دنیای خودرو

تست تصادف خودروی تسلا مدل ۳ برای ایمنی بیشتر + ویدیو

تست تصادف تسلا مدل 3

شاید ایلان ماسک دوست داشته باشد له و خورد شدن ماشین‌های الکتریکی‌اش را در یک تست تصادف به ما نشان دهد. ولی قطعاً مایی که ممکن است روزی (در آینده دور) در این خودروها سوار شویم، احتمالاً به‌اندازه ایلان ماسک به این بخش علاقه نداریم. ولی به هر حال دانستن شانس زنده ماندن در خودرویی که سوار می‌شویم، حق ماست.

تسلا که در نمایش بی‌نقص ویژگی‌های برتر خودروهایش به درجه استادی رسیده، این بار توجه همه را به مقاومت و ایمنی بالای تسلا مدل ۳ جلب کرده است. اثبات اینکه تسلا مدل ۳ یکی از بهترین خودروهای ممکن برای خرید است، چندان کار سختی نیست. فقط به یک عدد تسلا مدل ۳ و یک عدد دیوار بتونی نیاز است!

با انتشار ویدیو تست تصادف تسلا مدل ۳، این شرکت بار دیگر یادآوری می‌کند که امتیاز بالای ایمنی این خودرو، بی‌دلیل نیست. تسلا هم مانند تمام شرکت‌های خودروسازی دیگر از شبیه سازی های کامپیوتری برای مشخص کردن ایرادات طراحی و … پیش از مرحله تولید نهایی استفاده می‌کند. با این حال انجام تست تصادف در شرایط واقعی و نابود کردن چند خودروی مدل ۳ غیرقابل اجتناب است.

البته از این مرحله ناگزیر در تولید خودرو می‌توان برای خود نمایی سیستم خاص طراحی شده ایربگ ها هم استفاده کرد! کیسه هوای تسلا مدل ۳ طوری طراحی شده که دور سرنشین را پر می‌کند و از هر گونه آسیب به او جلوگیری به عمل می‌آورد. البته تسلا تنها خودرویی نیست که به طراحی جدید سیستم ایربگ دست زده است. هوندا هم قرار است سال آینده یک سیستم با ۳ ایربگ که از چرخش سر و گردن و آسیب به آن جلوگیری می‌کند، رونمایی کند.

منبع: engadget

مطالب مرتبط

چرا ماشین برقی جدید مزدا بیشتر شبیه به یک ماشین بنزینی است؟

محمد امین نعمتی

ماشین‌های تسلا به زودی با عابران پیاده صحبت خواهند کرد

محمد امین نعمتی

خودروهای الکتریکی به بالاترین سطح از محبوبیت رسیده‌اند

عباس رهامی

آیا تبدیل موتورهای قدیمی به برقی می‌تواند اتومبیل‌های کلاسیک را نجات دهد؟

محمد آقاپور

استون مارتین چه نقشه‌ای برای خودروی تمام برقی خود دارد؟

محمد آقاپور

تسلا مدل اکس و پورشه تایکان امتیاز ۵ ستاره را در تست ایمنی اروپا دریافت کردند

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟