مرکز کنترل بیماری آمریکا (CDC) به توضیح علت بیماری‌های ریوی مرتبط با ویپینگ نزدیک شده است.

این سازمان اعلام کرده است که ویتامین E استات، ترکیبی که در تمامی ۲۹ نمونه ریوی به دست آمده از بیماران حضور داشته است یک «ترکیب بالقوه سمی نگران‌کننده» است.

از این ماده شیمیایی برای رقیق کردن مایع در سیگارهای الکترونیکی و محصولات ویپینگی که THC (تتراهیدروکانابینول ) دارند استفاده می‌شود که در بعضی از محصولات غذایی و کرم‌های مراقبت از پوست نیز حضور دارد. این ترکیب شیمیایی معمولا زمانی که بلعیده می‌شود یا آن را روی پوست خود می‌مالید ضرری ندارد ولی تحقیق اخیر نشان می‌دهد استنشاق آن ممکن است روی عمکرد ریه‌ها تاثیر منفی بگذارد.

مرکز کنترل بیماری آمریکا می‌گوید یک ترکیب سمی مسئول احتمالی بیماری‌های ویپینگ است

ترکیبات دیگری نیز در این نمونه‌ها بودند، گرچه در تمامی آن‌ها حضور نداشتند. THC در ۲۳ عدد از نمونه‌ها و نیکوتین در ۱۶ نمونه دیده شدند.

مرکز کنترل بیماری آمریکا سریعا هشدار داده است علت این بیماری‌ها ویتامین E استات نبوده است و ممکن است دلایل دیگری نیز در این بیماری‌ها که گاهی اوقات کشنده هستند دخیل باشد.

با این حال این مرکز پیشنهاد می‌کند از سیگارهای الکترونیکی و ویپ‌هایی که THC دارند دوری کنید به ویژه سیگارانی که از منابع غیررسمی مانند دوستان یا فروشنده‌های خیابانی تهیه می‌کنید.

CDC همچنین تاکید کرده است که شرکت‌ها تا زمانی که اطلاعات بیشتری از اثراتاین ترکیب روی ریه‌ها به دست نیامده است، نباید آن را به محصولات خوداضافه کنند.

منبع: engadget.com

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید