زندگی فیلم و سینما پیشنهاد سردبیر

پرنسس دایانا و 5 چیزی که در مورد او نمی‌دانید

پرنسس دایانا و 5 چیزی که در مورد او نمی‌دانید

از اولین مرتبه‌ای که پرنسس دایانا –شاهزاده ولز- در مراسم عروسی افسانه‌ای خود با پرنس چارلز به عنوان زیبای خجالتی شناخته شد، تا ماجرای جدایی و مرگ تراژیکش، دنیا مجذوب او شده بود. در این‌جا 5 مطلب برایتان فراهم آورده ایم. چیزهایی که ممکن است در مورد پرنسس دایانا ندانید. همراه روکیدا باشید…

1- پرنسس دایانا برادری داشت که در کودکی مرد

پرنسس دایانا سومین فرزند والدینش بود. او در سال 1961 میلادی در خانواده‌ی اشرافی اسپنسر متولد شد. دایانا برای کتاب “دایانا: داستان واقعی” به اندرو مورتون گفت: “دوران کودکی بسیار ناراحت کننده‌ای بود … من نمی‌توانستم درک کنم که چرا ممکن است باعث رنج اطرافیانم باشم. در سال‌های بعد فهمیدم بخشی از پاسخ سوال من، کودکی بود که پیش از من مرده بود. او یک پسر بود (“جان” برادر دایانا ده ساعت پس از تولدش در سال 1960 فوت کرد). هم پدر و هم مادر من دیوانه‌وار یک پسر و وارث می‌خواستند. به خودشان گفته بودند «مشکلی نیست، یک بار دیگه تلاش می‌کنیم.»، ولی دختر سوم آنها به دنیا آمد.” چند سال بعد و در سال 1964، پدر و مادر پرنسس دایانا صاحب پسری شدند که او را چارلز نامیدند.

پرنسس دایانا

2- کیف زنانه‌ای که در مقابل عکاسان پاپاراتزی به عنوان پوشش استفاده می‌شد

پرنسس دایانا در هنگام پیاده شدن از خودروهای مختلف، در صورت لزوم از کیف زنانه‌ی خود برای پوشش بدنش بهره می‌برد. آنیا هیندمارچ یکی از طراحان مد مورد علاقه‌ پرنسس دایانا بود. او کسی است که کیف زنانه‌ی استراتژیک پرنسس دایانا را طراحی کرده است. هیندمارچ به تلگراف می‌گوید: “او اولین بار به فروشگاه والتون استریت ما آمد. در حالی که مشهور شده بود، اما هیچ محافظی به همراه نداشت. پرنسس دایانا بسیار دوست داشتنی بود. او کم‌تر شبیه حاکمان بود. پرنسس دایانا همیشه از کیف زنانه‌ی طراحی شده به عنوان «کیف پوشش دهنده» استفاده می‌کرد. به ویژه زمانی که از خودرو پیاده می‌شد و عکاس‌ها هجوم می‌آوردند. در این هنگام، کیف او نقشی پوششی داشت.”

در حقیقت، شما می‌توانید عکس‌های مختلفی از پرنسس دایانا را ببینید که با کیف زنانه‌اش خود را پوشانده است. دوشیزه‌ی کمبریج، کیت میدلتون هم این کیف را با خود به همراه دارد. البته او به شکل‌ها و دلایلی متفاوت از آن استفاده می‌کند.

3- او ابتدا از مین‌های زمینی اطرافش وحشت زده شده بود.

پرنسس دایانا در واپسین سال‌های زندگی خود درگیر مین‌های زمینی شد. مین‌های منفجر نشده‌ای که از جنگ‌ها باقی مانده بودند. این مین‌ها در طول زمان بارها باعث نقص عضو در غیرنظامیان شده‌اند.

در فوریه سال 1997، پرنسس دایانا با همکاری بی‌بی‌سی یک فیلم مستند پربیننده در ارتباط با این مین‌ها تهیه کرد. او در این فیلم مستند لباسی محافظ پوشید و در یک میدان مین در آنگولا پیاده‌روی کرد. در آن مستند پرنسس دایانا را پل هسلاپ همراهی می‌کرد. پل هسلاپ زمانی برای سازمانی کار می‌کرد که این میدان‌های مین را پاک‌سازی می‌کند.

پرنسس دایانا

پرنسس دایانا، شاهزاده‌ ولز هنگام بازدید از یک میدان مین که توسط “موسسه خیریه هالو” در هامبوی آنگولا پاک‌سازی می‌شد. او تجهیزات محافظ بدن را پوشیده است.

 

هسلاپ اخیراً به بی‌بی‌سی گفته است:”پرنسس دایانا ارتباط چشمی با من برقرار نمی‌کرد. ابتدا احساس کردم که به موضوع بی‌علاقه است. اما بعد، وقتی همه‌ی روزنامه‌نگاران از هواپیماها خارج شدند، ناگهان متوجه شدم چرا این‌قدر عصبی شده است. زنی غریب و ضعیف که می‌خواست پا به یک میدان مین بگذارد؛ منطقه‌ای بسیار خطرناک. پرنسس دایانا باید در مقابل صدها میلیون یا میلیاردها نفر که اخبار را می‌دیدند وارد میدان مین می‌شد. به یاد اولین باری افتادم که خودم به میدان مین رفته بودم و مرعوب آن شده بودم.”

برای برطرف شدن این ترس پرنسس دایانا، او را در مقابل یک میدان مین ساختگی قرار دادند. او نیز دکمه‌ای را فشار داد تا انفجار صورت بگیرد؛ کاری که هسلاپ و تیم او معمولاً انجام می‌دادند. آن‌ها بسیار مراقب امنیت پرنسس دایانا بودند. هسلاپ می‌گوید: “اصلاً نمی‌خواستم به عنوان کسی که پرنسس دایانا را منفجر کرد، تیتر اول روزنامه‌ها بشوم.”

یک سال بعد و پس از مرگ پرنسس دایانا، انگلستان معاهده‌ی بین‌المللی ممنوعیت استفاده از مین‌های زمینی را تصویب کرد.

 

4- خودرویی که پرنسس دایانا در آن کشته شد، از نظر ساختاری ایمن نبود.

پرنسس دایانا در آگوست سال 1997 در پاریس مرد. او در یک حادثه تصادف کشته شد که بسیار بحث برانگیز بود. نظریه‌پردازان توطئه می‌گویند که این حادثه با برنامه‌ریزی قبلی بوده است. با این حال، بسیاری از رمز و رازهای پیرامون این حادثه حل و فصل شده است.

یکی از این موارد، فیات سفیدی بود که در تونل به آهستگی حرکت می‌کرد. در حالی که خودروی حامل پرنسس دایانا و دوست‌پسرش “ددی الفائد” با “هنری پاول” راننده به سرعت می‌رفتند، این فیات باعث تصادف شد. برخی از مردم معتقدند که این خودرو به عمد بر سر راه پرنسس دایانا قرار داده شده بود تا پاول نتواند خودرو را کنترل کند. پلیس هیچ خودرویی را پیدا نکرد. اخیراً روزنامه‌نگاران فرانسوی فاش کردند که این خودرو متعلق به یک فرانسوی ویتنامی‌الاصل است. این مرد پس از تصادف بسیار ترسید و بی سر و صدا محل را ترک کرد. پس از آن هم خودروی خود را به رنگ قرمز درآورد.

افشاگری بزرگ‌تری هم از سوی روزنامه‌نگاران فرانسوی صورت گرفت. آن‌ها نوشتند که مرسدسی که پاول راننده‌ی آن بود، مشکل فنی داشته است. این مرسدس دو سال پیش از این حادثه هم یک تصادف بزرگ دیگر داشته است. با این وجود، مرسدس به شکلی تعمیر و بازسازی شد و به شرکت لیموزین فروخته شد تا برای تردد مسافران “هتل ریتز” استفاده شود.

همچنین، پاول به هنگام حادثه مست بود و سرعت خودرو 145 کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

 

5- ممکن است یک نمایش موزیکال از زندگی پرنسس دایانا به روی صحنه برادوی برود.

گروه برنده‌ی جایزه تونی (که از آن به عنوان “اسکار تئاتر” یاد می‌شود) برای نمایش “ممفیس”، نمایشی دیگر ساخته است. این نمایش که از نوع موزیکال است، “دایانا” نام دارد. نیویورک پست اعلام کرد که این نمایش نظر تهیه‌کنندگان برادوی را جلب کرده است. “دایانا” در حال حاضر در مکان‌های مختلف به روی صحنه می‌رود.

تمرکز نمایش دایانا بر روی ازدواج پرنسس دایانا با پرنس چارلز است. در دایانا همه‌ی “مظنونین همیشگی” از جمله “ملکه الیزابت” و “کامیلا پارکر بولز” -معشوقه‌ی چارلز که بعدها همسر دوم او شد- حضور دارند. بسیاری از قطعات موسیقی سبک دهه‌ی 80 میلادی این نمایش متعلق به گروه تحت هدایت دیوید برایان است. برایان شاعر و آهنگ‌سازی است که مدتی هم در گروه “بن جووی” کیبرد می‌زد.

 

۱ دیدگاه

حامد دوشنبه , 11 دسامبر 2017 at 10:44

این مطلب بسیار عالی بود

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟