زنجبیل چطور می تواند با سرطان مبارزه کند؟

نوشیدنی زنجبیل می‌تواند انتخاب محبوبی برای تسکین دردهای شکمی که مانع مدرسه رفتن شما در آن روزها بود، باشد. سالهاست که برای فرونشاندن حالت تهوع از زنجبیل استفاده می‌شود. اما آیا می­‌دانستید که این گیاه پر­خاصیت امروزه برای مبازره با سرطان نیز به قابل استفاده است.

دانشمندان طی تحقیق بر روی یک موش مبتلا به تومور سرطانی کشف کردند که زنجبیل می­‌تواند به دو روش متفاوت سلول­های سرطانی را از بین برد. در روش اول که آپوپتوز نام دارد، زنجبیل باعث می‌شود سلولهای سرطانی دست به خودکشی زنند، درحالیکه سلول های سالم اطراف خود را دست نخورده باقی می­‌گذارند. خواص ضد التهاب زنجبیل از ابتلای سلول­های مستعد به سرطان جلوگیری می‌کند (منبع: Rssitor). در روش دوم که آتوفاژی نام دارد، زنجبیل سلول­های سرطانی را وامی دارد، خودخواری کنند. دانشمندان امیدوارند زنجبیل بتواند علیه سرطان تخمدان مبارزه کند.

 

محققان در حال حاضر در حال پژوهش در مورد یکی از سخت­ترین سرطان­ها که همانا سرطان تخمدان می­‌باشد، هستند. شیمی درمانی­های مکرر می‌تواند در طول زمان تاثیر خود را از دست دهد، چراکه سرطان نسبت به درمان تکراری مقاوم می­‌شود. از آنجاییکه زنجبیل می‌تواند به دو روش کارایی داشته باشد، دانشمندان امیدوارند این ماده بتواند مانع مقاومت بیماری شود (منبع: Heubeck).

در تحقیق دیگری که بر روی موش­ها صورت گرفت، رشد سرطان انسانی در موشهایی که به آنها زنجبیل داده شده بود آشکارا متوقف شد (منبع: DeNoon). خبر بد این است که چنین تحقیقات نوید­بخشی تنها بر روی موش­ها صورت گرفته است. اما خبر خوب این است که انسان­ها هم ممکن است بتوانند با مصرف محصولات حاوی زنجبیل و ریشه زنجبیل از خواص مشابه بهره‌مند شوند و زمان زیادی طول نمی‌کشد که محققان بتوانند در پژوهش­های انسانی به مرحله‌ای برابر با تحقیقات پیشین برسند.

قابلیت پیشگیری و مبارزه با سرطان تنها مزایای بالقوه‌ای ­ای که شما می‌توانید با اضافه کردن مقداری زنجبیل به رژیم غذایی­تان از آن بهره‌مند شوید، نیست. مطالعه کنید تا به سایر خواص غیر­منتظره این ماده غذایی سودمند پی برید.

زنجبیل چطور می تواند با سرطان مبارزه کند؟

 

خواص زنجبیل

جرعه جرعه نوشیدن یک لیوان نوشیدنی زنجبیل هنگام ابتلا به دردهای شکمی درست مانند زمانی که کودک بودید، یک پلاسیبو نیست. مطالعات و تحقیقات متعدد از جمله سیستم درجه‌بندی دقیق کلینیک مایو (Mayo) نشان می‌دهد که زنجبیل دارای خواص ضد‌تهوع می‌باشد.

برخی براین باورند که زنجبیل در مورد تهوع پس از عمل جراحی می‌تواند مفید واقع شود و برخی دیگر حتی حاضرند قسم بخورند که این ماده باعث تسکین تهوع ناشی از حرکت وسایل نقلیه می‌شود. کلینیک مایو (Mayo) استفاده از زنجبیل را جهت کاهش تهوع دوران بارداری نیز توصیه می­‌کند.

با وجودیکه لازم است تحقیقات بیشتری صورت گیرد اما مطالعات اولیه بسیار امید­بخش است. بخصوص نظر به اینکه دوز پایین این ماده هیچ آسیبی به مادر یا فرزند نخواهد رساند (منبع: کلینیک Mayo). دوزهای بیشتر ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی شوند، بنابراین جهت استفاده از هر نوع دارو یا مکملی بمنظور شروع درمان لازم است با پزشک مشورت شود.

1 نظر
  1. امیر می گوید

    کارتون حرف نداره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.