دنیای خودرو

نمونه اولیه خودروی باگی هیبریدی میتسوبیشی برای نمایشگاه توکیو

خودروی باگی هیبرید میتسوبیشی

در حالی که همه شرکت‌های بزرگ خودروسازی به‌خصوص شرکت‌های آسیای شرقی خود را برای یکی از مهم‌ترین رویدادهای دنیای خودرو، یعنی نمایشگاه توکیو آماده می‌کنند، میتسوبیشی تصمیم گرفته هیبریدی عجیب و جالب را به‌عنوان نماینده خود در این نمایشگاه انتخاب کند. خودروی انتخابی امسال میتسوبیشی یک خودروی مفهومی به نام MI-TECH است که بدون داشتن پنجره و در و حتی سقف قرار است مخاطبان را شگفت زده کند.

طبق گفته‌های شرکت میتسوبیشی این خودرو در اصل به‌عنوان یک خودروی باگی طراحی شده است و قرار است اصالت طرح میتسوبیشی خود را کامل به نمایش بگذارد. این نمونه اولیه اگرچه ظریف و زیبا، ولی حجیم طراحی شده است. چراغ‌های جلو و عقب هر دو به‌صورت t هستند. قسمت پایین سپر این خودرو از صفحات آلومینیومی ساخته شده و گلگیرها هم کمی حالت بیرون زده دارند تا تایرهای پهن و بزرگ این خودرو با خیال راحت کارش را انجام دهد و در هر شرایط و در هر محیطی خودرو را به جلو هل دهد.

در داخل خودرو که بنشینید متوجه می‌شوید طراحی پیچیده‌ای برای داخل در نظر گرفته نشده است. خبری از انواع فنّاوری‌های کنترلی نیست و همه چیز مختصر و مفید کار گذاشته شده است. تنها بخش قابل توجه شیشه جلوی خودرو است که با استفاده از واقعیت افزوده اطلاعات جاده و وضعیت ترافیک جاده را نمایش می‌دهد.

مهم‌ترین هدف از ارائه این خودروی مفهومی به آزمایش گذاشتن ایده استفاده از سیستم پلاگین هیبرید (PHEV) در یک شاسی بلند کوچک است. دقیقاً به همین دلیل است که آینده این خودروی مفهومی به هیچ وجه تضمین شده نیست. یعنی در مورد احتمال حضور این خودرو در بازار آینده نمی‌توان اظهار نظری داشت. به هر حال دیدن خودروی‌های هیبریدی در دشت و صحرا هم در نوع خود جالب است.

منبع: engadget

مطالب مرتبط

خودروهای الکتریکی به بالاترین سطح از محبوبیت رسیده‌اند

عباس رهامی

آیا تبدیل موتورهای قدیمی به برقی می‌تواند اتومبیل‌های کلاسیک را نجات دهد؟

محمد آقاپور

استون مارتین چه نقشه‌ای برای خودروی تمام برقی خود دارد؟

محمد آقاپور

تسلا مدل اکس و پورشه تایکان امتیاز ۵ ستاره را در تست ایمنی اروپا دریافت کردند

محمد امین نعمتی

آیا قرار است خودروهایی با برند سونی را در خیابان‌ها ببینیم؟

محمد آقاپور

از اولین خودروی تماما ملی ترکیه چه اطلاعاتی دارید؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟