چند وقت پیش رندرهایی از گوشی گلکسی اس ۱۱ منتشر شد. منبع آن‌ها کاربر شناخته‌شده توئیتر OnLeaks بود و حالا او در همکاری با سایت CashKaro تصاویر احتمالی پرچم‌دار بزرگ‌تر سال بعد سامسونگ یعنی گلکسی اس ۱۱ پلاس را منتشر کرده است.

همین ابتدا بگوییم این تصاویر غیر رسمی بوده ولی براساس طراحی‌های CAD هستند و بنابراین بسیار دقیق و شبیه به نمونه نهایی خواهند بود.

طبیعتا باید انتظار داشته باشیم این گوشی از نظر ظاهری شبیه به گلکسی اس ۱۱ باشد ولی سامسونگ در مدل بزرگ‌تر با برآمدگی دوربین عقب طراحی متفاوتی را در پیش گرفته است.

نه تنها این برآمدگی تا به امروز در بین تمامی گوشی‌های هوشمند بزرگ‌تر است، بلکه ۵ لنز دوربین را در خود جا داده است. ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود چون یک آرایش عجیب را می‌بینیم که نه افقی و نه عمودی است و مانند آن را قبلا در هیچ گوشی ندیده بودیم.

لنزهای دوربین، فلاش و حسگرها به نوعی می‌توانیم بگوییم به صورت تصادفی اطراف منطقه برآمدگی دوربین پخش شدند.

براساس این گزارش تنها عیب این رندرها موقعیت فلاش ال‌ای‌دی است که «هنوز تایید نشده است»، ولی ظاهرا موقعیت تصادفی دوربین‌ها به همین شکل خواهد بود.

اطلاعاتی که در حال حاضر داریم این است که سامسونگ قصد استفاده از یک حسگر ۱۰۸ مگاپیکسل را به عنوان دوربین اصلی این گوشی دارد و شایعات همچنین به یک لنز تله‌فوتو با قابلیت زوم اپتیکال ۵ برابر و فوکوس خودکار لیزری اشاره می‌کنند.

این مشخصات تنها ۲ دو دوربین است. احتمالا یک دوربین دیگر فوق عریض خواهد بود و سپس آیا یک حسگر عمق‌سنج؟ یک دوربین ماکرو؟ هنوز اطلاعات موثقی در این زمینه وجود ندارد.

سال گذشته، سامسونگ سری گلکسی اس ۱۰ را در ۴ مدل وارد بازار کرد یعنی ۵.۸ اینچ برای گلکسی S10e، گلکسی اس ۱۰: ۶.۴ اینچ،: ۶.۷ اینچ برای گلکسی اس ۱۰ پلاس و Galaxy S10 5G.

ظاهرا امسال غول کره‌ای دیگر گوشی با اندازه ۵.۸ اینچ نمی‌سازد و سه مدل جدید یعنی S11e، اس ۱۱ و اس ۱۱ پلاس در مقایسه با نسل‌‎های قبلی خود همگی نمایشگرهای بزرگ‌تری دارند.

همچنین خبری از تنها یک مدل «۵G» نیست، چون تمامی گوشی‌ها از نسل جدید ارتباطات پشتیبانی می‌کنند و اندازه بزرگ‌تر بدنه نیز اجازه به استفاده از باتری بزرگ‌تر می‌دهد که برای عملکرد بهینه سخت‌افزار ۵G کوآلکام الزامی است.

شایعات ادعا می‌کنند ابعاد پرچم‌دارهای جدید سامسونگ ۶.۲ اینچ برای S11e، ۶.۷ اینچ برای اس ۱۱ و ۶.۹ اینچ برای مدل پلاس است و مدل پلاس به نظر ابعادی برابر با ۱۶۶.۹ در ۷۶.۸ در ۸.۸ میلی‌متر خواهد داشت. واقعا گوشی بزرگی است.

جدا از این تغییرات، انتظار داریم برای اولین مرتبه محصولات سامسونگ مجهز به نمایشگرهای فوق‌ سریع با نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز شوند و بدون شک شرکت کره‌ای بسته به بازار هدف از جدیدترین چیپست‌های اگزینوس و کوآلکام استفاده می‌کند.

در پایان باید بگوییم درست مانند سال قبل باید شاهد رونمایی از این گوشی‌های هوشمند در ماه فوریه باشیم.

منبع: arstechnica.com

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید