گوشی نوکیا ۷.۲ جدیدترین گوشی هوشمند میان‌رده شرکت HMD Global است که شهریورماه امسال در نمایشگاه IFA معرفی شد. سایت DxOMark تست دوربین جلو این گوشی را تمام کرده است و نتیجه آن یک امتیاز متوسط را نشان می‌‎دهد.

دوربین جلو گوشی نوکیا ۷.۲ توانسته است امتیاز کلی ۷۸ را به دست آورد. امتیاز در بخش عکاسی ۸۱ و در قسمت ضبط فیلم ۷۴ است.

این نتایج باعث می‌شود این گوشی در نیمه پایین رتبه‌بندی فعلی این سایت از دوربین‌‌های جلو قرار گیرد. کیفیت دوربین جلو این گوشی در حد گوشی‌های Pixel 2 گوگل و اکسپریا ۱ سونی است.

سایت DxOMark به دوربین جلو گوشی نوکیا 7.2 امتیاز متوسط را داد

دوربین جلو گوشی نوکیا ۷.۲ معمولا در شرایط نورپردازی خوب میزان نوردهی دقیق با دامنه دینامیک قابل قبول (زمانی که حالت HDR فعال می‌شود) دارد. گرچه میزان نوردهی بین تصاویر مختلف بسیار ثابت نیست و رنگ‌ها در بسیاری از موارد اشباع نیستند و پارازیت موجود بسیار زیاد است.

عمق میدان محدود سوژه‌ها و اشیائی که در عقب یک تصویر سلفی گروهی قرار گرفتند را از فوکوس خارج می‌‌کند و سوژه‌ها در فواصل معمول عکاسی سلفی کیفیت جزئیات ملایم دارند.

همچنین، انجام بعضی از تست‌ها مصنوعات عکاسی مانند حلقه‌های نور، شبحواره (ghosting) و تغییر رنگ در چهره‌ها را نشان داد.

از طرفی عکاسی با فلاش به علت بی ثباتی شدید رنگ و نوردهی، پارازیت زیاد و سطح کم جزئیات ایده‌آل نیست. افکت بوکه نیز چندان قابل تعریف نیست و زمان استفاده از حالت عکاسی چهره ظاهر فرد در عکس غیر طبیعی می‌افتد. همچنین مصنوعات حلقه‌های نور و اسپات‌لایت‌هایی که به شکل عجیبی رندر شدند را می‌توان در پس‌زمینه دید.

سایت DxOMark به دوربین جلو گوشی نوکیا 7.2 امتیاز متوسط را داد

ویدئوهای فول اچ‌دی زمانی که در شرایط نوری روشن در محیط بیرون یا داخل فیلم می‌گیرید از نظر جزئیات و بافت تصویر خوب هستند و نوردهی سوژه هدف دقیق است. عملکرد دوربین در رفع لرزش قابل قبول است ولی متاسفانه اکثرا مشکلات نوردهی و بی ثباتی تعادل سفید دیده می‌شود و حتی گاهی اوقات رندرسازی رنگ‌ها دقیق نیست.

پارازیت زمان فیلمبرداری در محیط کم نور بسیار آشکار است و ﻛﻮﺍﻧﺘﻴﺰﺍﺳﻴﻮﻥ ﺭﻧﮓ و تغییر رنگ پوست تاثیر منفی روی کیفیت فیلم می‌گذارند.

منبع: gsmarena.com

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید