به نظر من مهم است به عنوان کارآفرین زمانی که در مسیر ساخت امپراتوری خود قرار دارید شاد باشید. در حقیقت، تحقیقات نشان می‌دهد که افراد شاد معمولا موفق‌تر هستند.

با توجه به این نکته می‌خواستم هفت نکته مهم از کتابم به اسم پرش سریع به سمت شادی‌تان را با شما در میان بگذارم که می‌تواند کمک کند فرد شادتر و بنابراین کارآفرین بهتری باشید.

شور و اشتیاق

آیا نسبت به کاری که انجام می‌دهید شور دارید؟ نسبت به کار و شرکت‌تان چی؟ داشتن میل و اشتیاق باطنی برای شادی بسیار مهم است. همانطور که تامی هیلفیگر زمانی گفته است «مسیریابی جاده به سمت موفقیت کار ساده‌ای نیست ولی با سخت‌کوشی، انگیزه و شور باطنی امکان دستیابی به رویای آمریکایی وجود دارد.»

در حقیقت شور و اشتیاق به این دلیل مهم است که در روزگاری که شرایط کسب و کار سخت می‌شود، این ویژگی در شما انگیزه به جلو رفتن را به وجود می‌آورد.

انرژی

اگر انرژی بیشتری داشته باشید، بیشتر مشتاق و پر انگیزه خواهدی بود و حس موفقیت بیشتری در زندگی‌تان دارید. به عبارت دیگر، احساس شادی بیشتری خواهید داشت. همانطور که بازیگر خواننده معروف «شر» گفته است «هیچ چیزی بهتر من را از حال خرابم بیشتر از این که روی تردمیلم بروم و ورزش کنم نجات نمی‌دهد. هرگز من را مایوس نکرده است. ورزش کمتر از معجزه نیست.»

بنابراین این سوال شکل می‌گیرد، برای دریافت انرژی بیشتر چکار می‌کنید؟ جواب به دو عنصر فیزیکی بستگی خواهد داشت: ورزش و تغذیه. یک برنامه پیدا کنید که به شما در تمرکز روی رژیم غذایی و تناسب اندام کمک کند.

زندگی اجتماعی

برخورداری از یک زندگی اجتماعی خوب به شادی شما و حفظ این ویژگی کمک می‌کند چون در اطراف دیگر مردم هستید، آن‌ها استعدادها و خصوصیات باطنی شما را تایید می‌کنند و یک مدرک اجتماعی برای آن فراهم می‌کنند.

همانطور که نویسنده و روانشناسی معروف پاول بلوم گفته است «ما بخشی از یک کل هستیم، بنابراین اعمال ساده مهربانی مانند کمک به خیریه با اظهار قدرشناسی تاثیر مثبتی روی روحیه بلند مدت ما دارد. ظاهرا نکته کلیدی برای داشتن یک زندگی خوب، زندگی است که روابط ماندگار، کار چالش برانگیز و ارتباط‌هایی با جامعه داشته باشید.»

مهم نیست چقدر سرتان شلوغ است، برای زندگی اجتماعی وقت پیدا کنید.

سطح انتظارات خود را توسعه دهید

آیا انتظار نتایج کوچک‌تر یا انتظارات بزرگ را دارید؟ تحقیقات از این تفکر پشتیبانی می‌کند که بزرگ‌اندیشی و مثبت‌اندیشی باعث کسب نتایج بهتر می‌شود. باربارا فردریکسون یک محقق روانشناسی مثبت‌اندیشی در دانشگاه کارولینای شمالی متوجه شده است «زمانی که احساسات مثبت مانند لذت، خرسندی و عشق را تجربه می‌کنید، احتمال‌های بیشتری در زندگی خود می‌بینید. احساسات مثبت شما درک شما از حس احتمالات را افزایش می‌دهد و ذهن شما را با گزینه‌های بیشتر آشنا می‌کند.»

هدف

من بر این باور هستم که هدف بنیاد حداکثر انگیزه برای برخورداری از یک زندگی واقعا شاد است. به چه علت؟ اگر هدف خود را بشناسید به مسیر شما در زندگی جهت می‌دهد. هر کاری که انجام می‌دهید را به جلو هدایت می‌کند. باعث می‌‎شود شاد باشید. اگر شادی شما در ارتباط با هدف‌تان باشد، قدرت آن می‌تواند زیاد باشد.

طرز تفکر

یک راه برای تجربه شادی تغییر طرز تفکر و درک این قضیه است که «افکار همه چیز هستند.»

منظور من این است اگر افکار مثبتی داشته باشید، نتایج مثبتی کسب می‌کنید. اگر افکار منفی داشته باشید، نتیجه عکس را به دست می‌آورید. این مفهوم در کتاب‌های بسیاری مطرح شده است که شروع آن‌ها با کتاب «افکار همه چیز هستند» نوشته پرنتیس مولفورد در سال ۱۸۹۹ است.

مفهوم اصلی این است که افکار مانند یک برج «آنتن‌دهی» هستند. همانطور که نویسنده و سخنران معروف مایکل لویسر گرفته است «من توجه، انرژی و تمرکزم را روی هرچی بگذارم، آن را به زندگی‌ام جذب کرده‌ام خواه مثبت باشد خواه منفی.»

روی طرز تفکر خود دقت داشته باشید و آن را کنترل کنید.

کمک یک مربی

زمانی که با افراد بسیار موفق صحبت می‌کنم، آن‌ها به من می‌گویند در طول زندگی‌شان مربیان زیادی داشته‌اند که به موفقیت شخصی و شغلی آن‌ها کمک کرده‌اند.

مزیت داشتن یک مربی چیست؟ ابتدا از هر چیزی چه فکر می‌کنید؟ می‌دانم باور آن سخت است ولی نمی‌توانید همه چیز را خودتان بدانید یا یاد بگیرید و برخورداری از یک مربی میان‌بری برای کسب دانش است.

آن‌ها سوالات مهمی می‌پرسند از جمله «خب، تا حالا در این مورد فکر کردی؟ یا در مورد آن موضوع فکر کردی؟» چنین سوالاتی و پاسخ‌های آن‌ها می‌تواند مزیت بزرگی داشته باشد.

خصوصیات دیگری که یک مربی اغلب اوقات تجربه‌ای است که شما ندارید و شما را به سمت موفقیت بیشتر سوق می‌دهد. یک مربی پیدا کنید.

می‌خواهید شاد باشید؟ روزانه در جهت آن تلاش کنید. شادی یک اتفاق نیست، بلکه یک فرآیند است.

منبع: entrepreneur.com

 

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید