دانش و فناوری

آشنایی با رازهای زمین: خطوط اسرارآمیز لی

چه چیزی به ذهنتان خطور می‌کند اگر به شما گفته شود که زمین دارای یک سری خطوط مستقیم و متقاطع است که مراکز مهم جهان را به یکدیگر پیوند می‌دهند؟ اگر شما از دسته افراد عادی و معمولی باشید، ممکن است بگویید: فکر کنم منظورت خطوط طول و عرض جغرافیایی باشد که در سطح زمین به صورت خطوط مستقیم و فرضی کشیده می‌شوند. اما اگر شما کاملا عادی فکر نمی‌کنید، ممکن است اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد این باشد: فهمیدم چی می‌گی! خطوط لی. خطوط مستقیمی که با نیروهای عمیق موجود در زمین و انرژی الکترومغناطیس در ارتباط هستند و تمام مراکز مهم و مقدس سرتاسر جهان را به هم متصل می‌کنند.

خطوط لی کجا هستند؟

خطوط لی (Ley Lines) تا حدودی شبیه به همان خطوط طول و عرض جغرافیایی هستند. آنها خطوطی هستند که‌ نمی‌توانید آنها را بر روی نقشه ببینید. اما این تئوری آنقدر بزرگ است که بر اساس آن، آثار باستانی (مانند استون‌هنج و اهرام ثلاثه مصر) همگی در یک نوع بزرگراه انرژی متصل به هم، قرار دارند. این ایده در دهه ۱۹۲۰ میلادی مطرح شد. زمانی که یک عکاس و باستان شناس تازه‌کار متوجه خطوط مستقیمی شد که نقاط باستانی موجود در بریتانیا را به هم وصل می‌کرد. به نظر او این خطوط منتطقی به نظر می‌رسیدند. او متوجه شد که یک مکان پرستش باستانی به وسیله یک جاده به یک کاخ، قلعه یا برج وصل شده است.

اگر خطوط لی تنها یک سری خطوط فرضی بودند که دو محل مهم را به هم وصل می‌کردند، پذیرش آنها بسیار آسان به نظر می‌رسید. اما بعدها، افراد دیگری این ایده را درک کرده و به صورت بسیار مستحکمی گسترش دادند. برخی ادعا کردند که خطوط لی دارای میدان مغناطیسی قوی هستند در حالی که برخی دیگر بر نیروی روحی و روانی آن تاکید کردند. برخی دیگر نیز کاملا اطمینان دارند که این خطوط به نحوی با باندهای فرود موجودات فضایی در ارتباط است. برخی نیز عقیده دارند مکانی که خطوط انرژی به هم می رسند دارای قدرت شفاء دهی است.

آیا اثبات علمی انجام شده است؟

البته تا به امروز هیچکس نتوانسته مدرکی برای اثبات وجود هر گونه قدرتی در این خطوط پیدا کند. ضمن اینکه به نظر می‌رسد، مدارک زیادی وجود ندارد که بتوانیم به محل فرود موجودات بیگانه ایمان پیدا کنیم. اما هیچکس نمی تواند منکر این شود که شما می‌توانید بسیاری از نقاط مهم جهان را با یک خط مستقیم به یکدیگر وصل کنید. برای مثال بنای یادبود واشینگتن و گرند کنیون. خط مستقیمی بین این دو وجود دارد. همچنین بین خانه من و مغازه سر کوچه نیز یک خط مستقیم وجود دارد!

شاید کاملا علمی و مهم نباشد که نقاط مهم جهان به هم وصل باشند. یا شاید کاملا تصادفی این مناطق در یک راستا قرار گرفته‌اند. شاید بتوان از ترکیب هر نوع مکان‌هایی یک الگو خاص برای اتصال ایجاد کرد، اما هیچ کدام از آنها دارای قدرت خاصی نیستند. در خصوص خطوط لی باید گفت: ممکن است دلایل قانع کننده‌ای برای اتصال برخی نقاط منطقه زندگی خودمان وجود داشته باشد، اما این به معنی وجود اهداف مرموز در آنها نیست.

شما خوانندگان روکیدا در خصوص خطوط لی چه فکر می کنید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

راز کروکدیل گیاهخوار ! چرا کروکدیل‌ها به گیاهخواری روی آوردند؟!

عباس رهامی

پژوهش های باستانی: مفهوم عدد صفر چند قرن قدمت تاریخی دارد؟

زهیر معصومیان

کشف یک اسکلت رنگی در اسکاتلند! + فیلم

کیوان

شهر افسانه‌ای بابل کجا بود و آیا هنوز وجود دارد؟ + تصاویر

محمد امین نعمتی

علت انقراض اجداد سگ‌ آبی چیست؟

کیوان

مومیایی ها از ۱۵۰۰ سال قبل از فرعون وجود داشته‌اند!

مهرناز شهریاری

منشا شگفت انگیز ژنتیکی مردم مصر با بررسی DNA مومیایی های باستانی

ماهان

اصل انسان نگر چیست؟ چرا جهان مناسب حیات ما انسان ها است؟

پرشان شاکری فر

کشف فسیل میمون ۴ میلیون ساله در کنیا!

کیوان

کشف دایناسوری با نوکی شبیه به اردک

کیوان

کشف دندان‌های ۲ میلیون ساله

کیوان

کشف اسکلت زوج ۴ هزار ساله‌ی عاشق پیشه!

کیوان

کشف موجود دریایی باستانی متعلق به دوره کامبرین! + فیلم

کیوان

افسانه تک شاخ واقعیت دارد؟ بررسی فسیل تک شاخ ۲۹۰۰۰ ساله + تصاویر

ماهان

کشف تونلی با ۷ قرن قدمت در اسکاتلند

کیوان

کشف دندان باستانی با سه ریشه

کیوان

نوشته‌های نامرئی روی نسخه‌های خطی باستانی ، چطور می‌شود یک خط نامرئی را خواند؟

عباس رهامی

آثار آب مایع در مریخ کشف شد: در یک قدمی کشف آب مایع

عباس رهامی

۱ comment

Avatar
آلا دوشنبه , ۶ آذر ۱۳۹۶ at ۰۳:۳۷

این مطلب خیلی عالی بود

Reply

Leave a Comment