ارزهای دیجیتال

مسافران ژاپن با ارز دیجیتال چه کارهایی می توانند انجام دهند؟

ارز دیجیتال ژاپن میتسوبیشی

این اولین بار است که ژاپنی‌ها امکان استفاده از ارزهای دیجیتال را به توریست‌ها می‌دهند. این تغییر و تحولات نتیجه تلاش موسسه تحقیقاتی میتسوبیشی (MRI) و کینتتسو (Kintetsu) که یک شرکت ژاپنی فعال در حوزه راه آهن است که امکان استفاده از پول دیجیتال محلی در مکان‌های توریستی و پر طرفدار ژاپن مطرح کرده‌اند. به این ترتیب مسافران ژاپن ممکن است در آینده نیازی به تبدیل ارز به شیوه سنتی، نداشته باشند.

موسسه تحقیقاتی میتسوبیشی در سال ۱۹۷۰ توسط گروه شرکت‌های میتسوبیشی تأسیس شده است. پس از ۴۰ دهه فعالیت حالا به اولین مرکزی تبدیل خواهد شد که ارز دیجیتالش به نام کینتتسو شیماکازی (Kintetsu Shimakaze) را این کشور به‌طور رسمی استفاده می‌کند. این رمز ارز از ۱۱ نوامبر امسال تا ۳۱ ژوئیه سال آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

البته باید به این نکته اشاره کرد که این اولین تلاش این دو شرکت برای استفاده از پول دیجیتال نیست! کینتتسو شیماکازی در حقیقت چهارمین ارز دیجیتال است که در طی همکاری آن‌ها برای توسعه و ارتقای فرآیند و خدمات مربوط با رمز ارز خلق شده است. تصمیم استفاده از پول دیجیتال در مکان‌های توریستی کاملاً یک آزمایش محسوب می‌شود. آزمایش موسسه تحقیقاتی میتسوبیشی در منطقه آیس شیما (Ise-Shima) انجام خواهد شد، جایی که به داشتن سواحل، غذاهای دریایی، پرورش مروارید و البته پارک ملی‌اش شهرت دارد. در این منطقه تنها ۱۵ مرکز وجود خواهد داشت که ارز دیجیتال می‌پذیرند.

به هر حال این یک طرح آزمایشی است و مشخص نیست که این روند در آینده ادامه پیدا خواهد کرد یا خیر. هر چند که کینتتسو امیدوار است بتواند این طرح را به یک طرح دائم تبدیل کند و در تمام طول مسیر خطوط راه آهنش پیاده کند.

ارز دیجیتال کینتتسو شیماکازی یک استیبل کوین یا ارز دیجیتال باثبات محسوب می‌شود که مبتنی بر ین ژاپن است. پس از دانلود و ثبت نام در اپلیکیشن Kintetsu Shimakaze Coin کاربران می‌توانند از این ارز استفاده کنند. هر کاربر نهایتاً می‌تواند پول دیجیتالی معادل ۱۰۰ هزار ین داشته باشد که البته بعد از پرداخت مبلغی بابت حساب کاربری ویژه قابل دسترسی خواهد بود. همچنین کاربران می‌توانند این ارز دیجیتال را بین هم رد و بدل کنند. پس از اتمام دوره آزمایشی، این ارز دیجیتال از رده خارج خواهد شد و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

کینتتسو و موسسه تحقیقاتی میتسوبیشی در حال حاضر بیش از ۲ سال است که برای تحقق پول دیجیتال محلی تلاش می‌کنند. اولین رمز ارز آن‌ها کینتتسو هاروکاس (Kintetsu Harukas Coin Social Experiment) بود که در سپتامبر و اکتبر سال ۲۰۱۷ عرضه شد و برای آزمایش سیستم پرداخت قبوض با استفاده از فناوری بلاک چین مورد استفاده قرار گرفت.

دومین ارز دیجیتال این دو شرکت اکتبر و دسامبر ۲۰۱۸ در اوساکا برای آزمایش کردن فناوری کد QR استفاده شد و انتقال وجه از یک حساب به حساب دیگر به آن اضافه گشت. در فوریه سال ۲۰۱۹، یعنی حدود ۶ ماه پیش، این دو شرکت یک پول دیجیتال محلی دیگر در ایستگاه Osaka Uehommachi Station آزمایش کردند.

منبع: coindesk

مطالب مرتبط

اوضاع پس از نصف شدن پاداش بیت کوین در سال ۲۰۲۰ چطور خواهد شد؟

عباس رهامی

جدیدترین گوشی بلاک‌چین اچ‌تی‌سی می‌تواند یک گره کامل بیت ‌کوین را اجرا کند

محمد امین نعمتی

حال ناخوش ارز دیجیتال تلگرام ، آمریکا ۱.۷ میلیارد دلار تلگرام را مسدود کرد

عباس رهامی

ارز دیجیتال لیبرا در سراشیبی سقوط: شرکای بزرگ فیسبوک را تنها گذاشتند

عباس رهامی

نسخه آلفای کیف پول ارز دیجیتال تلگرام هم اکنون برای iOS در دسترس است

نوید بیک زاده

بایننس ارز فیات را به مبادلات خارج از بورس اضافه می‌کند

عباس رهامی

چرا دوران اوج bit coin هم‌زمان با اوج کم رغبتی مردم همراه شده؟

عباس رهامی

بیت کوین در آستانه ورود به سیکل صعودی بعدی

عباس رهامی

ثروتمندان هندی روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می‌کنند

عباس رهامی

بازار سرمایه‌گذاری تحقق‌یافته بیت کوین از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار رد می‌شود؟

نوید بیک زاده

چرا قانون‌گذاران آمریکا بعد از نشست با سوئیس همچنان در مورد ارز دیجیتال لیبرا نگران هستند؟

نوید بیک زاده

چرا پروژه رمز ارز لیبرا فیس‎بوک ممکن است هرگز عملی نشود؟

محمد امین نعمتی

احتمالا خالق بیت کوین پیدا شد! همراه با حکم ۱۰ میلیارد دلاری دادگاه!

عباس رهامی

چرا ارز دیجیتال بایننس رقیب سرسخت بیت کوین و لیبرا فیسبوک خواهد شد؟

عباس رهامی

نظرات هفت تن از مدیران ارشد اجرایی بزرگ در مورد آینده بیت کوین چیست؟

نوید بیک زاده

استفاده از فناوری‌های به‌روز در استخراج رمزارز در ایران

کیوان

کلاه برداری، چالش جدید ارز دیجیتال لیبرا

کیوان

با خانم مورگان بلر ۲۶ ساله آشنا شوید: مغز متفکر ارز دیجیتال فیس بوک! + عکس

کیوان

دیدگاه شما چیست؟