آشنایی با رازهای زمین: خطوط اسرارآمیز لی

انسان روز به روز با اسرار ناشناخته‌ زمینی که خانه اوست روبه‌رو می‌شود. اسراری که انسان قابل به درک و تحلیل آنها نیست. با روکیدا همراه باشید تا شما را با یکی از این اسرار آشنا کنیم.

چه چیزی به ذهنتان خطور می‌کند اگر به شما گفته شود که زمین دارای یک سری خطوط مستقیم و متقاطع است که مراکز مهم جهان را به یکدیگر پیوند می‌دهند؟ اگر شما از دسته افراد عادی و معمولی باشید، ممکن است بگویید: فکر کنم منظورت خطوط طول و عرض جغرافیایی باشد که در سطح زمین به صورت خطوط مستقیم و فرضی کشیده می‌شوند. اما اگر شما کاملا عادی فکر نمی‌کنید، ممکن است اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد این باشد: فهمیدم چی می‌گی! خطوط لی. خطوط مستقیمی که با نیروهای عمیق موجود در زمین و انرژی الکترومغناطیس در ارتباط هستند و تمام مراکز مهم و مقدس سرتاسر جهان را به هم متصل می‌کنند.

خطوط لی کجا هستند؟

خطوط لی (Ley Lines) تا حدودی شبیه به همان خطوط طول و عرض جغرافیایی هستند. آنها خطوطی هستند که‌ نمی‌توانید آنها را بر روی نقشه ببینید. اما این تئوری آنقدر بزرگ است که بر اساس آن، آثار باستانی (مانند استون‌هنج و اهرام ثلاثه مصر) همگی در یک نوع بزرگراه انرژی متصل به هم، قرار دارند. این ایده در دهه ۱۹۲۰ میلادی مطرح شد. زمانی که یک عکاس و باستان شناس تازه‌کار متوجه خطوط مستقیمی شد که نقاط باستانی موجود در بریتانیا را به هم وصل می‌کرد. به نظر او این خطوط منتطقی به نظر می‌رسیدند. او متوجه شد که یک مکان پرستش باستانی به وسیله یک جاده به یک کاخ، قلعه یا برج وصل شده است.

اگر خطوط لی تنها یک سری خطوط فرضی بودند که دو محل مهم را به هم وصل می‌کردند، پذیرش آنها بسیار آسان به نظر می‌رسید. اما بعدها، افراد دیگری این ایده را درک کرده و به صورت بسیار مستحکمی گسترش دادند. برخی ادعا کردند که خطوط لی دارای میدان مغناطیسی قوی هستند در حالی که برخی دیگر بر نیروی روحی و روانی آن تاکید کردند. برخی دیگر نیز کاملا اطمینان دارند که این خطوط به نحوی با باندهای فرود موجودات فضایی در ارتباط است. برخی نیز عقیده دارند مکانی که خطوط انرژی به هم می رسند دارای قدرت شفاء دهی است.

آیا اثبات علمی انجام شده است؟

البته تا به امروز هیچکس نتوانسته مدرکی برای اثبات وجود هر گونه قدرتی در این خطوط پیدا کند. ضمن اینکه به نظر می‌رسد، مدارک زیادی وجود ندارد که بتوانیم به محل فرود موجودات بیگانه ایمان پیدا کنیم. اما هیچکس نمی تواند منکر این شود که شما می‌توانید بسیاری از نقاط مهم جهان را با یک خط مستقیم به یکدیگر وصل کنید. برای مثال بنای یادبود واشینگتن و گرند کنیون. خط مستقیمی بین این دو وجود دارد. همچنین بین خانه من و مغازه سر کوچه نیز یک خط مستقیم وجود دارد!

شاید کاملا علمی و مهم نباشد که نقاط مهم جهان به هم وصل باشند. یا شاید کاملا تصادفی این مناطق در یک راستا قرار گرفته‌اند. شاید بتوان از ترکیب هر نوع مکان‌هایی یک الگو خاص برای اتصال ایجاد کرد، اما هیچ کدام از آنها دارای قدرت خاصی نیستند. در خصوص خطوط لی باید گفت: ممکن است دلایل قانع کننده‌ای برای اتصال برخی نقاط منطقه زندگی خودمان وجود داشته باشد، اما این به معنی وجود اهداف مرموز در آنها نیست.

شما خوانندگان روکیدا در خصوص خطوط لی چه فکر می کنید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

1 نظر
  1. آلا می گوید

    این مطلب خیلی عالی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.