استراتژی کسب و کار زندگی مدیریت و موفقیت در کسب و کار

۷ کلید برای باز کردن قفل شادی

به نظر من مهم است به عنوان کارآفرین زمانی که در مسیر ساخت امپراتوری خود قرار دارید شاد باشید. در حقیقت، تحقیقات نشان می‌دهد که افراد شاد معمولا موفق‌تر هستند.

با توجه به این نکته می‌خواستم هفت نکته مهم از کتابم به اسم پرش سریع به سمت شادی‌تان را با شما در میان بگذارم که می‌تواند کمک کند فرد شادتر و بنابراین کارآفرین بهتری باشید.

شور و اشتیاق

آیا نسبت به کاری که انجام می‌دهید شور دارید؟ نسبت به کار و شرکت‌تان چی؟ داشتن میل و اشتیاق باطنی برای شادی بسیار مهم است. همانطور که تامی هیلفیگر زمانی گفته است «مسیریابی جاده به سمت موفقیت کار ساده‌ای نیست ولی با سخت‌کوشی، انگیزه و شور باطنی امکان دستیابی به رویای آمریکایی وجود دارد.»

در حقیقت شور و اشتیاق به این دلیل مهم است که در روزگاری که شرایط کسب و کار سخت می‌شود، این ویژگی در شما انگیزه به جلو رفتن را به وجود می‌آورد.

انرژی

اگر انرژی بیشتری داشته باشید، بیشتر مشتاق و پر انگیزه خواهدی بود و حس موفقیت بیشتری در زندگی‌تان دارید. به عبارت دیگر، احساس شادی بیشتری خواهید داشت. همانطور که بازیگر خواننده معروف «شر» گفته است «هیچ چیزی بهتر من را از حال خرابم بیشتر از این که روی تردمیلم بروم و ورزش کنم نجات نمی‌دهد. هرگز من را مایوس نکرده است. ورزش کمتر از معجزه نیست.»

بنابراین این سوال شکل می‌گیرد، برای دریافت انرژی بیشتر چکار می‌کنید؟ جواب به دو عنصر فیزیکی بستگی خواهد داشت: ورزش و تغذیه. یک برنامه پیدا کنید که به شما در تمرکز روی رژیم غذایی و تناسب اندام کمک کند.

زندگی اجتماعی

برخورداری از یک زندگی اجتماعی خوب به شادی شما و حفظ این ویژگی کمک می‌کند چون در اطراف دیگر مردم هستید، آن‌ها استعدادها و خصوصیات باطنی شما را تایید می‌کنند و یک مدرک اجتماعی برای آن فراهم می‌کنند.

همانطور که نویسنده و روانشناسی معروف پاول بلوم گفته است «ما بخشی از یک کل هستیم، بنابراین اعمال ساده مهربانی مانند کمک به خیریه با اظهار قدرشناسی تاثیر مثبتی روی روحیه بلند مدت ما دارد. ظاهرا نکته کلیدی برای داشتن یک زندگی خوب، زندگی است که روابط ماندگار، کار چالش برانگیز و ارتباط‌هایی با جامعه داشته باشید.»

مهم نیست چقدر سرتان شلوغ است، برای زندگی اجتماعی وقت پیدا کنید.

سطح انتظارات خود را توسعه دهید

آیا انتظار نتایج کوچک‌تر یا انتظارات بزرگ را دارید؟ تحقیقات از این تفکر پشتیبانی می‌کند که بزرگ‌اندیشی و مثبت‌اندیشی باعث کسب نتایج بهتر می‌شود. باربارا فردریکسون یک محقق روانشناسی مثبت‌اندیشی در دانشگاه کارولینای شمالی متوجه شده است «زمانی که احساسات مثبت مانند لذت، خرسندی و عشق را تجربه می‌کنید، احتمال‌های بیشتری در زندگی خود می‌بینید. احساسات مثبت شما درک شما از حس احتمالات را افزایش می‌دهد و ذهن شما را با گزینه‌های بیشتر آشنا می‌کند.»

هدف

من بر این باور هستم که هدف بنیاد حداکثر انگیزه برای برخورداری از یک زندگی واقعا شاد است. به چه علت؟ اگر هدف خود را بشناسید به مسیر شما در زندگی جهت می‌دهد. هر کاری که انجام می‌دهید را به جلو هدایت می‌کند. باعث می‌‎شود شاد باشید. اگر شادی شما در ارتباط با هدف‌تان باشد، قدرت آن می‌تواند زیاد باشد.

طرز تفکر

یک راه برای تجربه شادی تغییر طرز تفکر و درک این قضیه است که «افکار همه چیز هستند.»

منظور من این است اگر افکار مثبتی داشته باشید، نتایج مثبتی کسب می‌کنید. اگر افکار منفی داشته باشید، نتیجه عکس را به دست می‌آورید. این مفهوم در کتاب‌های بسیاری مطرح شده است که شروع آن‌ها با کتاب «افکار همه چیز هستند» نوشته پرنتیس مولفورد در سال ۱۸۹۹ است.

مفهوم اصلی این است که افکار مانند یک برج «آنتن‌دهی» هستند. همانطور که نویسنده و سخنران معروف مایکل لویسر گرفته است «من توجه، انرژی و تمرکزم را روی هرچی بگذارم، آن را به زندگی‌ام جذب کرده‌ام خواه مثبت باشد خواه منفی.»

روی طرز تفکر خود دقت داشته باشید و آن را کنترل کنید.

کمک یک مربی

زمانی که با افراد بسیار موفق صحبت می‌کنم، آن‌ها به من می‌گویند در طول زندگی‌شان مربیان زیادی داشته‌اند که به موفقیت شخصی و شغلی آن‌ها کمک کرده‌اند.

مزیت داشتن یک مربی چیست؟ ابتدا از هر چیزی چه فکر می‌کنید؟ می‌دانم باور آن سخت است ولی نمی‌توانید همه چیز را خودتان بدانید یا یاد بگیرید و برخورداری از یک مربی میان‌بری برای کسب دانش است.

آن‌ها سوالات مهمی می‌پرسند از جمله «خب، تا حالا در این مورد فکر کردی؟ یا در مورد آن موضوع فکر کردی؟» چنین سوالاتی و پاسخ‌های آن‌ها می‌تواند مزیت بزرگی داشته باشد.

خصوصیات دیگری که یک مربی اغلب اوقات تجربه‌ای است که شما ندارید و شما را به سمت موفقیت بیشتر سوق می‌دهد. یک مربی پیدا کنید.

می‌خواهید شاد باشید؟ روزانه در جهت آن تلاش کنید. شادی یک اتفاق نیست، بلکه یک فرآیند است.

منبع: entrepreneur.com

 

مطالب مرتبط

مزیت استفاده از ویدئو در رسانه‌های اجتماعی برای کسب و کارهای B2B در سال ۲۰۲۰

محمد امین نعمتی

۵ روند که خدمات مشتری را طی ۵ سال آینده متحول می‌کنند کدام هستند؟

محمد امین نعمتی

۱۱ راز برای ایجاد یک برند شخصی قدرتمند چه هستند؟

محمد امین نعمتی

چطور یک بیانیه شرکتی برای ایجاد یک فرهنگ شرکتی بهتر بنویسیم؟

محمد امین نعمتی

زمان را به مهم‌ترین منبع کسب و کار خود تبدیل کنید

محمد امین نعمتی

چطور اکوسیستم استارتاپی خود را به حداکثر توان آن برسانید

محمد امین نعمتی

چطور سطح نوآوری را در تیم خود افزایش دهید؟

محمد امین نعمتی

تجارت الکترونیک: ۴ راهکار کاربردی برای برندسازی

محمد امین نعمتی

برای افزایش فروش چه درس‌هایی می‌توانیم از جمعه سیاه یاد بگیریم؟

محمد امین نعمتی

۴ ترفند برای افزایش بهره‌وری کارآفرینان

محمد امین نعمتی

چطور برای دستیابی به یک مهارت جدید وقت داشته باشیم

محمد امین نعمتی

به جای طرح کسب و کار به فکر نقشه استراتژی باشید

محمد امین نعمتی

۶ تکنیک روابط عمومی برای افزایش سطح فروش و رشد کسب و کار

محمد امین نعمتی

۵ نکته برای تغییر روابط استرس‌زا با کارمندان

محمد امین نعمتی

۶ عادت غیر منتظره که با اعتماد به نفس‌ترین افراد دارند

محمد امین نعمتی

تکنیک‌های استفاده از ویدئو برای بالا بردن کیفیت تجربه مشتری

محمد امین نعمتی

۳ راه برای پوشاندن شکاف بین تیم‌های فناوری اطلاعات و مالی‌

محمد امین نعمتی

نقل‌ قول‌های انگیزشی در مورد «فروش» برای به پایان رساندن سال ۲۰۱۹

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟