۵ چیزی که در مورد دواین جانسون یا همان «راک» نمی‌دانید!

کشتی‌گیر سابق، ستاره سینمای فعلی و میزبان نمایش موسیقی سوند ترَکس در سی‌ان‌ان – دواین جانسون به نظر می‌رسد می‌تواند به آنچه که می‌خواهد برسد. او در سیاست هم دستی بر آنش دارد و عجیب‌تر اینکه در آنجا هم موفق است.

اینجا به ۵ نکته اشاره می‌کنیم که شما احتمالأ در مورد او نمی‌دانید.

۱- او از نسل یکی از وفاداران سیاه‌پوست جنگ انقلابی آمریکا است.

پدر دواین جانسون ، «وِید داگلاس بُلِس»(آکا راکی جانسون)، یک کشتی‌گیر مشهور کانادایی است، نواده «جیمز بُلِس» که در سال ۱۷۷۶ بعنوان عضوی از پیشگامان سیاه پوست با وفاداران انگلیسی مبارزه کرد. پیشگامان سیاه پوست یک واحد نظامی آمریکایی-آفریقایی بودند که برای دولت بریتانیا کار ساخت‌وساز انجام می‌دادند. در طول جنگ انقلاب آمریکا، انگلیسی‌ها به هر سیاه‌پوست که به آنها می‌پیوست پیشنهاد زمین می‌دادند. گرچه آنها در جنگ شکست خوردند، اما به قول خود عمل کردند و حدود ۳.۰۰۰ وفادار سیاه‌پوست، از جمله «جیمز بُلِس»، از نیویورک به «نوا اسکاتیا» رفتند.

۲- «وارِن ساپ» سر راه دواین جانسون قرار گرفت

کشتی کارخانوادگی دواین جانسون است. علاوه بر پدرش، دواین جانسون از طرف مادری هم از نسل کشتی‌گیران معروف ساموان می‌باشد. او گرچه از سن جوانی کشتی را یادگرفته، اما خودش می‌خواست در لیگ فوتبال بازی کند. او در دومین سال بازی در دانشگاه میامی، با وارِن ساپ آشنا شد. وارِن ساپ به کانال تلویزیون ای اس پیان گفت: به اتاق خط دفاعی آمدم و نشستم و دواین جانسون به طرفم آمد و گفت: اینجا چه می‌کنی، من هم گفتم: من برای انجام کار شما اینجا هستم. و همین دلیل آشنایی بیشتر من و او شد. من این حرف را به شوخی گفتم، اما واقعأ برای کار او آنجا بودم. مربی خط دفاعی تیم دانشگاه میامی گفت: دواین جانسون اگر هم عالی نباشد، بازیکن خوبی است، و اگر تمام مهارت‌های فوق‌العاده ساپ را نداشته باشد، می‌تواند یک آمریکایی به تمام معنا باشد. ساپ به کار خود ادامه داد تا در سال ۲۰۰۲ تیم «دزدان دریایی خلیج تامپا» را برای بردن جام پیروزی هدایت کند.

Dwayne Johnson - 5 چیزی که در مورد دواین جانسون یا همان «راک» نمی‌دانید! - هالیوود

۳- استودیوی هفت دلاری یک معنای واقعی و دقیق دارد

استودیوی هفت دلاری نام شرکت تولید رسانه‌ایست که متعلق به دواین جانسون و همسر سابقش دانی گارسیا می‌باشد. او به مجله اسکوایر می‌گوید: این نام از دورانی آمده که تمام پولی که داشتم جمعاً ۷ دلار بود. در سال ۱۹۹۵، زمانی که در میامی [بعد از اینکه از کالگاری استامپدِر لیگ فوتبال کانادا بیرون آمدم] ساکن بودم، به پدرم زنگ زدم و گفتم: پدر، باید بیایید و من را ببرید، آن زمان من ماشین نداشتم. او با کامیون کوچکش از میامی تا تامپا آمد، من را سوار کرد و ما در l-75، خیابان مشهور الیگیتُر، به راه افتادیم و من به این موضوع فکر می‌کردم که چقدر پول دارم. کیف پولم را درآوردم و، آره، یک پنج دلاری، یک دلار دیگر و کمی هم پول خرد داشتم. یادم می‌آید که در این فکر بودم که فقط ۷ دلار دارم. آیا این همان موفقیتی بود که شدیداً می‌خواستم و سال‌ها و سال‌ها برای آن کار کردم و برای هرکسی جز من اتفاق می‌افتاد؟ من هرگز آن لحظه را فراموش نمی‌کنم. اصطلاح هفت دلار برای من مفاهیم فراوانی دارد.

۴- دواین جانسون پردرآمدترین بازیگر دنیاست

دواین جانسون خیلی بیشتر از این بود که برای این شکست زودهنگام ساخته شده باشد، طوری که در سال ۱۹۹۸ در سن ۲۶ سالگی به جوان‌ترین قهرمان جهان WWE، و با استفاده از عبارات کنار امضا و جذابیت خودش به بهترین کشتی‌گیر سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ تبدیل شد. او این محبوبیت را در یک کار سینمایی موفق به اجرا درآورد. در سال ۲۰۱۶، مجله «فوربز» با رتبه ۶۴.۵ میلیون دلار، به خاطر دستمزد بالای فیلم‌هایی مثل «اطلاعات مرکزی» و «موانا»، او را بعنوان پردرآمدترین بازیگر دنیا معرفی کرد. سال ۲۰۱۷ هم، به خاطر فیلم‌های سریع‌وخشن (که بیش از ۱ میلیارد دلار درآمد داشت) و بای‌واچ (که در امریکا مورد انتقاد قرار گرفت)، سال پرسود دیگری برای او بود.

01 - 5 چیزی که در مورد دواین جانسون یا همان «راک» نمی‌دانید! - هالیوود

۵- دواین جانسون هر روز حدود ۴ و نیم کیلوگرم غذا می‌خورد

درست خواندید. دواین جانسون روزانه هفت وعده غذا می‌خورد که جمعاً ۵.۱۶۵ کالری می‌شود. حداقل سه وعده از این غذاها ماهی‌ست. قبل از اینکه این رژیم را امتحان کنید، فراموش نکنید که او هر صبح قبل از اولین وعده یک ساعت تمرینات هوازی انجام می‌دهد، و بعد از خوردن هم ۹۰ دقیقه وزنه می‌زند!