روکیدا
موبایل و تبلت

گلکسی نوت ۱۰ و نوت ۱۰ پلاس سامسونگ اولین گوشی‌های هوشمند با تاییدیه وای‌فای ۶ هستند

روکیدا - گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس سامسونگ اولین گوشی‌های هوشمند با تاییدیه وای‌فای 6 هستند - سامسونگ, سامسونگ گلکسی نوت, گوشی های هوشمند

گلکسی نوت ۱۰ و نوت ۱۰ پلاس سامسونگ اولین گوشی‌های هوشمندی هستند که از سوی اتحادیه وای‌فای «تاییدیه وای‌فای ۶» را دریافت می‌کنند. این خبر نشان می‌دهد اعضای جدید نوت سامسونگ کاملا از استاندارد جدید پشتیبانی می‌کنند و به شبکه‌ها اجازه عملکرد بهینه را خواهند داد.

علاوه بر این دو گوشی، سه گوشی گلکسی اس ۱۰ نیز قابلیت ارتباطی وای‌فای ۶ دارند. گرچه ظاهرا آن‌ها «تاییدیه» را به دست نیاورند. فهرست کامل دستگاه‌ها را در این لینک می‌‎توانید ببینید. توجه کنید سه آیفون ۱۱ جدید نیز قابلیت ارتباطی وای‌فای ۶ دارند ولی هنوز در فهرست گوشی‌های دارای تاییدیه قرار نگرفتند.

گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس سامسونگ اولین گوشی‌های هوشمند با تاییدیه وای‌فای 6 هستند

سال گذشته اتحادیه وای‌فای تصمیم گرفت شیوه نام‌‎گذاری استانداردهای خود را ساده کند و در نتیجه وای‌فای ۶ نام جدید استاندارد ۸۰۲.۱۱ax و Wi-Fi 5 نام استاندارد ۸۰۲.۱۱ac است.

در رابطه با استاندارد جدید باید بگوییم به دستگاه‌های موبایل کمک می‌کند با قابلیت Target-wakeup Time (TWT) در مصرف باتری صرفه‌جویی کنند. این قابلیت به گوشی می‌گوید چه زمان برای انتقال داده‌ها باید فعال شود و سایر اوقات نیازی به فعال بودن نیست.

گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس سامسونگ اولین گوشی‌های هوشمند با تاییدیه وای‌فای 6 هستند

همچنین بهبودهایی در زمینه MIMO و کارآمدی کدنویسی انجام شده است که اجازه به عبور داده‌های بیشتر با پهناباند یکسان می‌دهد. قابلیت TWT این جا نیز به کمک می‌آید و این اطمینان را به وجود می‌آورد که تنها دستگاه‌های اندکی در آن واحد فعال باشند تا از تراکم محصولات متصل به یک منبع جلوگیری کند.

در حال حاضر چندین هات اسپتات و روتر مانند Huawei 5G CPE Pro و Asus RT-AX88U از استاندارد جدید وای‌فای ۶ پشتیبانی می‌کنند.

منبع: gsmarena.com

 

مطالب مرتبط

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین گوشی های تاشو ۲۰۲۰: با آینده آشنا شوید

محمد امین نعمتی

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

سنسورهای هوش مصنوعی سونی چگونه آینده دوربین های موبایل را تغییر خواهند داد؟

محمد آقاپور

سامسونگ گلکسی A21s چه مشخصاتی دارد؟

محمد آقاپور

از آیفون ۱۲ چه انتظاراتی داریم؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟