یک صفحه کامل از روزنامه های امریکا، عذرخواهی سامسونگ برای گلکسی نوت ۷ !

گوشی های سری نخست گلکسی نوت ۷ که پیش فروش شده اند با مشکل سوختن و انفجار مواجه هستند !

این خبری بود که سر و صدای بسیار زیادی را در عرصه جهانی فناوری و تکنولوژی به پا کرد و چه استفاده های تبلیغاتی که رقبای سامسونگ به خصوص اپل و هوآوی از این موضوع بردند .

به طور مثال در یکی از تبلیغات هوآوی برای پرچمدار جدید خود ، هوآوی به کنایه جمله ی ” قدرتمند اما ایمن ” را درج نموده بود !

یا حتی در یکی از مودهای جدید ترین نسخه بازی GTA ، از گوشی نوت سامسونگ به عنوان اسلحه انفجاری قابل پرتاب به سوی دشمنان استفاده شده بود !

پس از اوج گرفتن واکنش ها به خبر انفجار گوشی گلگسی نوت ۷ سامسونگ ، این کمپانی اعلام نمود به خریداران گلکسی نوت ۷ های آسیب دیده علاوه بر گوشی گلکسی نوت ۷ سالم ، یک گوشی گلکسی اس ۸ نیز هدیه خواهد داد .

حتی در برخی از پروازها ، شرکت های هواپیمایی مسافربری ، به دلیل مسائل امنیتی از همراه داشتن گوشی گلکسی نوت ۷ سامسونگ توسط مسافران جلوگیری می نمودند .

در پی مشکل سوختن و انفجار گوشی های سری اول پیش فروش شده گلکسی نوت ۷ سامسونگ و سو تبلیغات فراوان این موضوع و فراخوان جهت جمع آوری گوشی های گلکسی نوت ۷ سامسونگ و حتی هدیه یک عدد گوشی گلکسی اس ۸ سامسونگ به مشتریانی که گوشی گلکسی نوت ۷ سامسونگ را پیش خرید نموده بودند ، اکنون سامسونگ یک صفحه کامل از روزنامه های معتبر امریکا را برای عذرخواهی اجاره نموده است !

سامسونگ یک صفحه تبلیغاتی کامل با محوریت عذرخواهی ( “We are truly sorry”  ) در روزنامه های معتبر امریکا همچون روزنامه های وال استریت ژورنال ، نیویورک تایمز  و واشینگتن پست چاپ نموده و بابت فراخوان جمع آوری گلکسی نوت ۷ به طور مفصل از مردم امریکا عذرخواهی نموده است .

یک صفحه کامل از روزنامه های امریکا، عذرخواهی سامسونگ برای گلکسی نوت 7 !

مضمون عذر خواهی سامسونگ در روزنامه های یاد شده این هست : ما همواره سعی می کنیم بهترین محصولات را در بالاترین کلاس کاری به مشتریان عرضه نماییم و در ارائه گوشی گلکسی نوت ۷ مقداری دجار لغزش شدیم و از این بابت حقیقتا متأسفیم !

و حالا نکته جالب اینجاست که این عذر خواهی فقط در مورد گوشی های گلکسی نوت ۷ سامسونگ نیست ، بلکه شامل عذرخواهی در مورد مشکل مشابهی برای حدود ۳ میلیون ماشین لباسشویی جدید ساخته شده توسط کمپانی سامسونگ نیز هست .

در نهایت سامسونگ عذر خواهی خود را در آگهی تمام صفحه ای در روزنامه های پرمخاطب امریکا اینچنین به پایان می رساند :

ما متعهد به ارتقای کیفیت هستیم و بار هم عمیقا از رخداد پیش آمده مناسفیم و تمامی سخت افزار ها ، نرم افزارها ، خطوط تولید ، باطری ها و هر چیزی که به این مورد مرتبط باشد را مورد بازبینی عمیق و مجدد قرار خواهیم داد و این کار مقداری زمان خواهد برد اما به شما اطمینان می دهیم در سال آینده با معرفی گوشی قدرتمند بعدی خود ، همه رخداد های پیش آمده را جبران خواهیم نمود .

به نظر می رسد به اعتبار جایگاه سامسونگ نزد افکار عمومی جهان صدمات جدی وارد شده باشد و سامسونگ نیازمند تدوین یک استراتژی موثر جهت ترمیم اعتبار خود و تضمین عدم تکرار هرگونه اتفاق مشابهی در آینده دور و نزدیک خواهد بود . تضمینی که اگر وجود نداشته باشد ، معلوم نیست بر سر اعتبار جهانی سامسونگ چه چالش های همیشگی و جبران ناپذیری قرار دهد .

1 نظر
  1. مونا می گوید

    این مطلب خیلی جالب بود مرسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.