هم‌بنیان‌گذاران گوگل از مقام ارشدیت خود فاصله گرفتند. شرکت آلفابت اعلام کرد که لری پیج و سرگی برین به ترتیب دیگر نقش مدیر ارشد اجرایی و رئیس این شرکت را ندارند و مدیر ارشد اجرایی گوگل ساندار پیچای فورا به عنوان مدیر هر دو شرکت انتخاب شده است.

پیج و برین همچنان به عنوان هم‌بنیان‌گذاران این شرکت، اعضای هیئت مدیره و سهام‌داران فعالیت خود را ادامه می‌دهند ولی پس از مدت‌های طولانی برای اولین بار از نقش‌های مدیریتی خود انصراف دادند.

FILE – In this Sept. 2, 2008 file photo, Google co-founders Sergey Brin, left, and Larry Page talk during a new conference at Google Inc. headquarters in Mountain View, Calif. Brin and Page have always said they put their principles before profit, even to the point of using their control of the company to take a stand. (AP Photo/Paul Sakuma, file)

این دو مدیر اجرایی علت اقدام خود را ساده‌سازی فرآیند‌های مدیریتی می‌دانند، چون شرکت آلفابت به موقعیت تثبیت شده‌ای رسیده است و برندهای گوناگون آن (از جمله گوگل) به عنوان شرکت‌های مستقل به خوبی فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

پیچ و برین گفتند آلفابت و گوگل دیگر به دو مدیر ارشد اجرایی و یک مدیر کل نیاز ندارند. آن‌ها اشاره کردند پیچای یک انتخاب منطقی برای این نقش به علت تجربه گسترده‌اش و اطمینان به ارزش ساختار آلفابت است.

به عبارت دیگر، پیچای بعید است فرمول فعلی استراتژی‌‎های آلفابت را تغییر دهد. آلفابت تکیه قابل توجهی به جستجو، سرویس‌های ابری، اندروید و کروم خواهد داشت، علاوه بر این که با پروژه‌هایی مانند Loon و Waymo به جاه‌طلبی‌های خود ادامه می‌دهد.

گرچه باید گفت تغییر مدیریت در دوران بحرانی برای گوگل انجام شده است. کارمندان گوگل کارفرمای خود را متهم به وضع قوانین سخت‌گیرانه کرده‌اند، همچنین شکایت‌هایی در مورد آزار و اذیت جنسی و بی اعتنایی به خواسته‌های کارمندان شنیده می‌شود.

این مشکلات قرار نیست به این زودی‌ها حل شود و حالا که پیچای قدرت بیشتری دارد، او باید فشار بیشتری را نیز تحمل کند.

منبع: engadget.com

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید