دانش عمومی و مهندسی دانش و فناوری

رباتی با بازوهای بزرگ به نام Guardian GT با توانایی انجام مأموریت‌های دشوار!

Guardian GT

طول بازوهای این ربات ۷ فوت است و می‌تواند جسمی به وزن ۱۰۰۰ پوند را به سادگی بلند کند. به لطف Guardian GT ، با کنترل این ربات بزرگ، واقعا احساس می‌کنم که دارای قدرت ماورایی هستم.

Guardian GT که محصول کمپانی Sarcos Robotics است، به منظور رفتن به موقعیت‌های خطرناکی که برای انسان‌ها ممکن نیست، طراحی و ساخته شده‌است (مثلاً نیروگاه‌های هسته‌ای از کار افتاده). این یک محصول صنعتی است که می‌تواند از باتری، گازوئیل یا گاز طبیعی، انرژی مورد نیاز خود را تامین کند و طوری طراحی شده‌است که مثل یک انسان اما در مقیاس بزرگ‌تر و پیشرفه‌تر عمل کند. به عنوان چشم از دو دوربین استفاده شده است و این امکان را فراهم می‌کند که ربات نسبت به فاصله‌های دور هم دید داشته باشد.

Guardian GT

بازوهای آن مانند بازوی انسان ساخته شده و مفاصل آن نیز مشابه مفاصل انسان است. بنابراین هنگامی که شما از راه دور ربات را کنترل می‌کنید، از قابلیت های بازوی یک انسان واقعی برخوردارید. حتی دارای یک انگشت شست و دو انگشت برای گرفتن اجسام، دکمه‌های فشاری و مته نیز  می‌باشد.

Sarcos Robotics، علاوه بر این ربات، ربات مار مانندی به نام Guardian S نیز ساخته است که توانایی بازرسی نواحی خطرناک و چسبیدن به دیوارها را دارد. همچنین این شرکت روی ربات نسل آینده خود، که کاملا پوشیدنی هستند و Guardian XO نامیده می‌شود کار می‌کند. بنابراین در آینده می‌توانید مرد آهنی شوید!

 

منبع: cnet.com

مطالب مرتبط

این تخت بیمارستان با الهام از فیلم پیشتازان فضا ساخته شده است

محمد امین نعمتی

چرا به ادعای ساندار پیچای هوش مصنوعی باید قانونمند شود؟

محمد امین نعمتی

آیا قدیمی‌ترین کپک لجنی کشف شده است؟

محمد آقاپور

با ربات‌های زنده‌ای که از سلول‌های بنیادی ساخته شده‌اند آشنا شوید

محمد امین نعمتی

غبار ستاره‌ای ۷ میلیارد ساله، قدیمی‌ترین ماده یافت شده بر روی زمین

عباس رهامی

خرید جدید اپل چه شرکتی است؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟