روکیدا
بازی ها و سرگرمی دانش و فناوری سخت افزار فیلم و سینما

بازی اونجرز با هدست واقعیت مجازی میراژ لنوو

بازی اونجرز لنوو

اولین هدست واقعیت مجازی لنوو (میراژ) در کنار تمام ویژگی‌های جالبش، یک محدودیت عجیب داشت! فقط یک بازی مشخص را پشتیبانی می‌کرد و آن هم «جنگ ستارگان: چالش‌های جدی» بود. به هر حال همان بازی هم به‌اندازه کافی جذابیت داشت ولی نه آن‌قدری که باعث شود مردم ۲۰۰ دلار برای خرید هدست واقعیت مجازی این شرکت هزینه کنند. وقتی هدست واقعیت مجازی شما فقط یک بازی را پشتیبانی کند، این واکنش مشتریان هم چندان دور از ذهن نیست. خوشبختانه فقط ما به این موضوع پی نبردیم. لنوو هم مدتی است به فکر اضافه کردن بازی جدید افتاده است. نتیجه آن بازی اونجرز (Avengers) همراه با کنترلر های جدید است.

بازی جدید لنوو که در دنیای ابرقهرمانی مارول می‌گذرد، «بعد قهرمانان» (Dimension of Heroes)، به‌جای استفاده از دسته‌های شمشیر لیزری، از دسته‌های حلقوی استفاده می‌کند که خود لنوو آن را «کنترلر جهان» (Universe Controllers) می‌نامد. این تقریباً حلقوی دارای یک چراغ ال ای دی و یک عدد دکمه است که بالای آن قرار گرفته. چراغ ال ای دی آن در هنگام بازی در شرایط مختلف به رنگ‌های متفاوت در می‌آید. این کنترلر تا ۸ ساعت با باتری‌های قلمی معمولی می‌تواند کار کند.

با آن که ظاهر کنترلر ها تغییر کرده، ولی طراحی کلی و داخلی این کنترلر با دسته‌های شمشیر لیزری یکسان است. تفاوت اصلی در مدل جدید را می‌توان در سرعت بالاتر پردازش و دنبال کردن کنترلر ها دانست. به غیر از کنترلر ها، بقیه موارد تغییر خاصی نداشته‌اند. یعنی فقط با خرید چند کنترلر جدید می‌توان بازی جدید را هم امتحان کرد.

در بازی Dimension of Heroes بازیکن می‌تواند به‌جای شخصیت‌هایی مثل کاپیتان مارول، ثور، دکتر استرنج، استار لرد و بلک پنتر (پلنگ سیاه) بازی کند. مأموریت شما در این بازی بازگشت به گذشته و نجات دادن دنیا از دست دورمامو (Dormamu) است.

به هر حال این بازی است که برای طرفداران کتاب‌های مصور یا حداقل دنیای سینمایی مارول طراحی شده است. اگر از آن چه تا اینجا نوشته شده، چیزی سر در نیاوردید، مطمئناً نباید برای خرید این بازی و هدست میراژ هزینه کنید.

هدست لنوو میراژ اونجرز واقعیت مجازی

ساز و کار بازی جدید اونجرز مشابه جنگ ستارگان است. شما با استفاده از کنترلر ها (که در بازی با توجه به شخصیت ویژگی‌های متفاوتی خواهند داشت)، بیگانه‌ها و موجوداتی که توسط دورمامو برای کشتن شما فرستاده می‌شوند را باید نابود کنید. در این بازی ۵ خط زمانی متفاوت را دنبال می‌کنید تا در نهایت به دکتر استرنج برسید و با دشمن اصلی یعنی دورمامو مبارزه کنید.

از آن جا که دو عدد کنترلر برای بازی در نظر گرفته شده است، تمام مبارزات شخصیت‌های مختلف هم به سبکی طراحی شده که مبارزه با دو دست را بطلبد. البته پیش از هر چیز باید کنترلر ها را با هد ست به‌طور کامل تنظیم کنید تا دقت آن‌ها به بیشترین حد برسید. در غیر این صورت احتمالاً باهدف گیری و کشتن هیولاهایی که به سمت شما حمله می‌کنند دچار مشکل می‌شوید.

بخش جذاب این بازی، قابلیت بازی به سبک چندنفره و همکاری است. این ویژگی البته در بازی جنگ ستارگان هم دیده می‌شد. بازی چند نفره فقط به‌صورت محلی قابل انجام خواهد بود. مثلاً شما و دوستتان می‌توانید ثور و استار لرد را انتخاب کنید و ماجراجویی‌های میان کهکشانی خودتان را داشته باشید.

اگر تمام این‌ها برای جذب مخاطب کافی نباشد، شاید اضافه کردن جدول امتیازات که به‌صورت جهانی و لحظه‌ای به‌روز رسانی می‌شود انگیزه کافی به گیمر های بدهد. فعلاً دیزنی در اوج به سر می‌برد و فیلم‌ها و سریال‌های پر طرفدار زیادی را به نام خود در جهان منتشر می‌کند. لنوو هم ظاهراً از این فضا خوشش آمده و احتمالاً ساخت بازی‌های واقعیت مجازی دیگر مبتنی بر فیلم‌ها و سریال‌های دیزنی را در دستور کار قرار دهد.

منبع: engadget

 

مطالب مرتبط

آیا هدست‌های واقعیت مجازی جدید اچ‌تی‌سی کاربران بیشتری را به سمت این فناوری جلب خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

قابلیت کراس پلی برای کاربران پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان پابجی فراهم شد

محمد امین نعمتی

تریلر بازی Outriders از چه چیزهایی خبر می‌دهد؟

محمد امین نعمتی

نسخه کامپیوتر بازی Horizon: Zero Dawn چه زمانی منتشر خواهد شد؟

محمد امین نعمتی

آیا این تصویر پشت کنسول ایکس‌باکس سری ایکس را نشان می‌دهد؟

محمد امین نعمتی

چرا کنسول ایکس باکس سری ایکس جدید مایکروسافت هیجان‌انگیز است؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟