روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن

ادوبی امکان استریم زنده را برای اپلیکیشن‌های خود فراهم خواهد کرد

کنفرانس سالیانه Adobe Max، محلی که این شرکت در آن اپلیکیشن‌های Creative Cloud خود را به نمایش می‌گذارد همیشه پیش نمایشی از قابلیت‌های در پیش روی محصولات این شرکت دارد.

یکی از قابلیت‌هایی که امسال به نمایش گذاشته شد بود با الهام از پلت‌فرم‌های یوتیوب و Twitch طراحی شده است. طبق گزارش سایت The Verge، اپلیکیشن‌های Creative Cloud در نهایت قابلیت‌های داخلی استریم خواهند داشت که به طراحان و هنرمندان اجازه می‌دهد برای آموزش سایرین هنر خود را به آن‌ها به صورت زنده نشان دهند.

این قابلیت جدید استریم ظاهرا به اندازه کافی ساده است به نحوی که کاربران فقط یک دکمه را فشار می‌دهند و شروع به فرستادن تصویر کرده و یک لینک دریافت می‌کنند که می‌توانند با هر فردی که دوست دارند کار آن‌ها را تماشا کند به اشتراک بگذارند.

بینندگان همچنین می‌توانند نظر دهند و سوال بپرسند. توانایی تماشای یک متخصص Creative Cloud در حین کار می‌تواند برای موارد کاربردی متعددی مفید باشد.

ادوبی امکان استریم زنده را برای اپلیکیشن‌های خود فراهم خواهد کرد

در حال حاضر، بسیاری از هنرمندان دیجیتال از سرویس‌هایی مانند Skillshare و Patreon برای آموزش مهارت خود و مقداری درآمدزایی بیشتر استفاده می‌کنند و امکان انجام آن از داخل اپلیکیشن‌های ادوبی یک گام به جلو برای این شرکت بزرگ است.

توانایی استریم نحوه انجام کار و پاسخ دادن به سوالات در زمان آنی توجه مشتاقان یادگیری و آموزگاران را جلب خواهد کرد. طراحان حرفه‌ای، ویرایشگران و انیماتورها می‌توانند کار خود را برای مشتریان استریم کنند و بازخورد فوری آن‌ها را متوجه شوند.

فریلنسرها می‌توانند همچنین با همکاران خود همکاری روان‌تری داشته باشند و از حجم فرستادن و تعویض فایل کم شود.

ادوبی در حال حاضر در مرحله تست بتا فناوری استریم خود در بین کاربران منتخب اپلیکیشن Adobe Fresco قرار دارد، یک اپلیکیشن مخصوص آیپد که اجازه به طراحی نقاشی‌هایی مانند رنگ روغن می‌دهد.

قابلیت جدید و پیش نمایش سایر امکانات جدید ادوبی اخبار فراوان جدید این شرکت را نشان می‌دهد که تیتر آن‌ها نسخه فوتوشاپ برای آیپد است که در اپ استور منتشر خواهد شد.

این شرکت همچنین یک نسخه موبایل از Illustrator را در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد کرد و هر دو این اپلیکیشن‌ها زمانی که در اختیار عموم قرار گیرند ظاهرا قابلیت جدید استریم زنده را خواهند داشت.

منبع: engadget.com

دیدگاه شما چیست؟