روکیدا
ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال لیبرا در سراشیبی سقوط: شرکای بزرگ فیسبوک را تنها گذاشتند

لیبرا فیسبوک ارز دیجیتال

پس از جدایی پی پال از پروژه ارز دیجیتال لیبرا ، موجی جدید از جدایی‌ها به سمت فیسبوک هجوم آورده است. لیبرا همان ارز دیجیتالی است که فیسبوک قول داده بود در آینده نزدیک جهان را قبضه کند و به قول خودش مفهوم پول را تغییر دهد. ولی فعلاً این شرکت باید طعم تلخ جدایی شرکت‌های بزرگی مثل ای بی، ویزا، استرایپ و مسترکارد را بچشد.

لیبرا ۲۸ عضو تأسیس کننده اصلی دارد که حالا ۵ عدد از بزرگ‌ترین‌هایشان دیگر در آن شرکت نخواهند داشت. این در حالی است که تنها چند روز به گرد همایی شرکای libra و امضای توافق نامه باقی مانده است.

نکته جالب آن است که هر ۵ شرکت در اعلامیه‌ای تقریباً مشابه، لیبرا را ترک کرده‌اند. به‌طور کلی آن‌ها می‌گویند که هم چنان از ایده‌های جدید برای بهبود اقتصاد حمایت می‌کنند، ولی فعلاً از تصمیم حمایتی که در مورد libra داشتند صرف نظر خواهند کرد.

مشکل اصلی فیسبوک قوانین ایالات متحده آمریکاست که این شرکت را مجبور به رعایت استانداردها و شرایط مشخصی می‌کند. مدت زیادی است که فیسبوک با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند و به نظر می‌رسد فیسبوک هنوز قادر به رفع آن نیست.

با ترک ویزا، پی پال، استرایپ و مسترکارد، حالا فقط دو شریک فعال در زمینه انتقال وجه الکترونیک برای لیبرا باقی مانده است: مرکادو پاگو و پی یو که هیچ کدام شرکت غول آسایی در کشور آمریکا محسوب نمی‌شوند.

به غیر از این ۵ شرکت، برخی شرکت‌های بزرگ دیگر هم از حمایت از لیبرا دست برداشته‌اند. بنابراین بعید نیست در آینده نزدیک بقیه شرکای لیبرا هم به همین فکر بیفتند و آن را ترک کنند. این وضعیت به‌خصوص از آن جهت مهم است که فیسبوک در حال حاضر شرکت چندان خوش نامی نیست و حضور شرکت‌های معتبر دیگر در واقع به‌نوعی نقش اعتماد سازی برای پروژه Libra را هم به عهده داشت.

با همه این احوال، رئیس انجمن لیبرا اعلام کرده آن‌ها هم چنان به کار خود ادامه خواهند داد و با اضافه کردن بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان، سازمان‌های اجتماعی و دیگر سهام داران، یک ارز دیجیتال جهانی و ایمن را ه وجود خواهند آورد که اقتصاد جهان را برای همیشه تغییر خواهد داد.

منبع: gizmodo

مطالب مرتبط

یادگیری ماشین چیست؟ همه چیز درباره یادگیری ماشین

محمد آقاپور

آیا اتریوم وارد شبکه رمزارزهای چین می‌شود؟

محمد امین نعمتی

چطور می‌توان از شبکه لایتنینگ بیت کوین برای پیام‌رسانی خصوصی استفاده کرد؟

محمد امین نعمتی

مسافران ژاپن با ارز دیجیتال چه کارهایی می توانند انجام دهند؟

عباس رهامی

اوضاع پس از نصف شدن پاداش بیت کوین در سال ۲۰۲۰ چطور خواهد شد؟

عباس رهامی

جدیدترین گوشی بلاک‌چین اچ‌تی‌سی می‌تواند یک گره کامل بیت ‌کوین را اجرا کند

محمد امین نعمتی

۱ دیدگاه

حال ناخوش ارز دیجیتال تلگرام ، آمریکا 1.7 میلیارد دلار تلگرام را مسدود کرد - روکیدا چهارشنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۵ at ۱۷:۰۵

[…] انجام می‌شد، راه اندازی کند. شبیه به همان کاری که لیبرا سعی داشت انجام دهد. تلگرام از سال ۲۰۱۸ این موضوع را […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟