درست زمانی که به نظر می‌رسد برنامه‌های مایکروسافت برای نسل بعدی کنسول ایکس‌باکس خود یعنی پروژه اسکارلت دارد تحقق پیدا می‌کند، اخبار دیگری به گوش می‌رسد. طبق گفته نویسنده سایت Kotaku جیسون شریر، مایکروسافت در حال ساخت یک نسخه ارزان‌تر و بدون نیاز به دیسک این دستگاه با اسم رمزی «Lockhart» است.

مایکروسافت به عنوان بخشی از پروژه اسکارلت در حال ساخت مدل بدون دیسک ایکس‌باکس است

ابتدا سال ۲۰۱۸ اولین شایعات در مورد پروژه اسکارت شنیده شد، نشریه‌هایی مانند Thurrott اشاره کردند که مایکروسافت قصد دارد دو دستگاه جدید به اسامی «Anaconda»، یک کنسول سنتی با مشخصات پیشرفته و «Lockhart» یک دستگاه ارزان‌تر مبتنی بر فضای ابری با حداقل قابلیت‌های محاسبه محلی، وارد بازار کند.

صحبت‌هایی که در مورد Lockhart شنیده می‌شد، حداقل در آن زمان این بود که این کنسول به اندازه کافی قدرت پردازش اجرای «وظایف سنگین مانند ورودی کنترلر، پردزاش تصویر و مهم‌تر از همه تشخیص برخورد» را دارد.

این کنسول بدین طریق به کاربر اجازه می‌دهد یک بازی را بدون مشکلات معمول مرتبط با فناوری نظیر تاخیر در فرامین ورودی، استریم کند. گزارش‌های بعدی ادعا کردند مایکروسافت ظاهرا قصد دارد Lockhart را به جای یک دستگاه استریم ابری به شکل یک کنسول سنتی‌تر وارد بازار کند.

مهم‌ترین اخبار در این مورد زمانی شنیده شد که مایکروسافت در نهایت در ماه ژوئن و نمایشگاه E3 جزئیات رسمی پروژه اسکارلت را بیان کرد یعنی زمانی که مدیر ارشد ایکس‌باکس فیل اسپانسر اصلا اشاره‌ای به یک کنسول ارزان‌تر نداشت.

در حقیقت، زمانی که بعدا سایت Business Insider از او در مورد احتمال وجود چند کنسول در پروژه اسکارلت پرسید، او گفت «سال گذشته ما گفتیم کنسول‌ها و یک کنسول را وارد بازار کردیم و حالا جزئیات یک کنسول دیگر را با افراد در میان گذاشتیم.»

سپس سایت The Verge در گزارش خود اشاره کرد مایکروسافت چندین هفته پیش از اعلام پروژه اسکارلت در نمایشگاه E3 برنامه‌های خود برای کنسول Lockhart را بی خیال شده است.

حالا به گزارش امروز می‌رسیم که ظاهرا مایکروسافت مجددا برای پروژه اسکارلت کنسول دومی را در نظر گرفته است، گرچه به این معنا نیست که این دو دستگاه در فصل تعطیلات ۲۰۲۰ همزمان وارد بازار خواهند شد.

دستگاهی که شریر در گزارش خود از آن نام می‌برد همچنین شبیه به یک کنسول سنتی‌تر به نظر می‌رسد که در گزارش‌های مربوط به Lockhart در مورد آن شنیده بودیم.

طبق گفته توسعه‌دهندگانی که او با آن‌ها صحبت کرده بود، آن‌ها فکر می‌کنند این کنسول نسل بعدی ایکس‌باکس وان ایکس باشد.

یکی از توسعه‌دهندگان به شریر گفته است کنسول Lockhart مایکروسافت مشخصاتی مشابه با پلی‌استیشن ۴ پرو دارد، گرچه ظاهرا از یک درایو حالت جامد و یک پردازنده سریع‌تر از تمامی نسل‌های فعلی موجود در بازار استفاده می‌کند.

شریر در ادامه صحبت‌های خود می‌گوید مایکروسافت قصد دارد این کنسول اکثر بازی‌ها را با دقت ۱۴۴۰p و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه رندر کند، گرچه عملکرد آن در دنیای واقعی ممکن است فرق داشته باشد.

نکته مهم‌تر این است که شریر اطلاعات زیادی در مورد این کنسول نمی‌دهد یا این که چه زمانی مایکروسافت آن را عرضه خواهد کرد.

مانند تمام گزارش‌هایی از این نوع، به یاد داشته باشید همه چیز ممکن است تغییر کند. تا زمانی که خود مایکروسافت هیچ خبر رسمی را منتشر نکند، هیچ تضمینی وجود ندارد که یک نسخه ارزان‌تر از پروژه اسکارلت را ببینیم.

منبع: engadget.com

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید