دنیای خودرو زندگی

تغییر مسیر رانندگی در لحظه آخر آزاردهنده است اما حق با آن ها است!

ترافیک

هنگام رانندگی با استفاده از روش زیپر در ترافیک و تغییر مسیر در لحظه آخر، می‌توانید به حرکت بهتر خود و خودروهای دیگر کمک کنید. برای اطلاع بیشتر از این روش با روکیدا همراه شوید.روش زیپراگر تا آخرین لحظه برای عوض کردن خط خود در ترافیک صبر می­‌کنید، حداقل از روش زیپر استفاده کنید.

اگر سن شما به اندازه‌­ایی است که می‌­توانید رانندگی کنید، پس حتماً افکاری برای تغییر مسیر خود در ترافیک دارید وقتی در آن خطی که می­‌رانید با علامت جاده در دست تعمیر است یا تصادفی که مقابل شما انجام شده است، مواجه شوید. وقتی‌­که شما با تابلوی زرد «جاده در دست تعمیر است» مواجه می­‌شوید، چند گزینه برای انجام دارید:

  1. به سرعت چراغ راهنما را روشن کرده و منتظر باشید تا کسی در خط کناری اجازه ورود به شما بدهد.
  2. در خط خود بمانید و صبر کنید تا همه خودروهای جلوی شما بروند تا به قسمت مسدود­شده برسید و آنگاه تغییر مسیر دهید، و گذشتن خودروهای دیگر را از خودتان تماشا کنید.

برای اکثر مردم گزینه اول مودبانه‌تر و صبورانه‌تر، و کم‌تر خودخواهانه به نظر می­‌رسد. اما تحقیق انجام شده نشان می‌­دهد تغییر مسیر زودهنگام به خطی که بسته نیست، تنها یک خط بلندتر و کندتر به‌­وجود می‌­آورد که نه تنها برای رانندگان ناامید­کننده است، بلکه کاری بیهوده است چرا که موجب کم کردن مسیرهای قابل استفاده است و حتی موجب تصادف می­‌شود.

کاری که در این مواقع باید انجام دهیم “تغییر جهت به روش زیپر،” یا سیستم زیپ، که آلمانی‌­ها نام‌­گذاری کردند، است. در این سیستم، هر خودرویی که در خطی است که مسدود است تنها زمانی تغییر جهت می­‌دهد که به انتهای خط می‌­رسد. (از بالا، شبیه به یک ردیف دندان است که کنار یکدیگر قرار گرفته­‌اند.) به دلیل اینکه این سیستم از تمام ظرفیت جاده تا جایی که ممکن است استفاده می‌­کند، تراکم را تا ۴۰ درصد کم می­‌کند. هم‌چنین این سیستم تصادفات را کاهش می‌­دهد زیرا همه‌ی ترافیک با یک نرخ ثابت سرعت حرکت می­‌کنند به جای آنکه بعضی از خودروها به سرعت مسیر خود را ادامه دهند و بعضی دیگر خیلی در ترافیک بمانند.

حتما بخوانید:
زندگی در فضا و حیات در مریخ را چگونه به دست می آوریم؟

مشکل این است که، عادت­‌های رانندگی ما در اعماق وجود ما نهادینه شده است. به نظر بی‌­رحمانه و ناعادلانه می‌­رسد که به سمت خطی که سریع جلو می‌­رود هجوم برده شود، پس همه موافقیم که وقتی در یک خط متراکم و شلوغ هستیم، ترس از رفتن به خطی دیگر که سریع و راحت جلو می­‌رود، داشته باشیم و با ناسزای رانندگان دیگر مواجه شویم. اما بعضی از ایالت‌­های آمریکا مبالغ زیادی جهت آموزش مجدد رانندگان برای استفاده از روش زیپ هزینه می­‌کنند: کولورادو و مینسوتا یک دهه است که بر این آموزش کار می‌­کنند، در حالی‌­که واشنگتن، میسوری و کانزاس جدیداً این سیستم را اجرا کرده­‌اند، و امسال، میسوری کمپین آموزشی خود را شروع کرده است.

همانند تمام سیستم­‌هایی که برای بهبود وضعیت موجود طراحی شده (اما بعضی مواقع ممکن است موجب بدتر شدن وضعیت شوند) تاثیرگذاری روش زیپر به رعایت کردن همه رانندگان نیاز دارد، اما چه‌وقت اتفاق خواهد افتاد؟ منتظر خواهیم بود تا این تکنیک موثر و ایمن تغییر مسیر بتواند در عادت­‌های رانندگی ما جایی داشته باشد، یا همانند گوینده رادیو مینسوتا باب کٌلینز که می‌گوید، “سیستم تغییر مسیر زیپر تغییر به یاد ماندنی این قرن خواهد بود مانند تغییر سیستم متریک در دهه ۱۹۷۰ میلادی. ایده‌ایی بزرگ، که تصویری بی‌­نقص ایجاد کرد، و در اوایل مطرح شدن فراموش شد.”علامت ترافیکی

آیا فوراً با دیدن چنین علامت‌­هایی مسیر خود را تغییر می‌­دهید، یا تا آخرین لحظه ممکن صبر می‌­کنید؟

حال این حقیقت جالب است

طبق یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۳ در مینسوتا انجام شد، مشخص شد که ۴۵ درصد رانندگان جوان‌­تر (بین ۲۵ تا ۳۴ سال سن)  فکر می‌­کنند که سیستم تغییر مسیر به‌­روش زیپز ایده بسیار خوبی است، اما تنها ۸ درصد از کسانی‌­که از این رانندگان بزرگ‌تر هستند به انجام این روش تمایل دارند.

مطالب مرتبط

۳۶ تصویر جذاب از کلیسای نتردام پاریس در طول تاریخ تا روز آتش‌سوزی

عباس رهامی

فناوری و اپلیکیشن‌هایی که به شما کمک می‌کنند بهتر زندگی کنید

Rozhin

داستان کسب و کار: چرا به موفقیت نرسیدیم و برنامه ریزی جواب نداد؟

عباس رهامی

۵ راهکار برای اینکه سال جدید پولدارتر باشیم

نگین ابراهیمی

چطور باهوش باشیم؟ ۷ ایده عالی برای هوشمندتر شدن

طاهر مهدی پناه

۴ نکته‌ برای پیشرفت اساسی کسب و کار شما

bsafamanesh

چگونه مثبت اندیش باشیم؟

سعیدی

دوربین گوشی Galaxy S10 و قابلیت عکاسی اختصاصی اینستاگرام !

فاطمه غفاری

۵ درس مادرانه برای موفقیت زنان در کسب و کار

نگین ابراهیمی

آمار استفاده از موبایل حین رانندگی در اروپا و امریکا چقدر است؟!

فاطمه غفاری

چرا برخی از افراد در شغل خود پیشرفت می کنند؟

مهرناز شهریاری

می خواهید تاثیرگذار باشید؟ بایدها و نبایدهای مدیریت کسب و کار

فاطمه غفاری

۱ دیدگاه

آزمایش رانندگی هارلی دیویدسون مدل 2019 اسپورت گلاید - روکیدا سه شنبه , ۸ آبان ۱۳۹۷ at ۱۸:۴۷

[…] روزنامه‌نگارانی که در مورد موتور می‌نوشتند برای تست رانندگی دعوت شده بودند. در حالی‌که بقیه در اطراف ایستاده بودند […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟