به عنوان یک کارآفرین، یقینا ساعت‌ها صرف یادگیری اطلاعات مربوط به ریز و درشت اداره کسب و کار خودتان کردید. با مفهوم توسعه حرفه‌ای بیگانه نیستید و می‌دانید چقدر به‌روز بودن برای اطلاع از اخبار صنعتی و ترندها مهم است.

ما همه می‌خواهیم در کسب و کار خود بهترین باشیم و معنای آن همیشه توسعه دادن دانش و بنیاد مهارت‌هایمان است. گرچه، هرچه شرکت شما بیشتر رشد می‌کند و وقت شما محدودتر می‌شود، به سختی راه‌هایی را پیدا می‌کنید تا بتوانید دائما دانش کارآفرینی خود را توسعه دهید.

اولویت‌بندی کارهای روزمره به نحوی که موضوع توسعه فردی با موفقیت پیش نرود بسیار ساده است. بنابراین، زمانی که سعی می‌کنید به رزومه خود یک خدمات یا مهارت را اضافه کنید یا فقط از اخبار جدید حوزه فعالیت خود آگاه شوید، مهم است با برنامه‌ریزی برای توسعه حرفه‌ای، خودتان را به سمت موفقیت هدایت کنید.

به کمک نکات این مطلب می‌توانید منابع خود را نظم بخشید تا بدون آشفتگی به یادگیری ادامه دهید.

اولویت‌بندی کنید

زمانی که من به عنوان یک کارآفرین جوان فعالیت خودم را شروع کردم، تصور می‌کردم در قالب یک کسب و کار یک نفره همه کارها را می‌توانم انجام دهم، بنابراین تصمیم گرفتم ناگهان در آن واحد در مورد حوزه‌های مختلف مورد نیاز برای اداره یک کسب و کار اطلاعات کسب کنم. گرچه، سریعا متوجه شدم که انجام آن روش قابل قبولی برای کار کردن نیست و باید انرژی خود را روی مهارت‌هایی بگذارم که به آن‌ها نیاز فوری دارم.

با توجه به این نکته فهرستی از تمامی مسائلی درست کردم که برای موفقیت باید متوجه می‌شدم از استخدام و عملیات روزانه گرفته تا شناخت برند از طریق بازاریابی.

سپس آن‌ها را براساس اولویت فهرست‌بندی کردم.

یک کسب و کار جوانب متعددی دارد که باید در نظر بگیرید ولی شما تنها یک نفر هستید و نمی‌توانید فورا همه کارها را انجام دهید. مهم‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید و انرژی خود را روی آن بگذارید و منابع محدود خود را برای تلاش به یادگیری مسائلی که واقعا به دانستن آن‌ها نیازی نیست هدر ندهید.

در آن واحد روی یک موضوع تمرکز کنید

من شما را نمی‌شناسم، ولی من به مدت چندین هفته یا حتی ماه‌ها تب‌های زیادی از کارهایی که باید انجام دهم در مرورگر خودم باز نگه می‌دارم، تمامی چیزهایی که امیدوارم بخوانم یا یاد بگیرم، ولی هیچ‌وقت برای آن وقت نداشتم.

نکته مهم این است که وقتی فهرست چیزهایی که «باید یاد گرفته شوند» را بدون مدیریت زیاد می‌کنید، به جای این که الهام‌بخش شما در مسیر توسعه حرفه‌ای باشند روی شانه‌های شما سنگینی می‌کنند.

پیش از این که تعداد تب‌های مرورگر خود را حتی زیادتر کنید، فهرست فعلی خود را با انتخاب تب‌هایی که باید روزانه رسیدگی شوند کم کنید.

برای یادگیری زمان بگذارید

اکثر کارآفرینان تقریبا هر کاری را در جدول زمانی روزانه خود قرار می‌دهند، چون می‌دانند در غیر اینصورت آن کار فراموش شده و انجام نخواهد شد. به احتمال خیلی زیاد مطالعه منابع یادگیری که در فهرست شما قرار دارند تنها ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان می‌برد، ولی از آن جایی که اجازه می‌دهید تعداد آن‌ها روی یکدیگر جمع شود، انجام آن‌ها غیرممکن به نظر می‌رسد.

یک روش متفاوت در پیش گیرید. می‌توانید در آن واحد فقط یک کار انجام دهید، بنابراین در ابتدا یا انتهای روز کاری خود چند دقیقه وقت بیشتر بگذارید و در آن موقع تنها روی موضوعی تمرکز کنید که باید یاد گرفته شود.

به خود شما بستگی دارد برای این موضوع چقدر زمان اختصاص دهید، بنابراین فقط مطمئن شوید واقعا آن را در تقویم خود لحاظ می‌کنید و به این کار به چشم یک امر الزامی بنگرید نه سرگرمی یا فعالیتی که انتخاب آن دلخواه است.

منبع: inc.com

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید