روکیدا
موبایل و تبلت

اپل برای محصولات آینده خود ۲۵۰ میلیون دلار در شرکت کورنینگ سرمایه‌گذاری می‌‌کند

روکیدا - اپل برای محصولات آینده خود 250 میلیون دلار در شرکت کورنینگ سرمایه‌گذاری می‌‌کند - آیفون, اپل

با آن که اپل طی مراسم معرفی سه گوشی آیفون ۱۱ اعلام نکرد، ولی این دستگاه‌ها در هر دو پنل پشتی و جلو از شیشه کورنینگ استفاده می‎‌کنند که به ادعای اپل سخت‌ترین شیشه در یک گوشی هوشمند است.

شرکت کورنینگ از نسل ابتدایی آیفون تامین‌کننده شیشه تقویت شده برای گوشی‌های اپل بوده است و از آن زمان به بعد در ساخت تمامی آیفون‌ها از آن استفاده شده است (همچنین تمامی اپل واچ‌ها و اکثر آیپدها).

اپل به تازگی اعلام کرده است در شرکت کورنینگ ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند، تا همکاری آن‌ها تا سالیان سال ادامه داشته باشد. منبع این پول Advanced Manufacturing Fund (صندوق تولیدات پیشرفته) اپل است که در سال ۲۰۱۷ نیز ۲۰۰ میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده بود.

اپل برای محصولات آینده خود 250 میلیون دلار در شرکت کورنینگ سرمایه‌گذاری می‌‌کند

آقای وندل ویکس رئیس، مدیر ارشد اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت کورنینگ هفته گذشته گفت «پاداش صندوق تولیدات پیشرفته به ما اجازه خواهد به نوآوری‌های جدید و موفقیت‌آمیزی در ساخت شیشه برسیم، در حالی که ظرفیت‌های تولید خود را توسعه دهیم. مهمتر از همه، ادامه همکاری‌مان با اپل به ما اجازه خواهد داد قابلیت‌های حیاتی جدیدی برای کاربران نهایی ایجاد کنیم و مرزهای آن چه در آینده امکان‌پذیر است را به فراتر از آن پیش ببریم»

اپل از طریق صندوق خود تا الان یک میلیارد دلار در شرکت‌های آمریکایی سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت سال گذشته با ۹۰۰۰ تامین‌کننده آمریکایی همکاری داشته است و کمک به پشتیبانی از وضعیت اشتغال در ۵۰ ایالت کرده است. این شرکت به ویژه در رابطه با شرکت کورنینگ تاکنون ۳ میلیارد دلار شیشه برای گجت‌های خود خریده است.

منبع: gsmarena.com

مطالب مرتبط

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین گوشی های تاشو ۲۰۲۰: با آینده آشنا شوید

محمد امین نعمتی

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

سنسورهای هوش مصنوعی سونی چگونه آینده دوربین های موبایل را تغییر خواهند داد؟

محمد آقاپور

سامسونگ گلکسی A21s چه مشخصاتی دارد؟

محمد آقاپور

از آیفون ۱۲ چه انتظاراتی داریم؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟