مایکروسافت انتشار به‌روزرسانی‌های غیر امنیتی را متوقف کرد

مایکروسافت امروز اعلام کرد انتشار تمامی به‌روزرسانی‌های اختیاری (غیر امنیتی) را از ماه می تا یک مدت نامعلوم متوقف خواهد کرد. گرچه، این شرکت همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهیانه را عرضه می‌کند.

تدابیر فعلی قرنطینه خانگی باعث فلج شدن بخش بزرگی از اقتصاد از جمله حوزه‌هایی شده است که ممکن است از دورکاری استفاده کنند. مایکروسافت نیز از این قانون مستثنی نیست، این شرکت باید پروژه‌های خاصی را متوقف کند و اولویت خود را روی فعالیت‌هایی بگذارد که برای این شرکت و مشتریان آن حیاتی هستند.

مایکروسافت انتشار به‌روزرسانی‌های غیر امنیتی را متوقف کرد - مایکروسافت انتشار به‌روزرسانی‌های غیر امنیتی را متوقف کرد - ویندوز 10, ویندوز, مایکروسافت

بنابراین، اهالی ردموند تصمیم گرفتند از می ۲۰۲۰، دیگر به‌روزرسانی‌های اختیاری (نوع C و D) را برای تمامی نسخه‌های ویندوز از جمله نسخه‌های سرور عرضه نکنند. این شرکت با این حال به انتشار به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهیانه در سه‌شنبه اول هر ماه برای افراد و کسب و کارها ادامه خواهد داد.

این تصمیم بدون شک خوب است چون به‌روزرسانی‌های اخیر ویندوز اغلب اوقات همراه با مشکلات وخیمی بودند. در وضعیت فعلی، بدون شک به خطر انداختن ثبات این سیستم عامل مانند یک تیر خلاص برای مایکروسافت و مشتریانش است. گرچه مشخص نیست چرا غول دنیای نرم‌افزار این تغییر را از اول آوریل شروع نمی‌کند.

مایکروسافت همچنین نسبت به نگرانی مشتریان خود که همچنان از نسخه ۱۷۰۹ نسخه‌های شرکتی، آموزشی و IoT Enterprise ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند واکنش نشان داده است. کاربران این نسخه‌ها ترس دارند تا ۱۴ آوریل یعنی تاریخ پایان انتشار به‎‌روزرسانی برای این سیستم عامل‌ها نتوانند به یک نسخه دیگر کوچ کنند.

این شرکت بنابراین تصمیم گرفت پشتیبانی از آن‌ها را ۱۳ اکتبر تمدید کند تا وقت بیشتری داشته باشند و در حال دورکاری باری از روی دوششان برداشته شود.

منبع: gizchina.com