روکیدا
موبایل و تبلت

جدیدترین خرید اپل چه سودی برای این شرکت دارد؟

روکیدا - جدیدترین خرید اپل چه سودی برای این شرکت دارد؟ - آیفون, اپل, گوشی های هوشمند

اپل ظاهرا یک استارتاپ بریتانیایی را خریده است که نتیجه آن می‌تواند بالا بردن کیفیت دوربین آیفو‌ن‌های بعدی و تولید تصاویر روشن‌تر و شارپ‌تر باشد.

طبق گزارش سایت بلومبرگ، براساس اسنادی که وجود دارد غول دنیای فناوری حالا کنترل استارتاپ Spectral Edge Ltd را در اختیار گرفته است.

روکیدا - جدیدترین خرید اپل چه سودی برای این شرکت دارد؟ - آیفون, اپل, گوشی های هوشمند

شرکت Spectral به فناوری دست یافته است که تصاویر با نور مادون قرمز می‌گیرد و آن‌ها را با استفاده از یادگیری ماشینی به شکل تصاویر استاندارد ترکیب می‌کند تا تصاویری با رنگ‌های دقیق‌تر و شارپ‌تر شکل گیرند.

یک پروفایل از این استارتاپ از سال ۲۰۱۸ در سایت TechCrunch نشان می‌دهد از فناوری مورد نظر در دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری می‌تواند استفاده شود. کاربردهای بالقوه آن می‌تواند بالا بردن کیفیت تصاویری باشد که توسط گوشی‌های هوشمند در محیط تاریک گرفته می‌شود و همچنین بهبود قابلیت دوربین‌های امنیتی و فضای تحت پوشش پهبادها.

هنوز مشخص نیست این معامله چقدر برای اپل هزینه داشته است ولی Spectral سال گذشته توانسته بود ۵.۳ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کند.

آنطور که سایت بلومبرگ اشاره می‌کند، اپل می‌تواند از فناوری این استارتاپ در هوش مصنوعی خود در بخش عکاسی استفاده کند، گرچه تا زمانی که اپل قابلیت‌های جدید را اعلام نکند یا از آیفون‌های بعدی خود رونمایی نکند از هیچ چیز مطمئن نخواهیم شد.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین گوشی های تاشو ۲۰۲۰: با آینده آشنا شوید

محمد امین نعمتی

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

سنسورهای هوش مصنوعی سونی چگونه آینده دوربین های موبایل را تغییر خواهند داد؟

محمد آقاپور

سامسونگ گلکسی A21s چه مشخصاتی دارد؟

محمد آقاپور

از آیفون ۱۲ چه انتظاراتی داریم؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟