روکیدا
موبایل و تبلت گجت ها

جدیدترین خرید اپل چه سودی برای این شرکت دارد؟

اپل ظاهرا یک استارتاپ بریتانیایی را خریده است که نتیجه آن می‌تواند بالا بردن کیفیت دوربین آیفو‌ن‌های بعدی و تولید تصاویر روشن‌تر و شارپ‌تر باشد.

طبق گزارش سایت بلومبرگ، براساس اسنادی که وجود دارد غول دنیای فناوری حالا کنترل استارتاپ Spectral Edge Ltd را در اختیار گرفته است.

شرکت Spectral به فناوری دست یافته است که تصاویر با نور مادون قرمز می‌گیرد و آن‌ها را با استفاده از یادگیری ماشینی به شکل تصاویر استاندارد ترکیب می‌کند تا تصاویری با رنگ‌های دقیق‌تر و شارپ‌تر شکل گیرند.

یک پروفایل از این استارتاپ از سال ۲۰۱۸ در سایت TechCrunch نشان می‌دهد از فناوری مورد نظر در دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری می‌تواند استفاده شود. کاربردهای بالقوه آن می‌تواند بالا بردن کیفیت تصاویری باشد که توسط گوشی‌های هوشمند در محیط تاریک گرفته می‌شود و همچنین بهبود قابلیت دوربین‌های امنیتی و فضای تحت پوشش پهبادها.

هنوز مشخص نیست این معامله چقدر برای اپل هزینه داشته است ولی Spectral سال گذشته توانسته بود ۵.۳ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کند.

آنطور که سایت بلومبرگ اشاره می‌کند، اپل می‌تواند از فناوری این استارتاپ در هوش مصنوعی خود در بخش عکاسی استفاده کند، گرچه تا زمانی که اپل قابلیت‌های جدید را اعلام نکند یا از آیفون‌های بعدی خود رونمایی نکند از هیچ چیز مطمئن نخواهیم شد.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

آیا مدل لایت تبلت گلکسی تب اس ۶ سامسونگ در راه است؟

محمد امین نعمتی

مدل جدید گلکسی اس ۱۰ لایت چه تغییری می‌کند؟

محمد امین نعمتی

نوکیا با گوشی ساده جدید خود یاد مدل XpressMusic را زنده می‌کند؟

محمد امین نعمتی

گوشی Xperia 10 II سونی یک میان‌رده قدرتمند خواهد بود؟

محمد امین نعمتی

گوشی Xperia 1 II و اکسپریا پرو سونی معرفی شدند

محمد امین نعمتی

در تقابل غول‌های جدید شیائومی کدام یک را انتخاب می‌کنید؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟