۵ دلیل برای این که گوشی بعدی شما باید تاشو باشد

بدون شک گوشی‌های تاشو می‌توانند بخش مهمی از آینده دستگاه‌های موبایل باشند. دستگاهی که امروزه به آن به چشم یک فناوری لوکس نگریسته می‌شود در کوتاه مدت می‌تواند نام خود را به عنوان یک محصول رایج مطرح کند. قرار دادن فناوری گوشی هوشمند که طی دهه گذشته زندگی ما را تحول کرده است در یک قالب که بتوان آن را به دو نیم تبدیل کرد باعث ساخت محصولات انقلابی شده است.

در این مطلب می‌خواهیم به ۵ دلیل بگوییم چرا گوشی بعدی شما باید تاشو باشد.

کاربردپذیری

5 دلیل برای این که گوشی بعدی شما باید تاشو باشد 2 1 - 5 دلیل برای این که گوشی بعدی شما باید تاشو باشد - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, گوشی های تاشو

چه تصمیم به انتخاب گوشی‌های تاشو بزرگ‌تر مانند گلکسی فولد سامسونگ یا دستگاه‌های با طراحی صدفی شکل کوچک‌تر مانند گلکسی زد فلیپ یا Motorola RAZR بگیرید، بخشی زیادی از ارزش عملی یک دستگاه تاشو کاری است که می‌تواند انجام دهد.

در یک گوشی تاشو بزرگ‌تر، یک نمایشگر راحت‌تر و بزرگ‌تر برای خواندن، کتاب و مقالات روی اینترنت در اختیار دارید. همچنین به سادگی می‌توانید دو یا سه اپلیکیشن را روی نمایشگر بزرگ به اندازه تبلت خود باز و استفاده کنید.

حتی بعضی از تاشوهای جمع‌وجور مانند گلکسی زد فلیپ می‌توانند کاربردهای متفاوتی داشته باشند. لولای زد فلیپ به این دستگاه اجازه می‌دهد نقش یک سه‎پایه را برای عکاسی با دوربین جلو یا عقب داشته باشد و بعضی از اپلیکیشن‌های از پیش بارگذاری شده روی گوشی زمانی که گوشی به حالت نیمه تا شده است قابلیت‌های جدیدی دارند از جمله اپلیکیشن Duo گوگل و اپلیکیشن دوربین.

با توجه به نزدیک‌تر شدن به تاریخ رونمایی اندروید ۱۱ باید این قابلیت مستقیما داخل خود سیستم عامل لحاظ شود.

عکاسی

5 دلیل برای این که گوشی بعدی شما باید تاشو باشد 1 1 - 5 دلیل برای این که گوشی بعدی شما باید تاشو باشد - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, گوشی های تاشو

دستگاه‌های تاشو جدا از موضوع سه‌پایه که ذکر کردیم مزایای عکاسی دیگری نیز دارند. به عنوان مثال می‌توانید اندازه غیر عادی میت ایکس اس هوآوی را در نظر بگیرید. این دستگاه دوربین سلفی قراردادی ندارد چون به آن نیازی نبوده است.

تا شدن این دستگاه به این معنا است که به کاربر اجازه می‌دهد از هر سه دوبین اصلی به عنوان دوربین سلفی و همچنین عکاسی همیشگی استفاده کند.

حتی گلکسی زد فلیپ با دو دوربین عقب خود امتیاز یک نمایشگر کوچک در عقب را دارد. یک ابزار مفید برای قاب‌بندی تصاویر زمان عکاسی سلفی با دو دوربین اصلی.

قابلیت حمل

مهم نیست گوشی تاشو شما چه اندازه‌ای داشته باشد چون عملا ابعاد دستگاه در مقایسه با زمانی که داخل جیب بوده دو برابر است. برای دستگاه‌های با نمایشگر بزرگ، این قابلیت تا و باز شدن به این معنا است که یک تبلت با خود همه جا به همراه دارید.

برای گوشی‌های جدیدتر با طراحی صدفی شکل، این قابلیت به معنای داشتن یک گوشی هوشمند طبیعی با اندازه بزرگ در قالبی است که در جیب، کیف یا دست راحت‌ جا می‌شود.

همچنین یک گوشی تاشو عناصر حفاظتی بیشتری دارد تا از حمل ایمن آن در کیف دستی مطمئن باشید.

ارزش

5 دلیل برای این که گوشی بعدی شما باید تاشو باشد 4 1 - 5 دلیل برای این که گوشی بعدی شما باید تاشو باشد - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, گوشی های تاشو

هیچکس نمی‌تواند ادعا کند گوشی‌های تاشو در سال ۲۰۲۰ ارزان خواهند بود. گوشی ممتازی که در مقایسه با یک محصول غیرتاشو چند صد دلار بیشتر قیمت دارد. ولی طبیعت گوشی‌های تاشو به این معنا است که نقش دو دستگاه را برای رفع نیازهای شما خواهند داشت.

به عنوان مثال گلکسی فولد یا میت ایکس اس هوآوی را در نظر بگیرید. خرید یک تبلت LTE میان‌رده و یک گوشی هوشمند رده‌بالا برای شما هزینه بیشتری در پی خواهد داشت و فضای بیشتری را در کیف‌تان اشغال می‌کند.

از طرفی باید با دردسر همگام‌سازی محتوا در بین چند گجت روبرو شوید و این حقیقت که اکثر تبلت‌های اندرویدی به طور کلی در این زمینه خوب نیستند.

جذابیت

5 دلیل برای این که گوشی بعدی شما باید تاشو باشد 3 1 - 5 دلیل برای این که گوشی بعدی شما باید تاشو باشد - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, گوشی های تاشو

جدا از دلایل منطقی بالا یقینا باید با ما در مورد جذابیت دستگاه‌های تاشو موافق باشید. فناوری نمایش تاشو به مراتب بهتر شده است و حالا می‌توانیم یک دستگاه مصرف‌کننده بسازیم که از دیدگاه فناوری یک محصول کاملا موفق است.

همچنین بدون شک زمان استفاده از چنین دستگاهی نگاه افراد بیشتر به شما خیره می‌شود. اگر با فردی که چنین گوشی دارد صحبت کنید حتما به شما می‌گوید افراد از دیدن گوشی که به دو نیم تا می‌شود تعجب می‌کنند و کنجکاوی به خرج می‌دهند.

منبع: androidcentral.com