باز هم توییتر و مشکلات امنیتی، شماره موبایل و ایمیل را به توییتر ندهید

توییتر اعلام کرده از شماره موبایل و آدرسی که برای تائید دو مرحله‌ای حساب‌ها به دست آورده برای تبلیغات هدف دار استفاده شده است. اعتراف توییتر به این معنی است که شماره کاربران و ایمیل آن‌ها در اختیار شرکت‌های مختلفی قرار داده شده است!

این مشکل در اصل ناشی از برنامه Tailored Audiences است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تبلیغات هدف دارشان را برای فهرستی از ایمیل‌ها و شماره موبایل‌هایی که دارند ارسال کنند. مسئله جایی ایجاد شد که وقتی تبلیغ کننده‌ها فهرستشان را آپلود می‌کردند، این فهرست حساب‌های توییتر را با شماره موبایل و آدرس ایمیل که از تائید دو مرحله‌ای حساب به دست آمده بود تطبیق می‌داد!

توییتر گفته این صرفاً یک اشتباه بوده و معذرت خواهی کرده است. ولی شاید مسئله به این سادگی که فکر می‌کنیم نباشد. این اشکال جدیدترین مشکل امنیتی فاش شده توییتر است، ولی تنها مورد اتفاق افتاده نیست. سال پیش بود که این شرکت اعتراف کرد پسوردهای کاربران را به‌صورت متن ساده ذخیره می‌کرده که باعث شده یک حفره بزرگ امنیتی ایجاد شود. در صورتی که این حفره امنیتی از دو سال پیش تشخیص داده شده بود.

و اگر این مورد کافی نیست، باید هک شدن حساب خود مدیر عامل توییتر را هم به فهرست مشکلات امنیتی اخیر توییتر اضافه کنید که نشان می‌دهد امنیت توییتر فعلاً زیاد قابل اعتماد نیست.

منبع: techcrunch