روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن

گوگل مپ حالا نام مکان‌ها را ترجمه می‌کند

گوگل مپ حالا می‌تواند نام مکان‌ها را برای کاربران خود ترجمه کند تا در مناطق غریبه راحت‌تر گردش کنند. به عبارت دیگر باید مشکل کاربران متعددی در تلفظ اشتباه مکان‌های مهم حل شود و دیگر از نگاه عجیب افراد بومی آن منطقه در امان باشند.

به‌روزرسانی جدید این اپلیکیشن باعث شده است گردش در یک کشور جدید به مراتب ساده‌تر شود. فقط کافی است این اپلیکیشن را باز کنید، محلی که می‌خواهید بروید را تایپ کنید تا گوگل مپ شما را به آن‌جا هدایت کند.

گرچه ممکن است اگر نیاز به گرفتن تاکسی دارید یا می‌خواهید از یک نفر ایستگاه اتوبوس را بپرسید، اوضاع سخت‌تر شود.

گوگل در تلاش برای این مشکل قابلیت ترجمه را به اپلیکیشن مپ خود اضافه کرده است. غول دنیای جستجو در وبلاگ رسمی خود گفته است گوگل مپ حالا می‌تواند نام مکان‌ها را برای کاربر ترجمه کند و برای این کار اصلا نیازی به ترک اپلیکیشن گوگل مپ ندارید.

تنها کاری که باید انجام دهید جستجو مکانی است که می‌خواهید در گوگل مپ ببینید. برای استفاده از این قابلیت وارد نقشه شوید و به دنبال دکمه بلندگو بگردید که در کنار نام مکان قرار گرفته است. کافی است روی آن کلیک کنید تا گوگل به شما نحوه تلفظ آن اسم را به زبان کشوری که در آن هستید را بگوید.

اگر این قابلیت کافی نیست می‌توانید روی گزینه «آشنایی با ترجمه‌های بیشتر» (Get more translations) کلیک کنید تا اپلیکیشن Google Translate باز شود (البته با این فرض که آن را روی دستگاه خود نصب کردید). انجام این کار به شما اجازه می‌دهد ترجمه هر چیزی که می‌خواهید بگویید را متوجه شوید حتی اگر فقط جمله «بسیار ممنونم» باشد.

این قابلیت از ماه جاری در اختیار نسخه‌های اندروید و iOS گوگل مپ قرار می‌گیرد. ادغام قابلیت ترجمه در گوگل مپ در ابتدا با پشتیبانی از ۵۰ زبان خواهد بود و گوگل وعده داده است در آینده زبان‌های بیشتری را اضافه می‌کند.

منبع: makeuseof.com

مطالب مرتبط

آلفابت برنامه ساخت بادبادک‌های تولید انرژی را کنار گذاشت

محمد امین نعمتی

جیمیل برای پیدا کردن راحت‌تر ایمیل‌ها چه تغییری خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

آیا گوگل روی اپلیکیشن‌هایی که درخواست مجوز موقعیت می‌کنند فشار بیشتری خواهد آورد؟

محمد امین نعمتی

آیا گوشی Pixel 5 گوگل از قابلیت شارژ معکوس پشتیبانی خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

اندروید ۱۱ چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟

محمد امین نعمتی

سرویس استادیا گوگل چه تغییراتی کرده است؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟