هوآوی پادشاه جدید دنیای گوشی‌های هوشمند خواهد بود؟

هوآوی طی ۵ سال گذشته مسیر طولانی را طی کرده است. این شرکت چینی در سال ۲۰۱۵ توانست با در اختیار داشتن ۵.۵ درصد از سهم بازار موبایل ۱۰۴ میلیون گوشی هوشمند وارد بازار کند و جایگاه سوم برترین برندهای گوشی موبایل در جهان را به خود اختصاص داد.

سپس این شرکت در سال ۲۰۱۶ از هدف بلندپروازنه خود خبر داد که قصد دارد در سال ۲۰۲۱ به برترین شرکت تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل شود.

جدیدترین گزارش سایت Strategy Analytics نشان می‌دهد هوآوی احتمالا به این هدف دست پیدا خواهد کرد.

سایت Korea Herald در جدیدترین گزارش خود تخمین می‌زند هوآوی نیمه دوم امسال را با عرضه ۲۵۱ میلیون واحد گوشی هوشمند به بازار و سهم بازار تخمینی ۱۷.۷ درصد به پایان می‌رساند.

هوآوی پادشاه جدید دنیای گوشی‌های هوشمند خواهد بود؟ - هوآوی پادشاه جدید دنیای گوشی‌های هوشمند خواهد بود؟ - گوشی های هوشمند, هوآوی, سامسونگ, اپل

این عدد تنها با سهم تخمینی سامسونگ از بازار که ۲۱.۳ درصد است ۳.۶ درصد اختلاف دارد، به نحوی که ظاهرا شرکت کره‌ای ۳۲۳ میلیون دستگاه گوشی همراه وارد بازار خواهد کرد. این اطلاعاتی است که شرکت Strategic Analytics منتشر کرده است.

بخواهیم مقایسه کنیم، هوآوی سال ۲۰۱۸ را با ۱۴.۴ درصد سهم بازار تمام کرد در حالی آمار سامسونگ ۵.۶ درصد بیشتر از هوآوی و ۲۰.۳ درصد بود. گرچه، سامسونگ سالیانه به فروش دستگاه‌های بیشتر ادامه داده است ولی هوآوی ظاهرا با اختلاف کمی پشت سر این غول کره‌ای است و می‌خواهد سریعا جلو بزند.

حتی جنگ تجاری امسال بین دو کشور چین و آمریکا باعث ناامیدی هوآوی نشده است و جدیدترین پرچم‌دارهای این شرکت یعنی سری میت ۳۰ توانستند به فروش قابل توجهی در چین برسند.

تحریم‌های آمریکا هنوز پابرجا خواهد بود و این شرکت نمی‌تواند میت ۳۰ و ۳۰ پرو را با سرویس‌های گوگل وارد بازار کند، مساله‌ای که جلوی ورود این گوشی‌ها به بازارهای غربی به ویژه اروپا را گرفته است.

جایگاه سوم همچنان در اختیار اپل دارد که انتظار می‌رود امسال را با سهم بازار ۱۳.۶ درصد و عرضه ۱۹۳ میلیون دستگاه تمام کند. گرچه باید گفت گزارش‌های اوایل هفته نشان می‌دهد این شرکت در بازار گجت‌های پوشیدنی پادشاهی می‌کند.

منبع: gsmarena.com