رودستر جدید تسلا مدل ۳ هوش از سرتان می‌برد!

تسلا رودستر مدل ۳ را می‌توان به نوعی یک ماشین زمان دانست که از آینده به حال آمده است. دوست دارید کمی بیشتر با این هیولای سریع آشنا شوید؟ با روکیدا همراه باشید.

شرکتی تسلا رودستری معرفی کرده است که می‌توان آن را نسخه اصلاح‌شده‌ای از یک لوتوس دانست. لوتوسی که اجزای داخلی آن جای خودشان را به یک باتری بزرگ داده‌اند و موتوری برقی در قلب آن قرار گرفته است. رانندگی با این خودرو بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است. تسلا رودستر مدل ۳ را می‌توان به نوعی یک ماشین زمان دانست که از آینده به حال آمده است. جدا از نوآوری‌های بی‌شمار این خودرو، ایلان ماسک می‌گوید که تسلا مدل ۳ سریع‌ترین خودروی حال حاضر جهان است. دوست دارید کمی بیشتر با این هیولای سریع آشنا شوید؟ با روکیدا همراه باشید.

معرفی اجمالی تسلا رودستر مدل ۳

خودروی تسلا مدل ۳ قرار است در سال ۲۰۲۰ وارد بازار شود. این خودرو می‌تواند تنها در ۱.۹ ثانیه از سرعت ۰ به ۶۰ مایل در ساعت برسد که بالاترین شتاب در بین خودروهای رودستر است. حدس می‌زنید چقدر طول می‌کشد که با تسلا مدل ۳ یک چهارم مایل را طی کنید؟ این زمان کمتر از ۸ ثانیه است. این شتاب به قدری زیاد است که دیگر کسی نمی‌تواند به Dodge Demon با شکوه قبل نگاه کند؛ خودرویی که تا پیش از این به عنوان پادشاه خودروها در بخش شتاب شناخته می‌شد.

tesla model 3 تسلا مدل 3

خوره‌های فناوری از حالت Maximum Plaid در این خودرو استقبال خواهند کرد. اما حالت Maximum Plaid یا به عبارتی «غایت شطرنجی شدن» به چه معنا است؟ اگر فیلم‌های علمی تخیلی را دیده باشید، آسانسورهایی را دیده‌اید که با سرعت بسیار زیادی بین سیارات حرکت می‌کنند و به قدری سریع هستند که تصویر در آن‌ها ماهیت خود را از دست می‌دهد و تا حدودی شطرنجی می‌شود. این اتاقک‌ها به Space Ball یا گوی فضایی مشهورند. حالت Maximum Plaid به نوعی نماد استفاده از این گوی‌های فضایی است و اشاره به این دارد که این خودرو می‌تواند تا حدی تجربه‌ای مشابه استفاده از این گوی‌ها را شبیه‌سازی کند.

tesla model 3 تسلا مدل 3

تسلا مدل ۳ با وجود این سرعت فضایی، برعکس Dodge Demon در ابتدای حرکت خود تک‌چرخ نمی‌زند. دلیل این امر، قرار گرفتن باتری در بخش پایینی بدنه است. علاوه بر این امر، حرکت این خودرو با تمام چرخ‌ها و به کمک سه موتور صورت می‌گیرد.

طراحی

شکل کلی بدنه در تسلا مدل ۳ مشابه رودستر قبلی ساخت این شرکت است، اما بر خلاف آن، تسلا مدل ۳ دارای چهار صندلی است: دو نفر به راحتی در جلو می‌نشینند و دو نفر هم در عقب. با وجود این که یک باتری بزرگ روی این خودرو مورد استفاده قرار گرفته شده است، سرنشینان عقبی هم فضای کافی در اختیار دارند.

برد و کارایی

همان طور که گفتیم، باتری این خودرو با ظرفیت ۲۰۰ kWh بسیار حجیم است؛ اما آیا این بزرگ بودن باتری ارزشش اشغال این حجم را دارد؟ قطعا بله، دارد. تسلا مدل ۳ با هر بار شارژ کامل می‌تواند مسافت ۶۲۰ مایل (حدود ۹۹۸ کیلومتر) را بپیماید که در نوع خودش بی‌نظیر است و یک رکورد به حساب می‌آید!تسلا مدل 3 Tesla model 3

این خودرو با این امکانات بی‌شمار، مسلما چندان ارزان نخواهد بود. خرید رودستر تسلا مدل ۳ برای خریداران چیزی در حدود ۲۵۰ هزار دلار هزینه در بر خواهد داشت و به این ترتیب این خودروی فوق‌العاده تبدیل به گران‌ترین خودروی تاریخ تسلا خواهد شد. کسانی که این خودرو را پیش‌خرید کنند و حد اقل ۵۰ هزار دلار آن را امسال بپردازند، در سال ۲۰۲۰ یا کمی قبل‌تر از آن، صاحب رودستر فوق سریع خود خواهند شد.

با وجود این که قیمت این خودرو چندان پایین نیست، اما با توجه به قیمت خودروهایی مانند انواع بوگاتی و لامبورگینی، خرید این خودرو خیلی منطقی به نظر می‌رسد و نه‌تنها به دلایل زیست محیطی، بلکه از لحاظ اقتصادی هم تسلا رودستر مدل ۳ یک انتخاب هوشمندانه به شمار می‌آید.

۳ نظرات
  1. محمد.رضا می گوید

    لایک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.