چرا طمع کوآلکام ممکن است به ضرر این شرکت تمام شود؟

کوآلکام تصمیم گرفته است چیپست جدید پرچم‌دار خود یعنی اسنپ‌دراگون ۸۶۵ را به همراه یک مودم خارجی یعنی X55 5G به مشتریان خود بفروشد. این تصمیم ممکن است جلوی شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند را برای استفاده از این چیپ در مدل‌های جدیدشان بگیرد.

در مقابل، آن‌ها برای کاهش هزینه ساخت دستگاه‌های خود و بالا نبردن قیمت‌های فروش رو به گزینه‌های دیگر می‌آورند.

زمانی که کوآلکام تصمیم عجیبی گرفت و استفاده از راه‌حل مودم داخلی را رها کرد، بسیاری از افراد تعجب کردند. این همان شرکتی است که قبلا افزایش کارآیی مصرف انرژی را در طراحی‌های یکپارچه و آزادسازی فضای بیشتر درون گوشی‌های هوشمند اعلام کرده بود، یعنی زمانی که مودم مستقیما داخل پردازنده ساخته می‌شود.

در طول چند سال گذشته، این شرکت شبکه‌های ۵G را تبلیغ کرده و حتی در پردازنده‌های رده‌متوسط خود مانند اسنپ‌درگون ۷۶۵ و ۷۶۵G از مودم‌های داخلی استفاده کرده است.

در همین حین، آن دسته از شرکت‌هایی که تصمیم به استفاده از چیپست پرچم‌دار این شرکت می‌گیرند باید برای یک مودم جداگانه X55 5G هزینه بیشتری پرداخت کنند، حتی اگر بخواهند یک گوشی تنها ۴G بسازند. در نتیجه، امسال شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار علاقه‌ای به یک پردازنده گرانقیمت ندارند، به ویژه در یک بازار اشباع‌شده که حتی به علت همه‌گیری بیماری کرونا ویروس فروش کم شده است.

چرا طمع کوآلکام ممکن است به ضرر این شرکت تمام شود؟ - چرا طمع کوآلکام ممکن است به ضرر این شرکت تمام شود؟ - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, کوآلکام, چیپست موبایل

به ویژه منظور ما گوشی‌های جدیدی مانند LG G9 ThinQ است. محصول جدید ال‌جی از چیپست اسنپ‌دراگون ۷۶۵ با مودم ۵G داخلی استفاده خواهد کرد. شرکت HMD با گوشی نوکیا ۸.۳ همین تصمیم را گرفته است. حتی همانطور که قبلا گزارش دادیم احتمالا گوگل در گوشی‌های بعدی پیکسل ۵ و ۵ XL خود بیخیال استفاده از چیپست اسنپ‌دراگون ۸۶۵ شود.

گوشی‌های ۵G بعدی آیفون باید مودم اسنپ‌دراگون X55 را استفاده کنند چون اپل چاره دیگری ندارد. اما شرکت‌های اندرویدی انتخاب‌های زیادی دارند و می‌توانند برای کاهش هزینه از پردازنده‌های ساده‌تر و ارزان‌تر استفاده کنند.

در همین حین، کوآلکام تبلیغ مودم بعدی خود X60 5G را شروع کرده است، ولی شک داریم مشتریان بالقوه زیادی به آن علاقه داشته باشند. به عبارت دیگر طمع کوآلکام ممکن است به ضرر این شرکت تمام شود.

منبع: gizchina.com