اپل ظاهرا قصد دارد در نسل بعدی آیفون‌های خود از حسگر اولترا سونیک جدید کوآلکام استفاده کند. سایت MacRumors با نقل قول Economic Daily News گفته است غول دنیای فناوری با شرکت تایوانی تولید‌کننده‌ نمایشگرهای لمسی یعنی GIS همکاری شروع کرده است تا برای آیفون‌های مدل ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ خود نمایشگرهایی بسازد که بتوانند از فناوری حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر استفاده کنند.

کوآلکام روز گذشته در مراسم سالیانه خود از حسگر جدید اثرانگشت اولتراسونیک ۳D Sonic Max رونمایی کرد.

نسل جدید حسگرهای زیر نمایشگر این شرکت در مقایسه با حسگر اثرانگشت ۴ میلی‌متر در ۹ میلی‌متر اولتراسونیکی که در دو گوشی گلکسی اس ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ استفاده می‌شوند، ابعاد جدید ۲۰ میلی‌متر در ۳۰ میلی‌متر را دارد. (حسگر قبلی که اندازه کوچک‌تری داشت پس از مشکلات امنیتی که برای اس ۱۰ پیش آمد مورد انتقاد قرار گرفت).

اهالی کوپرتینو نسبت به این خبر هنوز واکنش نشان ندادند.

پیشینه همکاری اپل با کوالکام در رابطه با چیپ‌های موبایل طولانی و پیچیده است. اپل در ابتدا زمانی که اولین آیفون خود را وارد بازار کرد از مودم‌های ساخته شده توسط شرکت آلمانی Infineon استفاده می‌کرد و سپس در سال ۲۰۱۱ به استفاده از محصولات کوآلکام رو آورد.

اینتل سپس در سال ۲۰۱۱ شرکت Infineon را خرید ولی تا سال ۲۰۱۶ و پس از دعوای حقوقی بین کوآلکام و اپل در مورد دستمزد مجوزهای کوآلکام از چیپ‌های این شرکت استفاده نشد. در آن سال دو گوشی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس دیگر از محصولات کوآلکام استفاده نکردند.

زمانی که اپل و کوآلکام در مورد پرونده حقوقی خود به توافق رسیدند و بهار امسال یک معامله چیپ ۵G چند لایه انجام دادند، اینتل از کسب و کار ساخت مودم‌های موبایل ۵G بیرون آمد.

منبع: cnet.com

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید