پورشه تایکان 4S

تا فعلاً پورشه تایکان در نسخه‌های مثل Tubro و Turbo S تولید شده ولی این پایان کار نیست. پورشه اعلام کرده قرار است نسخه‌های بیشتری از این تایکان را در آینده داشته باشد. نمونه آن، تایکان ۴S است که یک نسخه الکتریکی میدرنج (نسخه میانی) از این خودرو محسوب می‌شود. تایکان الکتریکی ۴۲۰ کیلووات توان (۶۳۰ اسب بخار) دارد که در مقایسه با توان ۵۰۰ کیلووات تایکان توربو و ۵۶۰ کیلووات توربو اس ، افزایش قابل توجهی کرده است.

پورشه اعلام کرده نسخه ۴ اس برای عملکرد به دو باتری ۷۹.۲ و ۹۳.۴ کیلووات ساعت نیاز دارد. نسخه جدید پورشه تایکان هم از نظر عملکرد بهتر از نسخه‌های دیگر تایکان است و هم از نظر طول مسافت  (برد). نسخه الکتریکی این خودروی اسپرت در ضمن از بیشتر خودروهای احتراق داخلی شتاب بیشتری دارد و قادر است تنها ظرف ۳.۵ ثانیه از سرعت ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت تایکان ۴S هم در مقایسه با خودروهای دیگر یک امتیاز مثبت به‌حساب می‌آید.

به غیر از نشان Turbo ، این خودرو از تمام جهات دیگر درست مثل تایکان توربو به نظر می‌رسد و بیشتر قطعات و سیستم آن مثل ترمزها و سیستم شارژ ۸۰۰ ولت مشابه است. تایکان ۴S فعلاً ۱۱۰ هزار دلار قیمت گذاری شده که همراه با یک باتری ۹۳.۴ کیلو وات ساعتی است. در مقایسه، قیمت این خودروی الکتریکی بسیار منطقی‌تر از نسخه‌های تایکان توربو (۱۵۰ هزار دلار) و تایکان توربو S (185 هزار دلار) است. به‌احتمال زیاد نسخه بعدی تایکان تایکان Taycan Cross Turismo خواهد بود که پورشه قول رونمایی از آن در سال ۲۰۱۹ را داده بود.

منبع: engadget

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید