اسکوتر برقی مرسدس بنز

طرفداران برند مرسدس بنز منتظر وعده‌هایی که شرکت برای سال ۲۰۱۹ داده هستند. همه بی‌صبرانه چشم به نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۹ دوخته‌اند تا محصولات جدید بنز را ببینند. ولی یکی از محصولات شرکت بنز هست که کسی زیاد به آن توجهی ندارد. اسکوتر برقی مرسدس بنز که قرار است سال آینده عرضه شود در خلوت و سکوت همچنان در صف ورود به بازار ایستاده است.

اولین خودروی الکتریکی مرسدس بنز سال ۲۰۲۰ به بازار وارد می‌شود. هنوز اطلاعات زیادی در مورد دامنه حرکت، قیمت و جزئیات دیگر در دسترس نیست. ولی می‌دانیم که بنز با یک شرکت اسکوتر سازی سوئیسی به نام میکرو (Micro) همکاری می‌کند.

اسکوتر برقی مرسدس بنز محصول مشترک همکاری این دو برند خواهد بود که هم لوگوی میکرو و هم لوگوی مرسدس بنز را به همراه خواهد داشت. ولی قسمت مهم ماجرا آن است که بنز این اسکوتر برقی را عضوی از خانواده‌ای کیو (EQ)، نسل خودروهای الکتریکی این شرکت، می‌داند. اولین عضو خانواده‌ای کیو خودروی کراس اور الکتریکی EQC بود. در آینده نزدیک هم خودروی‌هایی مثل EQA، ون الکتریکی EQV و سدان مفهومی EQS خواهد بود که همگی در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش خواهند در آمد.

البته اسکوتر برقی مرسدس در آمریکا عرضه نخواهد شد. بیشترین کارکرد اسکوتر برقی بنز در شهرهای شلوغ و پرجمعیت اروپا است که ترافیک سنگین آن دسترسی به مناطق مرکز شهر را تقریباً غیرممکن می‌سازد. به این ترتیب شهروندان اروپایی به‌راحتی می‌توانند هر جا که لازم شد، ماشین خود را پارک کرده و با اسکوتر برق سبک و جمع و جورشان خودشان را به مقصد برسانند.

تولید اسکوتر برقی در آلمان به‌شدت مورد توجه قرار گرفته است. این مسئله به‌شدت تحت تأثیر قانون مصوب دولت آلمان برای اجازه استفاده از اسکوتر در مسیرهای اصلی و خیابان‌ها و جاده‌ها، است.

منبع: cnet

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید