روکیدا
بازی ها و سرگرمی سخت افزار

پلی‌استیشن ۵ نسبت به کنسول قبلی، مصرف برق کمتری خواهد داشت

پلی‌استیشن 5

نسل بعدی کنسول پلی‌استیشن، یعنی پلی‌استیشن ۵ ، در حالت استندبای مصرف برق کمتری نسبت به PS4 دارد. این ویژگی ذخیره انرژی، تنظیماتی اختیاری است و به صورت پیشفرض نمی‌باشد.

جیم رایان، مدیر اجرایی کمپانی سونی بیان کرد: «مفتخرم که اعلام کنم نسل جدید کنسول پلی‌استیشن دارای امکان معلق کردن گیم‌پلی با مصرف انرژی پایین‌تر از PS4 است (که تخمین میزنیم حدود نیم وات انرژی برق ذخیره می‌شود). اگر فقط یک میلیون کاربر در سراسر جهان این ویژگی را فعال کنند، به اندازه برق مصرفی هزار خانه در ایالات متحده، صرفه‌جویی خواهد شد.

پلی‌استیشن 5

هر دو کنسول‌های ایکس‌باکس و پلی‌استیشن به دلیل مصرف برق بالای خود در هنگام بیکاری (Idling)، مورد انتقاد قرار گرفته‌ بودند. گزارشی در سال ۲۰۱۹ از شورای دفاع از منابع طبیعی نشان داد که PS4 در حالت استندبای، ۸.۵ وات برق مصرف می‌کند. این مصرف در هنگام بازی به ۱۳۷ وات و در هنگام استریم کردن ویدیو، به ۸۹ وات می‌رسد. کمپانی سونی به مرور زمان پروفایل انرژی PS4 را بهبود بخشیده‌است. با این اوصاف، کاهش نیم واتی در حالت استندبای، یک بهبود قابل توجه خواهد بود که می‌تواند اثرات مهمی داشته باشد. به خصوص اگر پلی‌استیشن ۵ نیز به تعداد فروش پلی‌استیشن ۴ (۱۰۰ میلیون دستگاه) نزدیک شود.

 

منبع: theverge.com

مطالب مرتبط

بهترین تلویزیون های ۷۵ اینچی ۲۰۲۰ کدامند؟

محمد آقاپور

بهترین مادربردهای ۲۰۲۰: با بهترین مادربردهای اینتل و AMD آشنا شوید

محمد آقاپور

بهترین حافظه رم ۲۰۲۰: بهترین رم ها برای کامپیوتر شما کدامند؟

محمد آقاپور

AMD در برابر اینتل: کدام چیپ‌ساز عملکرد بهتری در سال ۲۰۲۰ ارائه داده است؟

محمد آقاپور

بهترین پردازنده ۲۰۲۰: بهترین پردازنده های اینتل و AMD کدامند؟

محمد آقاپور

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟