زندگی مدیریت و موفقیت در کسب و کار

۵ افسانه که تقریبا همه در مورد موفقیت و قدرت باور دارند

میل به موفقیت برای اکثر ما بسیار قدرتمند و وسوسه‌کننده است.

انسان دوست دارد به موفقیت به عنوان یک پیروزی شخصی بنگرد، رسیدن به چیزی تا به واسطه آن همه بدانند ما درآمد بیشتری داریم یا به یک سطح خاص از قدرت رسیدیم.

5 افسانه که تقریبا همه در مورد موفقیت و قدرت باور دارند

اما حقیقت ماجرا کمی پیچیده‌تر است.

زمانی که در یک بازه زمانی طولانی به موفقیت دست پیدا کردید، به عنوان مثال راه‌اندازی یک شرکت یا رسیدن به یک سهمیه فروش، یک حس موقت خوب در شما به وجود می‌آید.

گرچه موفقیت شخصی می‌تواند گاهی اوقات به بهای آسیب دیدن روابط با افرادی تمام شود که اطراف شما هستند. مهم‌تر از این، اغلب اوقات این حس برعکس چیزی که به نظر می‌رسد رضایت‌بخش نیست. درآمد بیشتر می‌شود، ولی رضایت عمیق از زندگی وجود ندارد. علت آن  چندین افسانه در رابطه با قدرت و موفقیت است، بعضی از آن‌‎ها شناخته شده هستند ولی تعداد کمی از آن‌ها ممکن است شما را شگفت‌‎زده کنند.

ما در این مطلب قصد داریم با بیان آن‌ها شما را متعجب کنیم.

پول بیشتر شادی می‌آورد

اجازه دهید با اساسی‌ترین آن‌ها شروع کنیم. با وجود آن چه افراد پولدار ممکن است بگویند و نکته‌ای که اکثر کارآفرینان بسیار موفق در مصاحبه‌های خود روی صحت آن پافشاری می‌کنند، ولی بهترین و لذت ‌بخش‌ترین تجربه‌ها در زندگی ربطی به پول و ثروت ندارند.

ممکن است موافق نباشید ولی کافی است نظر هر پدر و مادری را در مورد بزرگ کردن کودکانشان بپرسید یا هر فردی که  چندین دهه  است یک رابطه سالم با شریک زندگی خود دارد یا شخصی که تصمیم گرفته است با اهدای حداکثر پول خود با مشکلات فقر و گرسنگی در دنیا مبارزه کند، تا با دیدگاه‌های متفاوتی آشنا شوید.

ایجاد روابط، برخورداری از یک حس بشردوستی، نشان دادن همدردی و توجه به سایرین مسائلی است که باعث می‌شوند در دراز مدت احساس شادی کنید.

زمانی که به موفقیت می‌رسید ولی سایرین آن را به دست نمی‌آورند، احساس بهتری در مورد خودتان خواهید داشت

تفکر من قبلا این بود که موفقیت شخصی‌ام مهم‌ترین هدفی است که باید به دنبال آن بروم. اگر فقط می‌توانستم به بالاترین درجات شغلی برسم و به سایرین ثابت کنم که موفق هستم، آن وقت احساس خوبی در مورد دستاوردهایم در زندگی داشتم.

اما بعدا پی بردم که موفقیت شخصی مانند موفقیت تمامی افراد در قالب یک تیم و هدایت آن‌ها به سمت یک هدف مشترک رضایت‌بخش نیست. در حقیقت، به جایی رسیدم که موفقیت شخصی آن قدر باعث شادی‌ام نمی‌شود. به هرحال، معنای توجه به خود احتمالا نادیده گرفتن سایرین است.

قدرت نشانه آخر موفقیت است

آن دسته از افرادی که شرکت خودشان را افتتاح می‌کنند یا به مقام مدیریت ارشد می‌رسند می‌توانند به شما بگویند قدرت زمانی که در نهایت به آن می‌رسید رضایت‌بخش نیست. در حقیقت، اغلب اوقات استرس و فشار مربوط به این قدرت غرامتی است که باید برای رسیدن به آن بپردازید یعنی روابطی که در این مسیر از دست دادید یا فرصت‌هایی که می‌توانستید با کودکان خود داشته باشید و دیگر ندارید.

یقینا آخرین چیزی که در ذهن شما هنگام مرگ وجود دارد رسیدن به مقام ارشد یک شرکت است. در این موقع بیشتر در مورد نحوه کمک به سایرین در گذشته و راهنمایی آن‌ها، نحوه بزرگ کردن کودکانتان و نوع رفتاری فکر می‌کنید که با همسر خود داشتید.

برای رسیدن به موفقیت، تمام افراد دیگر باید شکست بخورند

نکته جالب در مورد موفقیت شخصی این است که اغلب اوقات به این معنا است که چندین گام در طول مسیر از سایرین جلو بودید و مطمئن شدید سایرین موفق نمی‌شوند. گرچه، موفقیت مشترک به معنای نادیده گرفتن موفقیت خودتان نیست. فوق‌العاده این احساس که کل تیم موفقیت را تجربه می‌کنند و شما بخشی از آن هستید رضایت‌بخش و خشنودکننده است.

موفقیت همیشه ماندگار است

افسانه آخر که باید به آن اشاره کنیم ماندگاری همیشگی موفقیت است. حتی آن دسته از افرادی که ظاهرا در اوج زندگی خود قرار دارند و همیشه موفق باقی خواهند ماند، با وجود این شکست، از دست دادن و ناامیدی را تجربه می‌کنند. این جزوی از طبیعت زندگی انسان است.

حتی آن‌هایی که ظاهرا به یک موفقیت دائمی رسیدند در یک توهم زندگی می‌کنند چون تمام مفهوم موفقیت موقتی بودن آن است. در نهایت، پس از هر فرازی، نشیبی وجود دارد. سوال این است که در موقع سقوط کسی در اطرافتان است شما را بگیرد یا نه.

منبع: inc.com

مطالب مرتبط

سال ۲۰۱۹ چه درس‌هایی برای رهبران داشته است؟

محمد امین نعمتی

چطور حتی اگر سرتان خیلی شلوغ است بهره‌وری‌ بالا داشته باشید؟

محمد امین نعمتی

افراد با ذهن قوی چه عاداتی دارند؟

محمد امین نعمتی

چطور در محیط کار تمرکز خود را حفظ کنیم؟

محمد امین نعمتی

چطور یک سخنران بهتر با استرس کمتر باشیم؟

محمد امین نعمتی

چه ارتباطی میان خواب‌های آشفته و رضایت شغلی ما وجود دارد؟

عباس رهامی

۴ ترفند برای افزایش بهره‌وری کارآفرینان

محمد امین نعمتی

۶ عادت غیر منتظره که با اعتماد به نفس‌ترین افراد دارند

محمد امین نعمتی

سطح دانش خود را بیشتر نکنید، بلکه هوشمندانه‌تر یاد بگیرید؛ راهنمایی برای یادگیری سریع

محمد امین نعمتی

چطور یک برند شخصی قدرتمند داشته باشید

محمد امین نعمتی

۴ مشکل جدی برای سلامت ناشی از نشستن بیش از حد طولانی (و نحوه جلوگیری از آن‌ها)

محمد امین نعمتی

برای موفقیت باید احساسات خود را کنترل کنید

محمد امین نعمتی

۷ کلید برای باز کردن قفل شادی

محمد امین نعمتی

چقدر نفوذ دارید و تاثیرگذار هستید؟

محمد امین نعمتی

چطور از دام مقایسه فرار کنیم

محمد امین نعمتی

۴ اصل بسیار مهم برای رهبری موفق گروه و کسب و کار چیست؟

محمد امین نعمتی

چرا دودلی وقت، فرصت و هزینه شما را هدر می‌دهد؟

محمد امین نعمتی

۷ نکته برای غلبه بر ریسک در مسیر موفقیت کامل

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟