فراری روما خودروی دو درب ترکیب سبک اصیل ایتالیایی با فناوری قرن ۲۱

شرکت فراری از محصول جدیدش به نام روما (Roma) رونمایی کرده است. خودروی جدید این شرکت یک مدل کاملاً ایتالیایی دو در است که متأسفانه هنوز اطلاعات و جزئیات زیادی در مورد آن در دسترس نیست. ولی تصاویری که  از این خودرو منتشر شده از همین حالا دل ماشین دوستان زیادی را برده است.

آن چه از فراری روما می‌دانیم موتور توربوی دوقلوی ۳.۹ لیتری V8 است که با سیستم انتقال قدرت دو کلاچ و ۸ سرعته ترکیب شده است. درست مانند همان سیستمی که در فراری استرادل SF90 می‌بینیم. موتور V8 تقویت شده فراری در مجموع ۶۱۱ اسب بخار قدرت دارد و گشتاوری معادل ۷۶۰ نیوتن . متر تولید می‌کند. شرکت فراری همچنین اعلام کرده که این خودرو سرعت ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را تنها ظرف ۳.۴ ثانیه طی می‌کند و حداکثر سرعت آن هم ۳۱۶ کیلومتر در ساعت است.

چرخ‌های فراری روما درست مشابه فراری کالیفرنیا تی و ۱۰۵.۱ اینچ است. هر چند که در مجموع از آن کمی بزرگ‌تر است. وزن خشک این خودرو ۱۴۷۱ کیلوگرم است که در مقایسه با کالیفرنیا تی سبک‌تر محسوب می‌شود. به‌طور کلی تصور می‌شود که فراری روما پلتفرمی مشابه کالیفرنیا تی داشته باشد ولی این فرضیه فعلاً توسط خود شرکت فراری تائید نشده است.

فراری روما طراحی داخلی - فراری روما خودروی دو درب ترکیب سبک اصیل ایتالیایی با فناوری قرن 21 - نقد و بررسی خودرو

فراری روما دو کوپه (دو درب) است. یعنی صندلی‌های عقبی که در طراحی آن در نظر گرفته‌اند تقریباً بدون استفاده خواهند ماند یا دست کم می‌توان گفت استفاده از آن‌ها چالش‌های خاص خود را خواهد داشت. باقی جزئیات مربوط به طراحی داخلی خودرو با طراحی معمول خودروهای کلاسیک فراری متفاوت است. به نظر می‌رسد فراری روما یک سیستم کاملاً جدید و به‌روز برای اینفوتینمنت (infotainment) یا همان سیستم اطلاع رسانی و سرگرمی در نظر گرفته است. همین طور صفحه کیلومتر فراری هم کاملاً دیجیتال و مطابق با فناوری روز است.

وجود تعداد زیادی دکمه و صفحه نمایشی و … به نظر می‌رسد یک رویکرد جدید برای فراری باشد. ولی شاید از همه جالب‌تر طراحی عجیب تغییر دنده باشد که درست در پایین سیستم مرکزی اینفوتینمنت قرار گرفته است.

سرنشینان این فراری هم مانند تمام خودروی‌های ساخت فراری در طول مسیر می‌توانند از یک صفحه نمایشی که جلوی رویشان و پشت صندلی‌ها قرار گرفته لذت ببرند. به‌طور کلی طراحی داخلی این فراری به نظر فکر شده و جذاب می‌رسد و امیدواریم که در واقعیت هم تمام این ویژگی‌ها و حتی بهتر از آن برای این خودرو در نظر گرفته شده باشد.

در نهایت بد نیست بدانید که علت انتخاب اسم روما برای این مدل از فراری تأکید بر ویژگی «بدون نیاز به نگهداری» بودن آن است. یعنی صاحبان روما می‌توانند با خیال راحت و بدون دغدغه، درست مانند فراری‌های دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی، از ماشین سواری لذت ببرند.

منبع: autoblog