روکیدا
موبایل و تبلت

سامسونگ یک پتنت جدید برای نمایشگر با بریدگی معکوس ثبت کرد

روکیدا - سامسونگ یک پتنت جدید برای نمایشگر با بریدگی معکوس ثبت کرد - سامسونگ, گوشی های هوشمند

اولین مرتبه‌ای که نمایشگرهای با بریدگی باب شد، مانند خاری در چشم کاربران بود. کارشناسان می‌گفتند این طراحی تقارن گوشی و پیوستگی طراحی آن را از بین برده است. البته، یک پاسخ برای این مشکل ساخت گوشی‌های هوشمند با بریدگی‌های دوگانه خواهد بود ولی امیدواریم هرگز چنین طراحی متداول نشود.

حدود یک سال قبل، شرکت سامسونگ در اداره مالکیت فکری کره (KIPO) یک پتنت برای نمایشگر با بریدگی معکوس ثبت کرد که جزئیات آن به تازگی منتشر شده است و رندرهای زیر را سایت LetsGoDigital در اختیار عموم قرار داده است.

سامسونگ یک پتنت جدید برای نمایشگر با بریدگی معکوس ثبت کرد

چون این پتنت به سادگی برای طراحی یک نمایشگر است، توصیف آن اطلاعات زیادی در خود ندارد.

برای به حداکثر رساندن اندازه یک نمایشگر، یک بریدگی می‌تواند بالای یک نمایشگر با اندازه کامل قرار گیرد، ولی هنوز در این فکر هستیم دستگاهی با چنین نمایشگری واقعا چه ظاهری خواهند داشت.

به نظر ما بهتر است شرکت‌های گوشی سازی یک حاشیه بالایی به محصولات خود اضافه کنند تا جا برای بریدگی‌های دوربین‌ها، اسپیکرها و حسگر باز شود.

«توضیح پتنت: طراحی فعلی یک ماژول نمایشگر با یک پنل نمایش متصل به پشت منفذ کاور استفاده شده در یک گوشی هوشمند است. این منفذ کاور شامل یک قسمت برآمده در مرکز بالا می‌شود و هماهنگ با قسمت برآمده است. با قرار دادن دوربین‌ها، اسپیکرها و غیره در این مکان، اندازه نمایشگر را می‌توان به حداکثر رساند و در همین حین یک نمایشگر مستطیلی ساخت.»

بدون شک این شیک‌ترین روش برای به حداکثر رساندن اندازه نمایشگر نیست ولی سایر برندها نسبت به آن علاقه نشان دادند. به نظر ما به همین زودی‌ها شاهد ساخت یک گوشی هوشمند با یک «بریدگی معکوس» نخواهیم بود.

منبع: gsmarena.com

مطالب مرتبط

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین گوشی های تاشو ۲۰۲۰: با آینده آشنا شوید

محمد امین نعمتی

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

سنسورهای هوش مصنوعی سونی چگونه آینده دوربین های موبایل را تغییر خواهند داد؟

محمد آقاپور

سامسونگ گلکسی A21s چه مشخصاتی دارد؟

محمد آقاپور

از آیفون ۱۲ چه انتظاراتی داریم؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟