۷۶ ساعت پرواز با هواپیمای خورشیدی بی وقفه در آسمان !

یک ماجراجوی سویسی با نام Andre Borschberg رکورد طولانی ترین پرواز تک نفره با هواپیمای خورشیدی ایمپالس را به نام خود ثبت نمود !

این خلبان که هدایت هواپیما را نظارت می نمود یک پرواز بدون توقف و طولانی ۷۶ ساعته را در ماجراجویی هیجان انگیز خودش خودش تجربه نمود و از این پرواز رضایت کامل دارد . ۷۶ ساعت پرواز با هواپیمای خورشیدی بی وقفه در آسمان !

۷۶ ساعت پرواز با هواپیمای خورشیدی بی وقفه در آسمان !

سفر هیجان انگیز این ماجراجوی سویسی از ژاپن آغاز شد و به سواحل هاوایی ختم شد . مسیری که انتظار می رفت ۱۲۰ ساعته باشد هم اکنون پس از ۷۶ ساعت طی شده است و به عنوان هشتمین سفر به دور کره زمین ، خلبان هواپیما را به فینیکس در آریزونا هدایت خواهد نمود .

۷۶ ساعت پرواز با هواپیمای خورشیدی بی وقفه در آسمان !

در ابتدا قرار یوده که پرواز دور جهان با هواپیمای خورشیدی طی ۱۲ مرحله انجام شود ، پرواز خورشیدی که از ابوظبی امارات آغاز شد ، اما در میانه راه و با بدی آب و هوا در ژاپن و توقف برنامه ریزی نشده در ژاپن و صرفنظر نمودن از آسمان منطقه نانجینگ چین باز هم به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی ، سبب برخی تاخیرهای ناخواسته در برنامه شکستن رکورد پرواز با هواپیمای خورشیدی تک نفره ایمپالس ۲ شده است .

این ماجراجوی سویسی در میانه های پرواز خودش به اینترنت و شبکه های اجتماعی دسترسی کامل داشت و در تویتی اعلام نمود دقیقه به دقیقه و ساعت به ساعت احساس قوی تری نسبت به قبل در این پرواز هیجان انگیز تجربه می کند !

۷۶ ساعت پرواز با هواپیمای خورشیدی بی وقفه در آسمان !

هم اکنون این هواپیمای خورشیدی بسیار قدرتمند تک نفره پس از عبور بر فراز اسمان اقیانوس آرام در یک آشیانه در هاوایی قرار دارد و مراحل تعمیرات اساسی و چک نهایی برای آغاز مرحله بعدی سفر دور جهان خود را طی می نماید .

به نظر می رسد اکنون هواپیماهای سوخت خورشیدی به بلوغ لازم از نظر تکنولوژی جهت توسعه فزاینده رسیده اند و می توان آن ها را به عنوان پرنده هایی با مداومت پروازی بسیار بالا پذیرفت که از انرژی پاک خورشیدی برای پروازهای رویایی و شگفت انگیز استفاده می کنند .

۴ نظرات
 1. معصومه می گوید

  بسیار عالی

 2. امیر می گوید

  بسیار عالی

 3. سهراب می گوید

  کارتون حرف نداره

 4. مونا می گوید

  سپاس بابت انتشار این مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.