اگر اپلیکیشن‌های تحت وب واقعا می‌خواهند جای اپلیکیشن‌های بومی را بگیرند باید از نظر سطح واکنش‌دهی در سطح اپلیکیشن‌های مخصوص کامپیوتر و دستگاه‌های رومیزی یعنی فوری باشند. خوشبختان به زودی این ایده به تحقق می‌پیوندد.

گوگل قصد رونمایی از ابزار کروم را دارد که به اپلیکیشن‌های تحت وب این مرورگر کمک خواهد کرد در حد انواع بومی خود سریع لود شوند و بنابراین استفاده از آن‌ها به صورت آفلاین مفیدتر خواهد شد.

یک فریم‌ورک جدیدا معرفی شده به اسم Web Bundles به توسعه‌دهندگان اجازه خواهد داد اپلیکیشن‌های تحت وب با سرعت بارگذاری بالا را از طریق «هر فرمتی» از جمله درایوهای یواس‌بی توسعه دهند تا کاربر حتی برای شروع به استفاده از یک اپلیکیشن به آنلاین بودن نیازی نداشته باشد.

را طرفی همگام‌سازی در پس زمینه و قابلیت ایندکس زمینه (context indexing) به اپلیکیشن‌ها اجازه خواهد داد به صورت کنشگرایانه داده‌ها را کش کنند و مطمئن شوند چه آنلاین باشید چه نباشید سریعا در دسترس‌تان قرار دارند.

در حال حاضر از طریق یک پرچم آزمایشی در کروم می‌توانید از فریم‌ورک Web Bundles استفاده کنید، در حالی که قابلیت‌های همگام‌سازی در پس زمینه و ایندکس زمینه تنها در بخش « Origin Trials» کروم در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده شده است.

سایر به‌روزرسانی‌ها بیشتر در مورد ارائه قابلیت‌های مانند اپلیکیشن‌های بومی هستند. قابلیت SMS Receiver  به اپلیکیشن‌های تحت وب اجازه به استفاده از ویژگی تایید هویت دو عاملی مبتنی بر دریافت پیامک برای لاگین‌های امن‌تر را می‌دهد در حالی که contact picker و یک فریم‌ورک سیستم فایل بومی به ترتیب به کاربر اجازه می‌دهد بیشتر از چیزی که انتظار دارد داده‌ها را ذخیره کند و به اشتراک بگذارد.

استفاده از این فناوری‌ها بستگی به تصمیم توسعه‌دهندگان دارد، بنابراین نباید یک شبه انتظار تحول در وب را داشته باشید. از طرف دیگر باید توجه کنید بسیاری از طراحان وب‌سایت ممکن است به دنبال اپلیکیشن‌های تحت وبی باشند که عملکرد آن‌ها در مرورگرهای فایرفاکس، اپرا، سافاری و سایر مرورگرهای متداول یکسان باشد.

گرچه، اگر تعداد کافی از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های تحت وب از این امکانات استفاده کنند، کروم‌بوک‌ها می‌توانند برای کاربرانی که به عملکرد و راحتی استفاده از اپلیکیشن‌ها در پلت‌فرم‌های دیگر عادت کردند نیز یک گزینه خرید محسوب شوند.

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید