عمومی پیشنهاد سردبیر

گوگل مپس و گوگل اسیستنت در جنرال موتورز ۲۰۲۱

جنرال موتورز گوگل اسیستنت

ساخت یک دستیار صوتی سال‌هاست فکر شرکت‌های مثل گوگل، مایکروسافت و … را درگیر کرده. پروژه مشترک گوگل و جنرال موتورز هم در همین راستا و برای ساخت یک دستیار صوتی انجام گرفته است. گوگل و جنرال موتورز قصد دارند دستیار صوتی برای رانندگی درست کنند که بتوان از آن برای مسیر یابی استفاده کرد. خودروهایی مثل شورولت، بوئیک، جنرال موتورز و کادیلاک در سال ۲۰۲۱ قرار است از اپلیکیشنی که از گوگل اسیستنت (دستیار صوتی گوگل) پشتیبانی می‌کند، استفاده کنند.

با گذشت زمان، سلیقه مخاطبان و مشتریان هم تغییر می‌کند. در گذشته، مشتریان به قدرت موتور، شتاب و راحتی اتومبیل اهمیت می‌دادند. امروز علاوه بر تمام موارد قبلی، مشتریان همچنین انتظار دارند فناوری و تکنولوژی بالا را نه فقط در ریز بدنه فولادی، بلکه در داخل خود خودرو و در دستان خودشان احساس کنند. سیستم اطلاعات و گزارش دهی جنرال موتورز به‌زودی به شکلی تغییر خواهد کرد که از اندروید پشتیبانی کند و یک گوگل اسیستنت داخلی داشته باشد.

همچنین گوگل مپس و تمام اپلیکیشن های داخل ماشینی اندرویدی در گوگل پلی استور برای این خودروها قابل استفاده خواهد بود. به‌علاوه سیستم اطلاعات دهی جنرال موتورز هم چنان ویژگی‌های قبلی مثل توصیه‌های تعمیر و نگهداری و شرایط سلامت و وضعیت اتومبیل را در اختیار مشتری خواهد گذاشت.

ویژگی جدید جنرال موتورز که از سال ۲۰۲۱ به خودروها اضافه خواهد شد با اندروید آتو (Android Auto) تفاوت زیادی دارد. این سیستم بدون ارتباط و بدون نیاز به اتصال به گوشی همراه کار خواهد کرد. یعنی این سیستم مستقیماً به خود خودرو متصل است. از آن جا که گوگل قصد دارد سال ۲۰۲۱ سیستم عامل اندرویدی آتو را برای خودروها عرضه کند، در آینده نزدیک شاهد استفاده گسترده‌تر از این سیستم در خودروهای شرکت‌های مختلف خواهیم بود.

منبع: engadget

دیدگاه شما چیست؟