دنیای خودرو پیشنهاد سردبیر

تسلا مدل ۳ رقابت برای ایمن‌ترین خودروی جهان

تسلا مدل 3

تسلا مدل ۳ به همراه آئودی ای ترون (E-Tron) برای کسب عنوان ایمن‌ترین خودروی جهان با هم رقابت می‌کنند. این جایزه را یک شرکت بیمه به نام IIHS می‌دهد. طبق عوامل مؤثری که این شرکت در نظر گرفته، خودروی تسلا مدل ۳ یکی از بهترین عملکردها را از خود نشان داده است. در آزمایش‌های انجام شده خودروی الکتریکی تسلا عملکرد خوبی در برابر تصادف‌ها، فرار از برخورد و … نشان داد.

ماه پیش بود که خودروی آئودی ای تران توانست تائید اولیه برای کاندیدای جایزه بالاترین ایمنی سال ۲۰۱۹ را بگیرد و به اولین خودروی الکتریکی تبدیل شود که توانسته برای تصاحب این جایزه وارد رقابت شود. به غیر از این دو خودرو، یک خودروی هیدروژنی با سوخت جایگزین هم در این فهرست وجود دارد و آن هیوندای نکسو است. این خودرو هم به‌عنوان یکی از گزینه‌های بهترین عملکرد ایمنی سال را مطرح شده است.

ولی رقابت به همین سه خودرو محدود نمی‌شود. خودروی شورولت بولت هم امتیازهای خوبی در آزمایشات تصادف به دست آورده است. تا به این جای کار خودروی تسلا مدل ۳ توانسته از تست های عملکردی ایمنی ۵ ستاره بگیرد.

ولی اگر رقابت و برنده در این مسابقه را کنار بگذاریم، یک چیز است که اهمیت زیادی دارد. اینکه دو خودروی اصلی با بالاترین امتیاز برای ایمنی الکتریکی هستند. این مسئله مجدداً بحث ایمنی خودروی‌های الکتریکی در مقابل خودروی‌های درون سوز را مطرح می‌کند. بسیاری بر این اعتقادند که خودروی‌های الکتریکی کنترل خیلی بهتری بر حرکت خود دارند. همچنین در خودروهای الکتریکی این آزادی عمل وجود دارد که باتری در بخش‌های مختلف خودرو کار گذاشته شود. و این یعنی بالاتر بردن ایمنی خودرو.

با همه این احوال، هنوز نمی‌توان گفت که خودروی‌های الکتریکی مثل تسلا مدل ۳ ایمن‌تر هستند. ولی می‌توان گفت که از نظر ایمنی ویژگی‌های قابل توجهی دارند و قطعاً از خودروهای درون سوز عملکرد بدتری ندارند.

 

منبع: engadget

مطالب مرتبط

با ۲۰۲۰ Audi Q5 اولین خودروی کراس اوور هیبریدی پلاگین آئودی آشنا شوید

محمد امین نعمتی

چرا ماشین برقی جدید مزدا بیشتر شبیه به یک ماشین بنزینی است؟

محمد امین نعمتی

ماشین‌های تسلا به زودی با عابران پیاده صحبت خواهند کرد

محمد امین نعمتی

خودروهای الکتریکی به بالاترین سطح از محبوبیت رسیده‌اند

عباس رهامی

آیا تبدیل موتورهای قدیمی به برقی می‌تواند اتومبیل‌های کلاسیک را نجات دهد؟

محمد آقاپور

استون مارتین چه نقشه‌ای برای خودروی تمام برقی خود دارد؟

محمد آقاپور

۱ دیدگاه

تست تصادف خودروی تسلا مدل 3 برای ایمنی بیشتر + ویدیو - روکیدا پنجشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۸ at ۰۷:۲۳

[…] و ایمنی بالای تسلا مدل ۳ جلب کرده است. اثبات اینکه تسلا مدل ۳ یکی از بهترین خودروهای ممکن برای خرید است، چندان کار […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟