص دهد، لامپ دایره‌ای شکلی که روی آن قرار دارد روشن شده و به رنگ آبی در می‌آید. اگر هم بخشی که بررسی می‌کند کاملاً تمیز و بدون جرم باشد، این لامپ به رنگ سفید در می‌آید. این مسواک عملکرد نسبتاً دقیقی دارد و می‌تواند هر کدام از دندان‌ها را به‌تنهایی مورد بررسی قرار داده و وجود یا عدم وجود جرم را تشخیص دهد.

یکی از قابلیت‌های دیگر مسواک هوشمند کولگیت ایجاد نقشه از داخل دهان است. این کار هم مجدداً بر عهده حسگری که در این مسواک کار گذاشته شده، است. به این ترتیب کاربر می‌تواند پس از مسواک زدن، نقشه‌ای از دهان و دندان‌های خود ایجاد کرده و آن را به در گوشی هوشمندش ذخیره کند. این نقشه به کاربر امکان می‌دهد وضعیت دهان و دندان‌ها را بررسی کند و ببیند کدام بخش‌ها را به‌خوبی مسواک زده و کدام بخش‌ها جا مانده‌اند.

اگر از کسانی هستید که رعایت بهداشت دهان و دندان برای شما در اولویت است، احتمالاً تهیه این مسواک هوشمند و استفاده از داده‌هایی که به شما می‌دهد، به کارتان بیاید. اپلیکیشنی که همراه با این محصول ارائه می‌شود همچنین نکات مختلف برای رعایت بهتر بهداشت را به کاربر گوشزد می‌کند و قابلیت دریافت بازخورد از کاربران را هم دارد. بنابراین هر کس مطابق با شیوه مسواک زدن و وضعیت دندان‌هایش راهنمایی می‌شود. البته این حد از توجه به بهداشت دهان و دندان احتمالاً برای بیشتر مردم مسئله هیجان انگیز نیست. به هر حال این ها از قابلیت‌هایی است که مسواک هوشمند کولگیت در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

هنوز معلوم نیست مسواک الکترونیکی پلاکلس پرو کولگیت چه زمان وارد بازار شود و از آن مهم‌تر اینکه هنوز قیمت مشخصی برای آن ارائه نشده است. مشخصاً می‌توان انتظار داشت این محصول از مسواک‌های معمولی یا حتی مسواک‌های الکترونیکی دیگر گران‌تر باشد. با توجه به گستره قیمت‌های مسواک‌های کولگیت، می‌توان حدس زد محصول جدید باقیمتی بیشتر از ۲۰۰ دلار عرضه شود. احتمالاً بازخورد و استفاده از راهنمایی برای بهبود وضعیت بهداشت دهان و دندان و احیاناً فرار از دندان‌پزشک مهم‌ترین انگیزه کاربران برای استفاده از این محصول باشد.

منبع: engadget

مطالب مرتبط

گوشی Xperia 10 II سونی یک میان‌رده قدرتمند خواهد بود؟

محمد امین نعمتی

گوشی Xperia 1 II و اکسپریا پرو سونی معرفی شدند

محمد امین نعمتی

در تقابل غول‌های جدید شیائومی کدام یک را انتخاب می‌کنید؟

محمد امین نعمتی

تصویر زنده وان‌پلاس ۸ پرو منتشر شد

محمد امین نعمتی

آیا دوربین گوشی OnePlus 7T Pro در حد گلکسی اس ۱۰ است؟

محمد امین نعمتی

سامسونگ نمایشگر شیشه‌ای تاشو خود را به سایر شرکت‌ها خواهد فروخت

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟