روکیدا
دانش عمومی و مهندسی دانش و فناوری

حمله هکرهای روس به گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس!

اینترنت اشیا

هکرهای روس با به کارگیری بدافزارهای مخرب و آسیب‌زای سیستم‌های رایانه‌ای به مرورگرهای کروم و فایرفاکس حمله کردند.

به گزارش روکیدا، افرادی ناشناس با حمله به سرور مرورگرهای کروم و فایرفاکس قصد خرابکاری و ایجاد اختلال در عملکرد عادی این نرم‌افزارهای پرکاربرد را داشتند. بر اساس مستندات منتشر شده از شرکت‌های امنیت شبکه، این کاربران غیرمجاز از محلی نامعلوم در روسیه به کروم و فایرفاکس حمله کردند.

این هکرها روس که در قالب گروهی خرابکار با نام Turla فعالیت می‌کنند برای این حمله سایبری از بدافزارهایی خطرناک و تروجان‌های آسیب‌زا استفاده کردند. به طور دقیق‌تر قصد این گروه از هکرها بازگشایی و نفوذ در سیستم‌های امنیتی این مروگرها بوده است ولی خوشبختانه تقریبا هیچ‌گونه موفقیتی را بدست نیاوردند. فایرفاکس اخیرا سیستم‌ حفاظتی خود را ارتقاء داده بود و همین موضوع کمک شایانی در کاهش آسیب‌های حمله سایبری هکرهای روس کرد.

حمله هکرهای روس یه سرورهای کروم و فایرفاکس

هر دو مرورگر کروم و فایرفاکس به سیستم‌های امنیتی مجهز هستند که با شناسایی تروجان‌های مخرب، از پیشرفت آن‌ها جلوگیری کرده و با اعلام هشدارهایی کاربران را آگاه می‌سازند. ترافیک کاربران و ساعت‌های اوج مصرف در کشورهای مختلف جهان اطلاعات بسیار با اهمیتی است که هکرها همواره در تلاش برای بدست‌ آوردن آن‌ها و فروش به شرکت‌های تبلیغاتی هستند. این شرکت‌ها از داده‌های ترافیکی کاربران برای کسب سود بیشتر استفاده می‌کنند.

برخی از کارشناسان امنیت شبکه معتقدند به دلیل حساس بودن اطلاعات موجود در سروهای کروم و فایرفاکس ممکن است سرمایه‌گذارانی بسیار قدرتمند در پشت پرده این حمله‌های سایبری قرار داشته باشند. ممکن است این گونه حمله‎‌ها با اهداف سیاسی نیز انجام گیرد. در هر صورت نمی‌توان به سادگی از تمامی عوامل موجود در چنین حمله‌هایی صحبت کرد.

مدیران کروم و فایرفاکس از کاربران خواسته‌اند تا به صورت دائم مرورگرهای خود را بروزرسانی کرده تا حداکثر ایمنی ممکن را از سوی مراکز پشتیبانی دریافت کنند.

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی موفق به کشف آنتی‌بیوتیک شده است؟

محمد امین نعمتی

آلفابت برنامه ساخت بادبادک‌های تولید انرژی را کنار گذاشت

محمد امین نعمتی

هوش مصنوعی MIT با توانایی قدرت درک شهودی قوانین فیزیک

عباس رهامی

چطور کسب و کار سبز و موفق داشته باشیم؟

عباس رهامی

ربات‌ها به کمک دکل‌های نفتی می‌آیند؟

محمد امین نعمتی

آیا هوش مصنوعی به بازنویسی مقالات ویکی‌پدیا کمک می‌کند؟

محمد امین نعمتی

۱ دیدگاه

ظاهر نرم افزارهای گوگل Docs، Sheets و Slides تغییر کرد؟ - روکیدا چهارشنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۸ at ۱۱:۳۳

[…] نظر می‌رسد شرکت گوگل با بروزرسانی سه نرم افزار Google’s Docs، Sheets و Slides صرفا […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟